SK JIČIN

Oficiální stránky fotbalového klubu
SK JIČIN
skjicin.sklub.cz

Příští zápas

SK Jičín vs SK Týniště nad Orlicí

Datum a čas konání: 9.3.2024 14:00

Historie 1990 - 2000

HISTORIE 1990 - 2000

V ročníku 1990 - 91 vedl jako trenér A mužstvo Bohouš Dvořák. Mužstvo podávalo průměrné výkony a obsadilo celkově sedmou příčku. Dorost nestačil na náročný oblastní přebor. Konečný účet zněl - poslední šestnáctá příčka a sestup do 1.A třídy. Obě žákovská družstva obsadila v oblastní soutěži shodně sedmá místa.

V ročníku 1991 - 92 udělalo radost svým příznivcům B mužstvo mužů. Pod vedením trenéra Kozmy vyhrálo okresní přebor a postoupilo do 1.B třídy.

Pro následující ročník 1992 - 93 stanovil výbor oddílu jasný cíl - postup A mužstva do oblastního přeboru. Po podzimu bylo mužstvo třetí. Jaro však vůbec nevyšlo. Konečné umístění - čtvrtá příčka. Radost klubu udělal A dorost. Pod vedením trenéra Bezuchy se mužstvo znovu vrací do oblastního přeboru. Navíc impozantním způsobem: získalo 45 bodů a nastřílelo 95 branek. Nejlepšími střelci se stali: Kirschner 22, Kubíček 19, Beneš 15, Brádler 11. B mužstvu se v 1.B třídě udržet nepodařilo.

Před zahájením nového soutěžního ročníku rezignoval na funkci předsedy Fr. Sedláček. Od této doby nemá klub předsedu. Trenérem A mužstva se stává znovu Luděk Neuman, vedoucím Jiří Jeník, dorost přebírá jako trenér Vl. Carda. Na konci tohoto soutěž. ročníku končí A mužstvo na třetím místě. Dorost znovu sestupuje do 1.A třídy. Nejúspěšnějším celkem oddílu se v této sezóně stali mladší žáci pod vedením trenéra Milana Mládka. V 1.A třídě obsadili první místo. Nejlepšími střelci se stali: Michal Vejvoda 22 a David Rejha 13.

Ročník 1994 - 95 nemůžeme začít jinak, než A mužstvem. U družstva zůstává i nadále trenér Luděk Neuman. Po podzimu bylo mužstvo ještě na druhém místě tabulky. Jaro však bylo impozantní. Po devatenáctém kole jdeme do čela tabulky a vedoucí příčku do konce soutěže udržujeme. Postup po devatenácti letech a obrovská euforie. Zvítězili jsme náskokem pěti bodů před Jaroměří. Nejlepšími střelci byli: Šimánek 13, Klička 10, Kozma 8, Mikolášek 7, Filip 6, Šulc 5. Zajímavá situace nastala u B mužstva. Výbor oddílu se dohodl s FK Popovice o sloučení obou celků, pod názvem TJ Jičín B. Utkání byla hrána v Popovicích.

První rok v oblastním přeboru jsme přestáli se ctí. Konečné osmé místo v tabulce a zisk 44 bodů jsme ani nečekali. Nejlepšími střelci se stali: Kozma 15, Klička 7, Kocourek 5, Šimánek 5, Beneš 4, Krykorka 3, Havel 2, Mikolášek 2 . Kádr hráčů tvořili: Drázský, Zeman, Velich, Krykorka, Sobotka, Drbohlav, Kozma, Mikolášek, Klička, Havel, Šimánek, Malý Jan, Klimeš, Beneš, Musil, Oborník, Šulc, Vraštil, Babák, Kocourek, Krschner, Rančák, Malý Daniel.V tomto soutěžním ročníku stojí za zmínku účast naší přípravky v meziokresní soutěži. Tito nejmladší adepti jičínského fotbalu získali v této soutěži první místo. Největší zásluhu na tomto úspěchu má jejich trenér ing. Jiří Pěnička. Možná v budoucnu uslyšíme jména jako Puš, Řeháček, Jeník, Suchánek, Chvalina, Matějka, Novotný, Petrovický, Munzar, Janošek, Tománek nejen v sestavách našich starších družstev, ale i jiných kvalitních celků ve vyšších soutěžích.

Jsme již ve fotbalovém ročníku 1996 - 97. Ten zahájíme informací, která je velice významná. Po mnoha jednáních s výborem TJ Jičín jsme se nakonec (květen 1996) dohodli o částečném osamostatnění fotbalového oddílu pod staronovým názvem SK Jičín. Druhý rok v oblastním přeboru byl nesmírně složitý. Podzim se vůbec nevydařil. Trenér Neuman v průběhu podzimu odstoupil a nahradil ho Roman Mikolášek. Jaro se mu s mužstvem vydařilo a výsledkem byla jedenáctá příčka v tabulce, která znamenala záchranu.
V tomto fotbalovém ročníku se na jičínské fotbalové scéně objevuje jako nový trenér Jar. Matějka. Ujímá se přípravky a za svou poctivou práci získává okamžitě odměnu v podobě prvního místa v meziokresním přeboru. Pouze jediná remíza, jinak samá vítězství - 127 vstřelených branek a nejlepší střelec Tomáš Matějka se 44 brankami - to je bilance.

A jsme u dalšího soutěžního ročníku. Na jeho konci, červnu 1998, oslaví náš klub stoleté trvání! Byli bychom proto neradi, kdyby nějaké naše družstvo v tomto ročníku sestoupilo. Buďme rádi, nestalo se. A mužstvo trénuje i nadále R. Mikolášek s asistentem M. Klímou, vedoucím je Jiří Jeník, lékařem MUDr. Josef Lukavec. Podzim byl příznivý - desátá příčka v tabulce. Jaro mimořádně slabé. Celkově v ročníku 1998 - 99 opět sestup do 1.A třídy. V té době tvoří aktivní členskou základnu zhruba 133 sportovců sportujících v těchto družstvech: A mužstvo 1.A třída, B mužstvo 1.B třída, dorost 1.A třída, přípravka Pojizerská liga, elévové Okresní přebor, žáci ml. 1.A třída, žáci st. 1.A třída. Od roku 1999 pracuje SK Jičín jako samostatný subjekt - samostatný klub. Fotbalové sportoviště bylo převedeno do majetku města a spravovaly ho nejdříve Technické služby Jičín, nyní Sportovní zařízení města Jičína. Fotbalu tento systém vyhovuje a šetří jeho kasu. Výbor je konsolidovaný a největší starostí je získávání finančních prostředků na činnost.

V ročníku 1999 - 2000 je jasným cílem návrat do oblastního přeboru. Návrat se po roce v 1.A třídě podařil. Trenérem byl Jiří Hloušek, vedoucím Jiří Jeník. O postup se zasloužili: Velich, Klimeš, Klička, Malý Jan, Kocourek, Nechanický, Beneš, Rančák, Štěrba, Malý Dan, Rejha, Lukáš, Fejfar, Filip Aleš, Mejzlík. Po šesti letech postoupil do oblastního přeboru i dorost - trenér Ivan Samko, hráči: Šuk, Rada, Kosejk, Krejčí, Lukáš, Repka, Rejha, Vejvoda, Mládek, Fejfar Pavel, Hýča, Kejklíček, Munzar, Hudec. Nejlepšími střelci byli: Vejvoda 28, Rejha 18, Lukáš 18, Repka 12. B mužstvo sestoupilo z 1.B třídy.

Tabulka

1. SK Solnice 15 48:19 34
2. Spartak Police nad.. 15 41:17 32
3. FK Náchod A 15 29:19 32
4. SK Libčany 15 30:23 25
5. TJ Sokol Třebeš 15 31:31 25
6. SK Dobruška 15 23:19 23
7. FC Spartak Rychnov.. 15 27:21 22
8. FK Chlumec nad Cidlinou 15 30:30 22
9. FK Jaroměř 15 26:27 22
10. TJ Dvůr Králové nad.. 15 19:24 20
11. SK Česká Skalice 15 18:19 16
12. SK Týniště nad Orlicí 15 18:28 16
13. SK Červený Kostelec 15 25:28 15
14. SK Lázně Bělohrad A 15 20:34 15
15. SK Jičín 15 19:35 11
16. TJ Jiskra Hořice 15 16:46 6

Kompletní tabulka

Poslední zápas

SK Jičín
TJ Jiskra Hořice
1:1
Podrobnosti
Hřiště foto

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 20602
Posledních 30 dnů: 1022 | Posledních 7 dnů: 314 | Poslední den: 25

© 2024 SK JIČIN | Všechna práva vyhrazena | skroutil@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne