SK Dobruška vs SK Jičín

Datum a čas konání: 20.4.2024 10:15

STARŠÍ PŘÍPRAVKA TURNAJ

PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ STARŠÍ PŘÍPRAVKY

V sobotu 21.3.2023 jsme s týmem starší přípravky jeli na přípravné utkání do nedalekého Turnova, kde jsme za mírně mrazivého počasí, které doprovázelo drobné sněžení, sehráli 3 přípravná utkání, kde našimi soupeři byli tým Fk Baumit Jablonec nad Nisou, tým FKTurnov a  druhý tým SK Jičín starší přípravky, se kterým společně hrajeme krajský přebor.

Do Turnova jsme odjížděli s hodně úzkým kádrem, z celkového počtu 19 hráčů,  kteří jsou na soupisce, přípravné utkání odehrálo pouze 8 hráčů. SK Jičín reprezentovali tito hráči: Krych Pavel, Buňka Mikuláš, Buňka Šimon, Kaňka Tobiáš, Červenka Tobiáš, Šotola Vojtěch, Musil Jakub a Maška Matěj. Za což jim děkujeme.

Jednotlivá utkání:

SK Jičín : Fk Baumit Jablonec nad Nisou   6 : 6

Do zápasu jsme vystoupili velice aktivně a ve druhé minutě  vedeme 1:0. Hra v rychlém tempu pokračovala celý první poločas, který jsme vyhráli 4:0. Do druhého poločasu nastoupil aktivněji Jablonec a dokázal během 8 minut zápas vyrovnat a poté otočit výsledek  5:4 ve svůj prospěch. Naši hráči druhý poločas neobsazovali hráče soupeře, nebyla žádná nabídka a náběh hráčů do volného prostoru, hodně jsme chybovali ve hře 1na1 a ztráceli zbytečně jednoduché a lehké balóny . V dalších pěti minutách prohráváme 6:4. Poté kluci začali makat, v 17.minutě snižujeme na 5:4,  což nás vyzdvihlo a začali jsme tým Jablonce přehrávat naší zodpovědnou hrou a důrazem, přechodem z obrany do protiútoku v 19. minutě srovnáváme na konečných 6:6. Kluci dokázali, že se umí všichni semknout a pracovat jako jeden tým.  Zápas skončil remízou, která byla zasloužená pro oba týmy. První přípravné utkání jsme zvládli velice dobře, tým Jablonce je kvalitní soupeř a nebyl to lehký zápas.

Druhé utkání jsme odehráli proti týmu Jičína

které skončilo 5:1 v náš prospěch.Utkání nebylo jednoduché, náš soupeř je ročník 2012,kde jsou velice šikovní fotbalisté jako Lukáš Hanč,Pepa Klíma a Míla.

Toto utkání jsme využili,  abychom hráče vyzkoušeli na pozicích, kde běžně nehrajou. Tobiáš Kaňka si odbyl svoji premiéru jako krajní útočník, kde s Šimonem Buňkou po třech nahrávkách dali gól. V tomto utkání bych chtěl vyzdvihnout Kubu Musila, který odehrál celý zápas bez střídání. Miki Buňka, který tvoří obrannou dvojici s Tobiášem Kaňkou,hrál v útoku taky velice dobře. Šimon Buňka hrál velice dobře v záloze i útoku,  kde se střídal s Matějem Maškou, tito dva hráči se velice dobře doplňují a dneska patřili ke klíčovým hráčům. Musím pochválit Vojtu Šotolu, kterému se dnešní zápas velice povedl a jeho hra se stále zlepšuje .Tobiáš Červenka, který je zatím hráč SK Robousy,  ukazuje, že může hrát v obraně i útoku, a hlavně střílí góly. Pevně věříme, že se podaří dohodnout jeho přestup do SK Jičín.  V brance dnes neomylný Pavel Krych si utkání z mého pohledu velice užil, vychytal spoustu nebezpečných střel, ale i ukázal, že si umí vzít míč i ve hře a dávat i branky. Tohle utkání se povedlo všem hráčům.

Poslední 3. zápas jsme sehráli proti týmu FK Turnov.

S tímto soupeřem jsme se ještě nikdy na hřišti nepotkali. Z pozice trenéra jsem byl lehce nervózní, vím, že v Turnově mají šikovné hráče, kteří působili například v Jablonci, Liberci, nebo Mladé Boleslavi. Kluci do utkání nastoupili s ledovým klidem, z čehož jsem byl překvapený. Nepanovala žádná nervozita ze soupeře, kterého neznáme.

Do utkání jsme vstoupili opatrně a s respektem. Kluci byli aktivní, šli do náběhu, hledali si volný prostor do kterého směřovali přihrávky od brankáře i krajních obránců, naší pílí v 5. minutě vedeme 3:0. Hráči Turnova hráli tvrdý a důrazný fotbal, některé souboje byly opravdu hodně tvrdé. Jejich hra nás neodradila, ale spíše více motivovala k lepším výkonům, což bylo znát i na hře, na konci 1. poločasu vedeme 5:0. Do druhého poločasu vstoupil lépe Turnov a po neshodě obránce a záložníka inkasujeme první branku. Po rozehrávce Šotola , Kaňka,  dává gól na 6:1 Šimon Buňka. Při rozehře soupeře rychlým napadáním získáváme míč,  do hry v poli se velice dobře zapojuje brankář Pavel Krych a dává další gól na 7:1. Po výjezdu brankáře vždy zodpovědně zůstává vzadu jeden obránce, který  jistí hru zezadu. Na konečných 8:1 vystřelil poslední branku zápasu Tobiáš Červenka, po pěkné přihrávce do běhu od Vojty Šotoli. Tohle utkání si kluci velice užili, zejména brankář Pavel Krych a ukázali,  že dokáží velice dobře pracovat jako jeden tým.

Dnešní přípravné zápasy hodnotím velmi kladně, ukázalo se, že se kluci zlepšují, po vánoční pauze  jsme začali pěkným fotbalem. Samozřejmě, že máme  pořád hodně věcí zlepšovat.

Za dnešek chci poděkovat všem klukům,za to jak k dnešním zápasům přistoupili zodpovědně a hráli fotbal,za který se nemusí SK Jičín stydět.

Také chci samozřejmě poděkovat všem rodičům, kteří na zápas dorazili a kluky již tradičně podpořili .