Mistrák 19.11.2022 SK Jičín starší dorost – SK Třebechovice pod Orebem

Hodnocení zápasu Premier Steel KP SD U 19

Datum: 19. listopadu 2022 Třebechovice pod Orebem

SK Třebechovice pod Orebem – SK Jičín 1:2 (1:0)

Branky: 64. J. Kuncíř, 72. J. Matějka

Sestava: J. Kubánek – M. Hanuš, F. Smolík, J. Kuncíř, M. Franěk (75. T. Tupáček) – D. Popelák (46. A. Vydra), J. Matějka, V. Vohnout, L. Joukl – F. Kosejk, A. Kopáček

K poslednímu, dohrávanému utkání podzimní části krajské soutěže jsme zavítali do Třebechovic. V případě výhry bylo ve hře bodové dotažení na vedoucí RMSK Cidlinu. V prvním poločase jsme hru jasně ovládali, bohužel jsme nebyli schopni vstřelit branku a zápas jsme v nervózním druhém poločase museli otáčet, což se naštěstí díky dvěma hezkým brankám podařilo.

Od úvodního hvizdu jsme na hřišti jasně dominovali a tlačili se do koncovky. Hned ve 2. minutě se po hezké kombinaci po ose Honza Kuncíř, Jura Matějka, Denis Popelák vrátil míč k Honzovi Kuncířovi, který hezkou ranou přinutil domácího brankáře k zákroku. V 7. minutě po nahrávce Jury Matějky pronikl do pokutového území Leoš Joukl, jeho střelu opět vytáhl brankář domácích na roh. Domácí se na dostřel naší branky dostali až ve 20. minutě, střela však šla mimo. Ve 26. minutě se po centru Filipa Kosejka opřel do míče znovu Leoš Joukl, jeho střelu zastavilo břevno. Na druhé straně po centru domácích Honza Kubánek míč jen vyrazil, následný oblouček přeletěl celou obranu, naštěstí skončil v zámezí. Ve 31. minutě pronikl hezky do vápna Honza Kuncíř, střelu z úhlu vytěsnil domácí brankář na roh. Ve 33. minutě Denis Popelák provedl míč podél celého pokutového území domácích, nakonec se dostal i ke střele, kterou obrana domácích opět stačila odvrátit na rohový kop. Ve 35. minutě se z pravé strany dostal do prostoru před brankářem domácích Fanda Smolík, jeho přízemní střela z úhlu skončila opět rohovým kopem. Po něm se dostal ke střele Jura Matějka, střela skončila v náručí brankáře. Ve 38. minutě zahrávali domácí přímý kop, centrovaný míč posunul hlavou hráč domácích tak šikovně, že skončil v naší brance. Z první střely mezi tyče domácí vedli 1:0. Tak skončil i poločas utkání.

V naší šatně bylo po dlouhé době opravdu dusno. Nakonec jsme trochu pozměnili rozestavení hráčů na hřišti, ve snaze otočit vývoj utkání. Hned v 50. minutě ale mohlo být rozhodnuto, když po rohu domácích proskákal míč celým naším malým vápnem. V 59. minutě jsme se po závaru před brankou domácích dostali po nahrávce Michala Hanuše na Juru Matějku k centru, Honza Kuncíř ale hlavou mířil nad. V 61. minutě jsme zahrávali trestný kop z naší pravé strany, centr Jury Matějky hlavou Adam Kopáček poslal opět vedle branky. V 63. minutě šla střela Honzy Kuncíře vedle. To už domácí hráli pouze v deseti hráčích, ze hřiště odstoupil jeden z hráčů po nezaviněném zranění. V 64. minutě zahrával opět z pravé strany trestný kop Jura Matějka, jeho přetažený centr trefil přímo z voleje Honza Kuncíř a srovnal na 1:1. Od 70. minuty jsme hráli pouze proti devíti domácím hráčům. Třebechovičtí museli střídat brankáře, do branky se postavil jeden hráč z pole. Početní výhodu jsme využili hned v 72. minutě po krásné

individuální akci Jury Matějky. Z pravé strany prošel přes dva domácí hráče a z hranice pokutového území poslal nechytatelnou ranou míč přímo do vzdálenějšího horního rohu domácí branky. 1:2. Do konce zápasu jsme se ale proti devíti (!!!) domácím hráčům strachovali o výsledek. V 81. minutě šel jeden z domácích sám na Honzu Kubánka, v poslední chvíli zasáhl skluzem na hranici faulu Fanda Smolík. My jsme mohli dvakrát rozhodnout, ale v 83. a v 84. minutě Adam Kopáček a po něm Filip Kosejk nedokázali dát branku z bezprostřední blízkosti. Zápas tak skončil naším poněkud rozpačitým vítězstvím.

Přestože jsme byli skoro v plném počtu (chyběli pouze zraněný Adam Nálevka a omluvený Šimon Kropáček), tak jsme se nedokázali vymanit z herní krize, která nás v posledních zápasech provází. Utkání jsme vyhráli, toto konstatování pro pohled do tabulky stačí. Honza Kuncíř a Jura Matějka mohou mít radost z opravdu pěkných branek. Domácím patří obdiv za to, že v devíti hráčích byli i v posledních dvaceti minutách utkání stále ve hře a my jsme se museli strachovat o výsledek až do závěrečného hvizdu.