sobota 2. 3. 2024 10:00 UMT Jičín

SK Jičín A – SK Roudnice

5 : 3 (3 : 3)

Sestava: Jiřička - Smolík (22. Matějka J.), Ulvr, Macháček (46. Buchvald), Beneš (70. Kosejk) - Mokošín (35. Machačný) - Fidrich, Zugar (55. Matějka V.), Matějka V. (46. Mokošín), Joukl (70. Macháček) - Kosejk (46. Holer)

Branky: 14. Kosejk, 35. Fidrich, 42. Machačný /PK/, 46. Mokošín, 86. Ulvr – 30., 33., 34.

K poslednímu přípravnému utkání na jarní část KP jsme přivítali na domácí UMT účastníka 1. A třídy, mužstvo SK Roudnice. V 8. jsme propadli ve středu hřiště, hosté jdou 4 na 1, útočník obchází i brankáře Jiřičku, střelu z úhlu do prázdné branky likviduje na roh skluzem Ulvr. V 9. střílí Matějka V. z 18m těsně nad branku. Stav se mění ve 14., kdy Fidrich zprava přihrál do vápna na Kosejka, který střelou na zadní tyč dostává Jičín do vedení 1 : 0!! Ve 25. se Fidrichův roh točil do branky, brankáře ale nepřekvapil. Ve 27. vysunul Zugar středem Vojtu Matějku, ten sám na brankáře neuspěl!! V následujících minutách dochází k nevídané přestřelce – ve 30. chybujeme před vápnem a hosté vyrovnávají na 1 : 1, ve 33. po centru a náběhu do vápna jdou hosté do vedení 1 : 2, ve 34. po neodpískané „revizi“ Mokošínova kotníku brejk hostů a branka na 1 : 3!! O minutu později zvedá jičínský prapor Fidrich a snižuje na 2 : 3!! Ve 42. je ve vápně faulován Joukl a nařízený PK proměňuje střelou k pravé tyči Machačný a upravuje tak poločasový stav na 3 : 3!! Vstup do 2. Poločasu se nám vydařil, hned ve 46. po rohu zprava hlavičkuje na branku Ulvr, jeho hlavičku opět hlavou usměrňuje k pravé tyči Mokošín – 4 : 3!! Hra pokračuje bez vyložených šancí na obou stranách. V 74. dalekonosná střela Jury Matějky brankáře nepřekvapila. V 76. zahrávají hosté TK, po němž nebezpečná hlavička jen těsně míjí naši branku. V 81. se hosté dostali do velké šance, ale Jiřička předvedl výborný zákrok!! V 83. roh Mokošína trefuje Buchvald na zadní tyči v dobré pozici vedle branky. V 86. přihrál Fidrich Mokošínovi, jehož centr nasměroval Ulvr hlavou do sítě – 5 : 3!! Tak končí poslední příprava. V sobotu 9. 3. 2024 hostíme od 14,00 hodin v 1. Jarním utkání KP mužstvo Týniště nad Orlicí.

Hodnocení trenéra Gaubmanna: Poslední přípravný zápas před začátkem jarní sezóny nám ukázal, čeho je potřeba se vyvarovat a to zejména individuálních chyb v rozehrávce, které dokázal soupeř potrestat. Cením si toho, že jsme nesložili zbraně za nepříznivého stavu 1:3 a dotáhli zápas do vítězného konce, kdy jsme si pomohli dobře zahranými rohovými kopy.