SK JIČIN

Oficiální stránky fotbalového klubu
SK JIČIN
skjicin.sklub.cz

Příští zápas

SK Jičín vs SK Týniště nad Orlicí

Datum a čas konání: 9.3.2024 14:00

Historie 2021 - 2025

 Hodnocení Jarní části sezóny 2022/2023

 A – mužstva SK Jičín KP mužů

  Do jarní části KP 2022/2023 zůstává trenérem Petr Beneš. Ke změně došlo na postu asistenta. Odešel Tomáš Tomášek, kterého nahradil Jarda Řeháček. Vedoucím mužstva zůstává i nadále Jirka Klaban. Změny nastaly i v hráčském kádru. Odešli bratři Kantové, Jan Marek, Miroslav Švec, Nikolas Hlůže a Dominik Zezulka. Hráčskou kariéru přerušil Martin Florián, který dal přednost hodu oštěpem. Dlouhodobě zraněni jsou Petr Beneš, Honza Krykorka, Jakub Nálevka a Lukáš Holer.

Jaro bylo ale fantastické. Konečné 8. místo se ziskem 45 bodů - to nikdo nečekal. Na jaře 31 bodů, je nejvyšší jarní bodový zisk od roku 2014. Po podzimu jsme se se 14 body krčili na sestupovém 14. místě! V jarní tabulce obsazujeme druhou příčku - fantazie!!! Co bylo příčinou? Především se do kabiny vrátil klid a klíčoví hráči - Kanaval, Ulvr, Vrabec, Machačný a Fidrich. Úspěšně se zapojil i navrátilec Jirka Macháček. Vytvořila se parta bojovníků, která táhla od prvního jarního zápasu za jeden provaz. Vykrystalizovala se základní sestava, která se měnila maximálně o 1 – 2 hráče, neboť se nám proti minulým létům vyhýbala dlouhodobá zranění. Vystřídalo se celkem 21 hráčů, zapojovali se i dorostenci. Proti podzimu to je o 12 hráčů méně!

Mužstvo nastartovalo vítězství hned v prvním kole doma s Červeným Kostelcem 3:2. První porážka přišla až v sedmém kole doma s Chlumcem B 1:4. Celé jaro byl výraznou oporou brankář Kanaval, který 6x vychytal nulu. Dařilo se i střelecky - Vojta Matějka a David Fidrich dali na jaře 7 branek, následuje Zugar, Lánský 4, Macháček 3, Machačný a Glos 2, jednu Vrabec, Kuneš a Buchvald. Nejlepším střelcem celé soutěže se stal Vojta Matějka s 9 brankami. Všech 15 utkání odehráli Fidrich a Zugar, následuje 14 Kanaval, 13 Ulvr, 12 Buchvald a 11 Vrabec. Penalty po nerozhodném stavu jsme kopali 3x, zvítězili jsme jednou, doma s Rychnovem 4:2. V Polici a na Slavii HK jsme prohráli. Nejvyšší výhra doma s Kostelcem n. O. 6:0, venku v Týništi n. O. 0:3. Nejvyšší prohry doma s Chlumcem B 1:4, venku s Jaroměří 0:2. Vystupovali jsme na hřišti obdivuhodně slušně. Ani jednou jsme nedostali ČK, ŽK celkem 18(na podzim 39!!) - nejvíce Lánský 4.

Vydařenou jarní jízdu jsme zakončili stylově s týmem, s kterým jsme na podzim načali šňůru prvních šesti utkání, po kterých jsme měli na kontě nula bodů a byli totálně v prdeli. Chci všem hráčům za celou sezónu poděkovat, co jsme na podzim zpackali, to jsme na jaře neskutečně napravili. Kluci se semkli, utvořili tým a i s pomocí skvělého gólmana jsme si nakonec zaslouženě dokráčeli k záchraně, aniž bychom se museli dívat na výsledky ostatních.

Petr Beneš, trenér mužstva

-

Hodnocení Jarní části sezóny 2022/2023

B – mužstva SK Jičín 1. B třída mužů skupina A

Nakonec bude hodnocení jara, potažmo celé sezóny pozitivní z několika důvodů, které v hodnocení zmíním. První pozitivní věcí je samozřejmě záchrana 1. B třídy v Jičíně, protože tabulka byla velmi celé jaro vyrovnaná, kdy se o všem v podstatě rozhodovalo v předposledním kole. Další věcí, kterou je potřeba zmínit, je zapojení dorostenců do dospělého fotbalu. V zápasech nastupovali pravidelně Kopáček, Joukl, Adam Nálevka, Jirka Matějka, Glos, Kosejk a v posledních zápasech Tupáček a jednou i Franěk. Nutno podotknout, že bez nich by mužské týmy horko těžko dávaly dohromady sestavu na každý víkend zvlášť, když hráli venku ve stejnou dobu. V příští sezóně již takový problém nenastane, jelikož starší dorostenci přecházejí do B - týmu. Dále musím zmínit také naopak starší hráče, bez kterých bychom tuto soutěž také hrát nemohli. Musím proto strašně moc poděkovat Oldovi Velichovi, Danovi Malému a Milanu Kirschnerovi. Dle pohledu na tabulky odehraných zápasů doma a venku je nadmíru jasné, co je potřeba zlepšit v příští sezóně. Předposlední místo v domácích zápasech s 5 vítězstvími a 8 porážkami již nemůžeme zopakovat a je potřeba v domácích zápasech sbírat většinu bodů do tabulky. Naopak venku jsme byli o něco úspěšnější. V zápasech se zapojilo 31 hráčů, což je velké množství. Je to proto, že při domácích zápasech nastupovali hráči A – týmu. Nejvíce, 12 zápasů, odehráli Klaban, Kopáček, Novák a Glos, 11 Kirschner, 10 Skořepa. 13 žlutých karet za 13 zápasů je skvělá bilance, nejvíce, tři, nasbíral Klaban. Červenou kartu máme na kontě jednu, tu dostal Vojta Štěpánek. Do střelecké listiny se zapsalo celkem 12 (!!) hráčů, nejvíce branek, čtyři, vstřelili dorostenci Joukl a Kosejk. Je třeba absolvovat kvalitní letní přípravu a vstoupit do zápasů nové sezóny vítězně.

Jarda Řeháček, trenér

-

Hodnocení A - mužstva KP podzim 2022/23

Do nového soutěžního ročníku KP došlo ke změně na trenérských postech A-mužstva. Hlavním trenérem se stal po Zbyňkovi Houškovi Petr Beneš, jeho asistentem Tomáš Tomášek, funkci vedoucího mužstva i nadále vykonává Jirka Klaban. Ke změnám došlo i v hráčském kádru.

Mužstvo opustil nestárnoucí Tonda Mésiar do Staré Paky, Jiří Dítě do Chlumce B, od 1. 10. 2022 Libor Kanaval do Sedmihorek a Petr Horáček zpět do Lomnice n. Popelkou. Do mužstva přišel brankář Martin Kanta z Nemyčevse, jeho bratr Denis Kanta z Ruprechtic, Honza Marek, Míra Švec a Nikolas Hlůže z Nemyčevse, Adam Skořepa z Libáně a Petr Horáček se vrátil z nedaleké Lomnice n. P. Vzhledem k tomuto, na naše poměry, nadstandartnímu doplnění týmu, předsezónním ambicím a velmi dobré letní tréninkové morálce je konečné 14. místo v tabulce podzimu se ziskem 14 – ti bodů obrovským zklamáním - je to nejhorší umístění i bodový zisk za posledních deset let!! Scóre 17:38 říká, že jak v počtu vstřelených, tak obdržených branek, jsme třetí od konce. Katastrofální byla první polovina soutěže, kdy jsme prvních šest kol nezískali ani bod a byli suverénně poslední. První bodová vlaštovka přišla v 7. kole, kdy jsme po remíze 2:2 vyhráli v Kostelci n. O. na penalty 3:5. První vítězství přišlo v osmém kole doma s Vrchlabím 2:1 a znamenalo opuštění posledního místa v tabulce. Druhá polovina soutěže vyzněla výsledkově daleko lépe, zvláště ve dvou domácích utkáních (s Hořice 3:0 a Jaroměří 1:0) jsme podali kvalitní výkony hodné KP a navíc jsme nedostali ani branku. Cenné body s kvalitním soupeřem jsme získali také se Slavií HK (2:1). Jedinou nulu za podzim vychytal Skořepa, který ve druhé polovině soutěže nahradil zraněného Martina Kantu, doma s Jaroměří. Mužstvu velmi pomohl návrat dlouhodobě zraněného kapitána Ulvra, který pomohl týmu herně i morálně a strhával spoluhráče ke kvalitnějšímu výkonu. Celý podzim mužstvo provázela dlouhodobá a častá zranění a další absence, které si mohli hráči odpustit!! Proto se také v mužstvu vystřídalo celkem 33 hráčů, což je neúměrné množství a napovídá to o tom, že prakticky neexistovala osa týmu, na které by mohl trenér stavět!! Z těchto důvodů nastupovala neustálená sestava, mužstvo bylo nesehrané. Trenéři někdy ani pár hodin před utkáním nevěděli, s kým budou moci počítat. Není proto překvapením, že nikdo z hráčů neodehrál plný počet 15 – ti utkání, nejvíce Zugar a Matějka 11, Kanta, Ulvr a Zezulka 7, Beneš do svého dlouhodobého zranění 6. Propadli jsme i v Poháru hejtmana KHK po porážce na penalty 5:3 v Hronově s nováčkem 1. B třídy. Nejlepším střelcem se stal Zugar se 4 brankami, za ním Holer se 3 a Machačný s V. Matějkou se 2 brankami. Nejvyšší výhru doma jsme dosáhli s Hořicemi 3:0, venku mužstvo v základní hrací době nevyhrálo, pouze zvítězilo v Kostelci n. O. na penalty 3:5. Nejvyšší porážku doma jsme utrpěli s Policí n. M. 0:4, venku v Rychnově 6:1!!! Pět utkání - třetinu soutěže, mužstvo prohrálo o tři a více branek!!! Mužstvo vystupovalo slušně, ukázněně. ŽK bylo uděleno celkem 39, nejvíce Lánský a Matějka V. po 4., přibyla ale i jedna zbytečná ČK v KP a jedna v Poháru hejtmana KHK.

Na závěr je důležité podotknout, že jsme na dostřel středu tabulky (9 bodů na osmou Vysokou n. L.) a že je tedy na jaře reálně o co hrát, vylepšit postavení v tabulce a sezónu zachránit!!! Hráčům přeji, aby doléčili všechna zranění a nastoupili do zimní přípravy naprosto zdraví!!

-

HODNOCENÍ PODZIMNÍ ČÁSTI

1. B třídy skupina A - 2022/2023 SK Jičín B

Premiérový ročník pro mne v pozici trenéra B - týmu hodnotím vcelku pozitivně. Důležitou myšlenkou práce se záložním týmem je zapojení mladých hráčů (dorostenců) do dospělého fotbalu. Jmenovitě se jedná o Glose, Nálevku A., Matějku J., Smolíka, Kosejka, Kopáčka, Joukla a zapojil se i nadějný Vohnout. Pro tyto hráče je 1. B třída ideální soutěží, jak se seznámit s výrazně jiným fotbalem, než na který jsou zvyklý z dorosteneckých soutěží. Nutno podotknout, že právě zapojení těchto hráčů nám přineslo hodně bodů (góly vstřelil Adam Nálevka, Matějka J., Glos a Kosejk – většinou to byly vítězné branky), a proto vidím budoucnost jičínského fotbalu v dobrém světle.

Postavení v tabulce na 5. místě je odrazem formy a kvality hráčů, kteří mohli do zápasů nastoupit. Postavení mohlo být i lepší, bohužel „černá šňůra“ čtyř porážek mezi 9. – 12. kolem byla proti. Zajímavé je, že se nám výrazně více dařilo na hřišti soupeřů, kde jsme v tabulce na 2. místě, hned za suverénní rezervou RMSK Cidlina B, ovšem na domácím trávníku se „krčíme“ až na 12. místě, takže do druhé části sezóny je pro nás jasný úkol - získat více bodů na domácím hřišti.

Vždy bylo potřeba, aby na hřišti byl zkušený hráč, který by mohl zbytek mladého týmu dirigovat. Proto je potřeba pochválit Oldu Velicha, Dana Malého a Michaela Vacka. Ani se mi nechce věřit, že se do podzimních zápasů zapojilo 40(!!!) borců!! Je to důsledek zapojení výše uvedených dorostenců i hráčů A – týmu, kteří nebyli dostatečně vytíženi, nebo se rozehrávali po zranění (Ulvr, Vrabec, Holer, Jiřička). Do všech 13 – ti zápasů zasáhl pouze Tomáš Klaban, v 11 – ti nastoupil Novák a Štěpánek, do 10 – ti Glos a Švec, do 9 – ti Adam Nálevka a Skořepa a do 8 – zápasů nastoupil Vacek, Jiřička a nestárnoucí Milan Kirschner. Co se týká vystupování na hřišti, mužstvo obdrželo 19 ŽK, což není vůbec špatné – zde „zvítězil“ Vojta Štěpánek s 5 - ti , jednu ČK obdržel Dan Malý.

Problémem záložních týmů je, že je na každý zápas jiná sestava a proto bylo třeba měnit útočné i obranné řady. Není proto velkým překvapením, že se na 24 vstřelených brankách podílelo 13 hráčů, nejvíce 6 vsítil Vacek, 3 Kanaval a 2 Marek, Malý, Matějka V. a Glos. Proto si troufám tvrdit, že zisk 22 bodů v první části je příslibem do další části soutěže.

Základem všech sportů je kvalitní trénink, proto je potřeba absolvovat, co nejvíce tréninků v rámci zimní přípravy a připravit se na sběr mnoha bodů, které nás budou držet dále v popředí tabulky, protože boje o jarní body jsou vždy dramatické a někdy i nepředvídatelné!!

Na závěr musím zmínit super spolupráci s vedoucím mužstva Tomášem Kaňkou a trenérem A - týmu Petrem Benešem, který mi ve všem vyšel vždy vstříc a zhostil se všech tréninků, které měly týmy A i B společné. Závěrem přeji všem hráčům, aby v době zimní přestávky doléčili všechna zranění, aby do zimní přípravy nastoupili odpočatí a zdraví !!!!!!!

 

Jaroslav Řeháček, trenér B - týmu

-

Ohlédnutí trenéra Houšky za sezónou Krajského přeboru 2021/2022 v SK Jičín

Zhodnotit tuto sezónu v SK Jičín je pro mne velmi obtížné. Dalo by se říci, že přirovnání „Den“ a „Noc“ přesně vystihuje tuto sezónu. Na podzim se dařilo, hráči chtěli, tréninková účast standardní a výsledkem tak bylo 5. místo se 28 body. Byly zde zápasy vydařené – vítězství nad Hořicemi, v Libčanech (1 : 5!!), na horké půdě v Chlumci, byly i jednoznačně nepovedené zápasy, především 5 branek od Slavie HK na jejich hřišti.

Na jaře přišlo neskutečné množství dalších zranění a kádr mužstva se doslova rozpadl. K tomu se přidala ne vždy dobrá tréninková účast a co je špatné, bylo to prakticky již od začátku přípravy. Již v zimní přípravě jsme se potýkali s faktem, že jsme mnohdy nevěděli, kdo bude k dispozici na dané utkání. Plynule to přešlo i do mistrovských utkání. To se projevilo tím, že jsme odehráli venku několik zápasů, kdy jsem byl s vedoucím mužstva na lavičce sám, nebo s 1-2 náhradníky!! V základní sestavě musel nakonec nastoupit Kirschner nebo Velich – oba odvedli výkon na hranici svých možností. V utkáních se vystřídalo celkem 30 borců, což dokládá to, že někdy nezbyla ani kostra ze základní jedenáctky!! Nejvíce na jaře odehrál Fidrich, Zugar, Nálevka, Beneš a Kuncíř, který je ve svém věku 17 asi největším objevem sezóny!! Velice mne mrzelo, když jsem si připravil trénink a na tréninku byl minimální počet hráčů. Jeden hráč byl v tomto směru fenomenální a vrchol pro mne byl, že nepřišel ani na poslední zápas soutěže. Proto jsem si velice oddechl, když jsme dosáhli na jaře hranice 39 bodů, což při pohledu na tabulku ukazovalo, že jsme se zachránili. Následně přišlo několik zbytečných porážek, což mne ale nepotěšilo. Naštěstí jsme v posledních 2 utkáních zabrali (výhra v Kostelci n. O. 0 : 6 a trochu bláznivý, ale o to zajímavější zápas do poslední minuty s Chlumcem n. C. B 5 : 4) a trochu tak naše ne příliš vydařené jaro napravili. 17 jarních bodů je druhý nejhorší výsledek za posledních 10 let!! Je potěšující, že jsme 7 zápasů dotáhli do penaltového rozstřelu a hned

6 x jsme brali druhý bonusový bod. Nejlepším střelcem se stal celkově s 9 brankami Jirka Dítě, za ním s 8 brankami Holer a se 6 brankami Matějka a Lánský. Na hřišti hráči vystupovali slušně, nikdo neobdržel ČK.

Výsledkem je tedy 7. místo se 45 body, což zase není tak špatné. Co ale musím dodat je to, že toto umístění nevypovídá o skutečné síle tohoto kádru. Dle mého názoru má tento kádr na to, aby hrál a skončil bez nějakých těžkostí do 5. místa. Můžu spekulovat, kde bychom byli, nebýt laviny zranění a z toho pramenících zbytečných porážek, protože na 5. místo ztrácíme pouhých 5 bodů!! Co ale musím dodat je to, že toto umístění nevypovídá o skutečné síle tohoto kádru. Dle mého názoru má tento kádr na to, aby hrál a skončil bez nějakých velkých těžkostí do 5. místa. Chce to pouze jediné - zlepšit výrazně tréninkovou účast!! Uzavřu to větou: „Konec dobrý, vše negativní ze sezóny zapomenuto“!!

Vzhledem k tomu, že v Jičíně končím, přeji novému trenérovi, aby s hráči dosáhl lepšího výsledku, zapůsobil na hráče, přesvědčil je a mužstvo skončilo co nejvýše. Děkuji všem svým spolupracovníkům a funkcionářům oddílu za podporu a vytvořené podmínky. Jsem rád, že tým po mně převezme můj nynější asistent Petr Beneš. Je to pro oddíl ta nejlepší volba.

-

Jičínské fotbalové bilancování podzimu 2021:

Ohlédnutí trenéra Houšky za podzimní částí KP 2021 v SK Jičín:

 

K jičínskému A - týmu jsem přišel po 4. kole, když jsem mužstvo sledoval již v domácím zápase s Černilovem. Přiznám se, že se mi do této trenérské štace moc nechtělo. Vstupovat do týmu v průběhu soutěže, když neznáte hráče ani kvalitu a úroveň soutěže, je velmi obtížné. K tomu další faktory, které zde nebudu uvádět. K mému příchodu přispělo konstruktivní jednání vedení oddílu a samozřejmě i to, že jsem nahrazoval mého kamaráda z působení u týmu N. Bydžova, Pavla Obermajera, který odešel v průběhu soutěže do Mladé Boleslavi k prvoligovému dorostu U - 17.
Po převzetí A - mužstva a akceptování této nabídky jsem doufal, že navážu na jeho dobrou práci a přidám k tomu něco ze své praxe a trenérských zkušeností, což mi pomůže zvládnout toto angažmá. Navázal jsem na kvalitní práci mého předchůdce. Zároveň ovšem nesmím zapomenout na svého asistenta Petra Beneše, který se mnou společně u A - týmu působil a který mi obrovsky pomohl. Nebudu daleko od pravdy, když si myslím, že odvádí pro oddíl velmi kvalitní práci. „Děkuji Ti Petře za konstruktivní pomoc a servis".
V Jičíně jsem našel hráče, kteří mě akceptovali po trenérské stránce, kteří chtěli a šli tomu na hrací ploše naproti. Myslím, že se přesvědčili sami, že to nese „ovoce" a viděli kvalitní posun vpřed. Našel jsem zde i zapálený kolektiv lidí, kteří se starají o chod celého oddílu. Pro mne bylo třeba fascinující po příjezdu na trénink vidět na travnaté ploše ten mumraj a zapálení všech aktérů při tréninkovém procesu mládežnických družstev. To vše přispělo k tomu, že budu pokračovat u A - mužstva i na jaře.
Je samozřejmé, že ne vše bylo růžové. Společně jsme zapracovali a výsledkem je umístění v horním patře tabulky. Velký problém nastal v 6. kole ve Vrchlabí, kdy se na několik měsíců zranil kapitán Ulvr a následně i Zezulka a já stál před rozhodnutím, jak a kým tuto dvojici v obraně nahradit. Nakonec jsem vsadil na Čeřovského s Floriánem a myslím si, že na svých postech příjemně překvapili, a zvláště Čeřovský si ve většině zápasů počínal velmi dobře!! V případě nedostatku hráčů obětavě vypomohl nestárnoucí Jarda Řeháček. Páté místo v tabulce se ziskem 28 bodů je určitě úspěch. Je to třetí nejvyšší počet bodů za podzim v posledních deseti letech. Skóre 25 : 20 říká, že počtem obdržených branek jsme na 4. místě tabulky, naopak počtem vstřelených jsme 8. Do 9. kola jsme vstřelili pouze 8 gólů, potom se střelba trochu zlepšila. Pro mě jako trenéra je však důležitější herní projev. Herní projev hráčů se zlepšil a my přesto ještě stále máme na čem zapracovat a co zlepšovat. Do zápasů zasáhlo 28 hráčů, nejvíce odehrál Vrabec, Masiar, který po 2. kole nahradil zraněného Kanavala a Florián. V tréninkovém procesu je na co navázat a o to mi jde. Jsem i zvědav, zda se mi podaří zlepšit největší problém tohoto družstva, a to proměňování vypracovaných šancí, které nás stálo určitě několik zbytečně ztracených bodů!! Věřím, že se to podaří, protože jako bývalý útočník jsem měl stejný problém! Čtyřikrát jsme kopali penaltový rozstřel po remíze, třikrát jsme zvítězili - dobré 3 body. Nejvyšší výhra doma byla s Dobruškou 4:0, venku v neoblíbených Libčanech 1:5!! Nejvyšší porážku jsme utrpěli na Slávii HK 0 : 5.
K fotbalu patří ale i porážky. Pod mým vedením jich bylo několik. S Vrchlabím, Bydžovem, Slávií HK a nyní v odložené předehrávce jara i venku s Jaroměří. Pro mne je pozitivní a podstatné, že kluci na hřišti předvedli i v těchto utkáních po většinu času kvalitní herní projev. Abych je jenom nechválil. Výkon a přístup k domácímu utkání s Hořicemi mě v kabině doslova rozpálil do běla!! Ale i to k fotbalu patří. Střelecky jsme se moc nepředvedli, nejlepším střelcem podzimu je Jirka Dítě se 7 a kapitán Lánský se 6 brankami.
Na závěr bych chtěl poděkovat vedení oddílu za vytvořené podmínky, které k práci s mužstvem jsou na kvalitní úrovni. Věřím, že se na jarní pokračování soutěže dobře připravíme a budeme pokračovat v dobrých výkonech.

Ohlédnutí trenéra Beneše za podzimní částí 1. B - třídy mužů SK Jičín:
Podzimní část soutěže si myslím můžu hodnotit kladně. Velmi dobrý podzim A-týmu, který se podařilo podle mého názoru suprově v létě doplnit, se kladně přenesl i na B - mužstvo, a to i třeba proto, že jsme prostě měli větší možnosti ve skládání sestav do utkání. To potvrzuje fakt, že do 14 - ti utkání zasáhlo neskutečných 37 hráčů!!! 6 bodů ztráty na 5. místo není určitě špatné, mužstvo dobře sloužilo k hernímu vytížení hráčů, kteří se nedostali do základu v A-týmu.
Ti toho využívali, v zápasech jsme i nasazovali mladé hráče z dorostu, které jsme tímto začali připravovat na dospělou kopanou a co je zásadní, kluci nám ukázali, že s nimi při další dobré práci jejich trenérů a hlavně dobrém přístupu borců samotných, můžeme do budoucna opravdu počítat (Smolík, Jirka Matějka, Kuncíř, Adam Nálevka, Kosejk, Kopáček a Joukl) - (tímto chci poděkovat Standovi a Martinovi za skvělou spolupráci), jednak se nám podařilo zlákat do týmu další už hodně zkušené borce, kteří nám v zápasech dokázali hodně pomoci (např. číslo 5 opravdu stále žije - Olda Velich). A co je pro mě zásadní, během podzimu se ukázalo, že kluci mají zájem za B - tým hrát a snad ani jednou nebyl nějaký zásadní problém složit kompletní jedenáctku + borce na střídačku (tedy v úterý a ve středu ten problém byl, ale v pátek už na pohodu), což je posun oproti letům minulým poměrně zásadní, skoro jsem byl až smutný, že jsem nemusel shánět chrániče, kdybych nedej bože musel nastoupit (neuvěřitelný posun v tomto předvádí např. Řehy, který mě už v úterý uhání s otázkou, jak o víkendu, zatímco dříve se ho trenér v pátek musel ptát, co o víkendu, on ten četník prostě zraje jako víno!!).
Jako hráče podzimu bych za stabilní výkony na pravém beku označil Tomáše Klabana „Klábu", i když mě někdy vytáčí, balón s ním někdy nepěkně laškuje, ale fotbal hraje srdcem a dře do úmoru!! Ten také jako jediný odehrál všech 14 zápasů. Do 13 - ti nastoupil Kubíček, do 12 - ti Louda, do 11 - ti brankář Švorc a do 10 - ti Řeháček a Velich. Mužstvo ve 14 - ti zápasech vstřelilo 23 branek, nevíce Matějka V. a Kubíček - 5. Tým obdržel 1 ČK (Malý) a celkem 20 ŽK.
Jako pozitivum z hlediska B-týmu vidím i to, že kvůli zdravotním problémům hráčů A-týmu (což samozřejmě zase pozitivní není, aby to nevyznělo špatně, z těch zranění jsem byl a jsem pořád dost smutný, klukům je v žádném případě nepřeji a už se těším, až budou zpátky na hřišti v plné přípravě) se borci jako Čeřovský a Lukáš Holer stali pevnou součástí základní sestavy áčka, kde rozhodně nezklamali a pomohlo jim k tomu herní vytížení, které v letech minulých měli právě v béčku a to tím pádem dokládá nutnost ho mít a držet si ho. A my jsme v béčku tyhle kluky museli na hřišti prostě nahradit a myslím, že se to docela povedlo. Co mě mrzí je, že náskok na sestupové příčky není nijak výrazný a do jarních bojů rozhodně nepůjdeme v klidu, tady vidím problém v bodově nezvládnutých zápasech s týmy Kocbeří a Kobylic, bodovat v těchto utkáních za 3 body, tak je náš náskok na spodek tabulky komfortnější (oběma bychom se vzdálili) a v podstatě bychom měli nakročeno do první poloviny tabulky, odehráli jsme i některá další utkání, v nichž jsem si vytvořili velké množství šancí, jenže je neproměnili a nakonec vyhráli třeba jen na penalty, což je prostě zase ztráta bodu do tabulky, hodně mě mrzí že se dlouhodobě zranil Kirschner, delší zranění měl i Jiřička. U některých mladších borců bych byl rád, aby dokázali lépe skloubit pracovní (školní) povinnosti s docházkou na trénink a následnou účastí v zápasech, 2-3 borci jsou nyní výkonnostně na tom určitě hůř, než by měli být a nehrají na úrovni, na kterou bez debat mají a je to u nich právě v tom přístupu výše uvedeném.
Nemůžu samozřejmě vynechat negativní dojem z posledního utkání ve Skřivanech, které bylo vlastně prvním jarním, jednak jsme tím pádem podzim zakončili tak jak jsme ho začali, tedy porážkou od tohoto týmu, jednak to byl debakl, s kterým se jen tak neumím ztotožnit, no každopádně nám tento mač ukázal, že máme na čem pořád pracovat a přes zimu se snažit zlepšit asi úplně všechno, aby už nikdy takovýto herní výpadek nenastal a abychom se rychle posunuli tam, kde chceme být, tedy do první poloviny tabulky. Nemáme tam daleko, ale musíme proto udělat všichni ještě víc. A věřím, že po jaru budu spokojen ještě víc já i všichni, kdo se na chodu béčka podílejí.

-

Hodnocení Jarní části ročníku 2020/2021 A + B

Jarní část 2020/2021 z důvodu epidemie Koronaviru vůbec nezačala a tak ročník zůstal nedohrán, nikdo nesestupuje, nikdo nepostupuje.

Tabulka

1. SK Solnice 15 48:19 34
2. Spartak Police nad.. 15 41:17 32
3. FK Náchod A 15 29:19 32
4. SK Libčany 15 30:23 25
5. TJ Sokol Třebeš 15 31:31 25
6. SK Dobruška 15 23:19 23
7. FC Spartak Rychnov.. 15 27:21 22
8. FK Chlumec nad Cidlinou 15 30:30 22
9. FK Jaroměř 15 26:27 22
10. TJ Dvůr Králové nad.. 15 19:24 20
11. SK Česká Skalice 15 18:19 16
12. SK Týniště nad Orlicí 15 18:28 16
13. SK Červený Kostelec 15 25:28 15
14. SK Lázně Bělohrad A 15 20:34 15
15. SK Jičín 15 19:35 11
16. TJ Jiskra Hořice 15 16:46 6

Kompletní tabulka

Poslední zápas

SK Jičín
TJ Jiskra Hořice
1:1
Podrobnosti
Hřiště foto

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 20602
Posledních 30 dnů: 1022 | Posledních 7 dnů: 314 | Poslední den: 25

© 2024 SK JIČIN | Všechna práva vyhrazena | skroutil@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne