SK JIČIN

Oficiální stránky fotbalového klubu
SK JIČIN
skjicin.sklub.cz

Příští zápas

Historie 2010 - 2015

Divize  2010-2011
To bylo slávy. Po 67. letech si SK Jičín znovu zahraje divizi. Je na ní připraven? To ukáže až samotná soutěž. Na první mistr. utkání proti FC Velim v sobotu 7. srpna 2010 přišlo neuvěřitelných 560 platících diváků. U pokladny stála i fronta. Občerstvení bylo zajištěno, stejně jako bohatá tombola. Výkon domácích nebyl nejhorší, na body však nestačil. Hosté nakonec zvítězili 1:2. Jedinou branku domácích, první divizní, dával v 50.min. stoper Jirka Macháček. Mužstvo nastoupilo v sestavě: Puš - Horčičko, Macháček, Řeháček, Votrubec - Mikolášek, Gaubmann, Matějka, Vích (46.Michálek, 86.Bucek ) - Vacek, Štěrba. Druhý zápas, okresní derby v Nové Pace a druhá porážka. Výkon i výsledek byl už horší. 3:0 pro domácí. Následoval domácí propadák s Trutnovem na umělce 0:4. Další zápas byl opět doma s SK Semily a s nováčkem přišlo první vítězství. Branka Vícha zajistila vítězství 1:0. Diváků 430. Následovala darda v Letohradě 5:0. Odstoupila trenérská dvojice Mikolášek a Matějka, kormidla se ujal Miroslav Racsko, trenér který se nabídl z Poděbrad. Domácí porážce 1:2 s AFK Chrudim ale nezabránil, stejně jako prohře 1:0 ve Dvoře Králové n. L. Následovala domácí remíza 0:0 s Kolínem a opět vysoká porážka v Turnově 3:0 a doma s Hradcem Král. B 0:1 a totální propadák v Pardubicích s AS FK  7:0 !!! Trenér Racsko odstoupil a mužstvo znovu pod trenérskou dvojicí Matějka, Mikolášek porazilo doma Náchod 2:0 (Topič, Pavlásek). Diváků už pouze 200. Do konce soutěže už mužstvo nevyhrálo a se sedmi body „upevnilo"po podzimu poslední příčku divize C. V zimě (od 13.1. 2011) převzal mužstvo jako trenér Josef Štoudek, vlastník trenérské profi-licence. První jarní mistr. utkání ale znovu porážka ve Velimi 4:2 (Malý, Macháček). Doma s Novou Pakou 0:2, v Trutnově 1:0 pro domácí, v Semilech dokonce 4:0, doma s Letohradem 0:4, v Chrudimi 3:0, se Dvorem 0:1, v Kolíně 5:0. To už jsme v divizi pro ostudu ! Pouhé tři body za celé jaro za remízy (Turnov doma 2:2, v Hradci s béčkem 1:1 a doma s Ústím n.O. 0:0) bez jediného vítězství, jsou toho důkazem. Konečná poslední příčka v tabulce s deseti body a sestup po KP. Nic jiného nemohlo následovat. Co bylo příčinou. Divize to už je o něčem jiném, zvláště skupina C. Jednoduše řečeno, Jičín na ni neměl ani hráčsky, ani finančně. Tabulka střelců: Macháček 3, Vacek, Jeník 2, Topič, Pavlásek, Ulvr, Malý, Vích 1. V mužstvu se za celou soutěž vystřídalo celkem 35 hráčů: Puš, Kanaval, Horčičko, Macháček, Řeháček, Votrubec, Mikolášek, Gaubmann, Matějka, Vích, Michálek, Bucek, Vacek, Štěrba, Hůlka, Ulvr, Topič, Malý, Zlámal, Pivrnec, Jedounek, Materna, Kocourek, Pavlásek, Veg, Samko, Fejfar, Miler, Pluhař, Haken, Kvapil, Jeník, Drusan, Horáček, Kirschner.
Vedoucím mužstva byl Petr Bryscejn, lékařem MUDr.Josef Lukavec.

Ohlédnutí za podzimní fotbalovou sezónou roč. 2011/12 :
Po sestupu z divize v minulé sezóně byl jičínský fotbalový fanoušek zvědavý, jak si A mužstvo povede v krajském přeboru. Po skončení podzimu musíme konstatovat, že úspěšně. Druhé místo v tabulce je nad očekávání a je toho důkazem. Mužstvo prohrálo pouze dvakrát (v Kratonohách 4:2 a ve Lhotě p. L. 4:1), což je nejméně ze všech týmů. Počtem vstřelených branek (39) je Jičín také druhý za Kratonohami (41). V tabulce střelců vede Michal Voldán s 10 brankami, jehož návrat do SK si všichni pochvalují. Následuje spolehlivý stoper Jirka Macháček 7, Michael Vacek 6, Michal Pivrnec a Tomáš Kanaval 4, kapitán Aleš Gaubmann 3, Lukáš Haken a Jirka Jeník 2, Ondra Zugar skoroval jednou. Na domácím hřišti mužstvo ani jednou neprohrálo ! mrzí pouze dvě domácí remízy (Slavia HK 0:0 a Týniště n.O. 3:3.) Venku si trenér Josef Štoudek nejvíce cení vítězství na Olympii HK 1:3. Za zbytečné ztráty považuje remízy v Broumově 2:2 a v Rychnově n. K. také 2:2. Brankář Michal Puš vychytal celkem šestkrát nulu a byl ve většině utkání oporou svého týmu. Jičínští byli v průběhu soutěže nejlépe čtyřikrát druzí, aby na tomto místě skončili i na konci podzimu. Nejhorší umístění bylo sedmé místo po desátém kole. Trenér Josef Štoudek postupně zapracovává do mužstva mladé odchovance, kteří dostávali pravidelně příležitost (Ulvr, Haken, Pivrnec). Po odchodu Petra Mikoláška (ze studijních důvodů v zahraničí ), přišel do mužstva Tomáš Kanaval, který se zabydlel. V polovině soutěže naskočil do mužstva Jirka Jeník, který hru zálohy výrazně zkvalitnil. Škoda, že pro zranění a studijní důvody nemohl plnohodnotně odehrát celou sezonu Jarda Řeháček, loňský srdcař týmu. K stabilním oporám týmu patřili již zmiňovaní Puš, Macháček a Voldán, kterému ale závěr sezóny střelecky nevyšel podle jeho vlastních představ. Dále pochvalme za stabilní výkony Gaubmanna  a Vega, ale i Vacka, kterému odpustíme jeho střelecké trápení v některých utkáních. Pozitivní je také skutečnost, že v průběhu podzimu nebyl nikdo vyloučen. Poděkování za odvedenou práci zaslouží celé mužstvo a společně s ním i trenér Josef Štoudek, asistent Jarda Matějka i vedoucí týmu Roman Mikolášek.
   Výkonnost B mužstva mužů v krajské 1.B třídě, to bylo jako na houpačce a dala by se rozdělit zhruba na třetiny. Neskutečně špatný začátek, po pěti kolech jeden bod (v Mostku 2:2) a poslední příčka v tabulce. Další třetina byla mimořádně úspěšná. Pět zápasů a plný počet 15. bodů (Žacléř 4:3, Kopidlno 2:1, Bílá Třemešná 4:1, Libáň 5:1 a Milíčeves 5:1) a páté místo v tabulce. Znovu ale nastal výkonnostní propadák. Konečné 11. místo se šestnácti  body není nikterak lichotivé. Přesto mužstvo plnilo úlohu fotbalové rezervy, trenéři Jarda Matějka a Roman Mikolášek dávali příležitost dorostencům a to je určitě dobře. Do budoucna je třeba ještě více stabilizovat hráčský kádr a vytvořit pro tento celek jasnou koncepci do dalších let.
Střelci A týmu: Voldán 10, Macháček 7, Vacek 6, Pivrnec  4, Kanaval 4, Gaubmann  3, Haken  L. 2, Jeník 2, Zugar  1 
Střelci B týmu: Pluhař 6, Zugar 5, Kocourek  3, Miler 2, Horáček  2, Materna 2,Zlámal 2, Špicar, Kirschner, Portyš a Bryscejn po 1 brance                                  

Ohlédnutí za fotbalovým ročníkem 2011/12 :
Jarní část fotbalového ročníku 2011/12 už tak dobrá nebyla. Mužstvo získalo o čtyři body méně než na podzim a to znamenalo opuštění medailového umístění po podzimu (druhé místo). Na jaře se už mužstvo neobjevilo ani jedinkrát na druhém nebo třetím místě. Nejčastěji bylo čtvrté (8x). Šesté místo v konečné tabulce není žádná sláva. Co bylo příčinou? Těch byla celá řada. Jednou ze zásadních byly změny v hráčském kádru. Odešel Voldán, Vích, Macháček, Pivrnec, Jeník, hned v úvodu soutěže se zranil  Mikolášek. Posledních šest zápasů chyběl pro zranění nejlepší střelec mužstva Vacek, který se na jaře rozstřílel, nasázel soupeřům deset branek a stal se se šestnácti góly nejlepším kanonýrem mužstva. Přišli hráči Nové Paky Čokina a Bažík, vrátil se Honza Drusan. Mužstvo nejvíce doplatilo na podprůměrné výkony na domácím hřišti (na rozdíl od podzimu). Pouhá dvě vítězství jsou toho důkazem (s postupující Lhotou p. L. 3:0 a s Kratonohy 3:0). Nejsmutnější byla domácí porážka s Libčany 1:2 hned v úvodu jara. Naopak venku se mužstvu dařilo. Pět vítězství je toho důkazem (v Č. Skalici 1:5, na Novém Hradci 0:2, v Novém Bydžově 1:3, v Polici 1:2, v Dobrušce 1:3). Zajímavostí je, že se více dařilo v útočné fázi, než v obranné. Počtem vstřelených branek (72) je mužstvo třetí nejlepší v soutěži. Tabulka střelců : Vacek 16, Voldán 10, Kanaval 9, Gaubmann 8, Macháček 7, Haken 5, Bažík 5, Pivrnec 4, Horáček 3, Jeník 2, Kocourek 2, Zugar 1. Brankář Puš vychytal dvakrát nulu, na podzim 6. Trenér Josef Štoudek postupně do mužstva zapracoval (i z důvodů častých zranění) mladé odchovance oddílu, což je určitě správné. Např. v posledním mistr. utkání doma s Kratonohami (3:0) jich bylo (roč. 1990 a mladší) sedm. Mezi stálé opory se stabilní výkonností patřili kapitán Gaubmann, Řeháček, Puš, Vacek, v některých utkáních i Kanaval, Haken a Bažík. Uplynulý fotbalový ročník byl  posledním pro trenéra Josefa Štoudka. Ten za necelé dva roky svého působení u A mužstva odvedl poctivý kus trenérské fotbalové práce a patří mu upřímné poděkování. Podobné poděkování patří i asistentům Jar. Matějkovi a Romanu Mikoláškovi a celému výboru oddílu.

Ohlédnutí za podzimem roč. 2012/13:
Ve srovnání s předcházejícím ročníkem si A mužstvo SK Jičín po podzimu o dvě příčky pohoršilo, přesto že získalo pouze o jeden bod méně. Celková bilance zní. Čtvrté místo 28 bodů skóre 34:24 a tři porážky. Z nich nejvíce mrzí domácí se Dvorem Králové B 1:2 a krutá porážka na Olympii Hradec Králové 6:0. Navíc to bylo jediné utkání v soutěži, kdy SK nevstřelil branku. Naopak potěšila dvě vítězství na cizích hřištích. V Rychnově n.Kn. 1:2 a v Jaroměři 0:3. Nejlepší výkony týmu viděli diváci v souboji doma s Broumovem 7:0 a v té době s vedoucím celkem tabulky Červeným Kostelcem 2:0. Doma vyhrálo mužstvo celkem 6x, jednou remízovalo a jednou prohrálo. Venku dvě vítězství, tři remízy a jedna porážka. Celkově lze říci, že čtvrté místo v tabulce je úspěchem mladého jičínského celku, jehož věkový průmě je 24,3 roku. V mužstvu se vystřídalo celkem 23 hráčů. Nejvíce minut odehráli brankář Michal Puš a obránce Jan Drusan, kteří odkopali všech 15 utkání. Následují Tomáš Haken, Petr Škopán, Aleš Gaubmann, Michael Vacek a Jarda Řeháček. Hattricky v jediném utkání zaznamenali dva hráči Tomáš Haken s Červeným Kostelcem a Michael Vacek s Lázněmi Bělohrad. Posledně jmenovaný se také stal nejlepším střelcem podzimu s osmi brankami. Se sedmi brankami ho následuje Tomáš Haken, nejmladší hráč mužstva (17 let), kterého můžeme nazvat skokanem podzimu. Následuje jeho bratr Lukáš se třemi brankami, Michal Miler dal také tři, stejně jako kapitán Aleš Gaubmann.Ten byl pravým kapitánem, ve všech utkáních patřil k výrazným oporám. Podobně kvalitně odehrál podzim i Jarda Řeháček, autor dvou branek. Ty dali i Tomáš Bucek a Marek Kocourek. Po jedné zaznamenali Petr Škopán, Pavel Hošek a Petr Horáček. Brankář Michal Puš vychytal 5x nulu a stal se v tomto hodnocení nejlepším v celém přeboru. Vyloučení postihla Jičín celkem tři. Víc, než v minulosti. Ponechme na posouzení kvalifikovanějších, zda byla všechna oprávněná. Červenali se Miler, Hošek a Řeháček. Poděkování za úspěšný podzim patří především trenérské dvojici Roman Mikolášek a Jarda Matějka, ale i celému výboru klubu pod vedením předsedy MUDr. Petra Krykorky.
      Dobré výkony odvedlo i B mužstvo v 1.B třídě. Pod taktovkou obětavého trenéra Honzy Ruszo obsadilo mužstvo po podzimu sympatické sedmé místo se ziskem 19 bodů a skórem 26:20. Nejlepším střelcem podzimu se stal Matěj Mészáros s 9.brankami. Následují Zugar a Kořínek 3, dva góly dali Kocourek, Materna a Srb, po jedné Fejfar a Portyš. Nejlepší výkony předvedlo mužstvo doma s Hostinným 6:0 a v Sobotce také 0:6. Cenné bylo i domácí vítězství s Kopidlnem 2:1 a v Mladých Bukách 2:3. Naopak nejvíce rozladila domácí porážka s Miletínem 0:1. Důležité bylo, že existovala příkladná spolupráce s A mužstvem a béčko se stalo skutečnou rezervou a zásobárnou hráčů pro A tým. 

Hodnocení soutěžního ročníku 2012/13 :
V úvodu je nutné konstatovat, že konečné třetí místo A mužstva je úspěchem. Podzim i jaro byly bodově i výkonnostně téměř stejné. Podzim 28 bodů čtvrté místo, jaro 27 bodů a konečné třetí místo. Úvodní čtyři zápasy jara se mužstvu mimořádně vydařily. Dvanáct bodů a ani jediná obdržená branka. Střední část soutěže už nebyla tak dobrá. Zvláště mrzí vysoké porážky v Novém Bydžově s béčkem 6:1, v Hořicích 5:2 a ani porážka v Lázních Bělohradě 2:0 nebyla žádná sláva. V závěru soutěže naopak potěšily výhry doma s Jaroměří 7:1, v Červeném Kostelci 3:1 a znovu doma s Českou Skalicí 6:0. Doma mužstvo ani jedinkrát neprohrálo, pouze dvakrát remizovalo (Libčany 0:0 a Slavia Hradec 3:3). Za celý soutěžní ročník odehráli nejvíce minut obránce Jan Drusan a brankář Michal Puš. Následují Tomáš Haken, Petr Škopán, kapitán Aleš Gaubmann a Jarda Řeháček. Ten vychytal celkem 11x nulu a dělí se o první místo v soutěži. V mužstvu se vystřídalo celkem 31 hráčů, což je dost. Důležité ale je, že se vlastně prolínali hráči áčka a béčka a systém práce trenérů dává šanci širokému kádru vybojovat si místo v A mužstvu. Nejlepším střelcem se stal Michael Vacek, autor 15 branek a obsadil tak v krajské tabulce deváté místo. Následují Tomáš Haken 14, Jakub Vích 10, Gaubmann 6, Miler 5, Řeháček 5, Horáček 4, Haken Lukáš 3, Kocourek, Bucek, Škopán 2, po jedné Hošek a Kubíček. V tabulce zápasů doma obsadil SK Jičín výborné druhé místo se 36.body za Červeným Kostelcem s 39.body. Tomáš Haken, jako nejmladší člen týmu se objevil v sestavě sezóny 2012/13 krajského přeboru (7 nominací v průběhu ročníku) a jeho 14 branek v soutěži je obdivuhodných. Celkově se střelci SK činili, protože jen ve třech utkáních vyšli v celé sezóně naprázdno. Zvláštní ocenění zaslouží jedna z opor domácího týmu Jarda Řeháček, který svým sportovním postojem v utkání se Slavií Hradec přiznal, že branku dával rukou. Poděkování za úspěšný fotbalový ročník patří především trenérské dvojici Roman Mikolášek a Jarda Matějka, ale i celému výboru klubu pod vedením předsedy MUDr. Petra Krykorky.
      Za minulý soutěžní ročník musíme pochválit i naše B mužstvo mužů. Pod vedením trenéra Honzy Ruszo skončili kluci na pěkném sedmém místě se 37 body. Jaro (18 bodů) bylo téměř stejné jako podzim (19 bodů) a tým prakticky neměl sestupové starosti. Díky dobré spolupráci trenérů A a B mužstva se sestavy obou celků prakticky prolínaly a tak to má být. Rezerva byla skutečnou rezervou a zásobárnou hráčů. Nejvíce si mužstvo cení domácích jarních vítězství s postupující Bílou Třemešnou 4:2, s Libání 5:1, Sobotkou 4:1 a venku vítězství v Miletíně 3:2. Naopak mrzí domácí porážka s Novým Městem n.M. 0:3 i zbytečné domácí remízy s Mladými Buky a Rudníkem vždy 2:2. Nejlepším střelcem se stal Mészáros se 13 brankami, následuje Zugar a Kocourek se sedmi trefami, 6 dal Pluhař, 4 Kořínek, po třech Materna, Horáček a Veg, dvě zaznamenal Srb, jednou se radovali Fejfar, Vacek, Sobotka a Portyš.
      Jediným zástupcem SK Jičín v dorostenecké kategorii byli kadeti, kteří nastoupili v okresním přeboru. V konečném účtování obsadili třetí místo, které je, vzhledem k nevydařenému podzimu úspěchem.Po čtvrtém kole se mužstvo krčilo u dna tabulky se třemi body. Zvláště domácí porážka 1:5 se Sobotkou byla ostudná. Během podzimu se do mužstva vrátili Rejman a Linek a stali se určitě posilou. Ze základní sestavy naopak pro vážné zranění kolena vypadl z obrany Tomáš Klaban. Do konce podzimu v dalších utkáních již mužstvo neprohrálo a přezimovalo šest bodů za vedoucí Sobotkou. S tou v prvním jarním utkání pouze remízovalo 1:1,což znamenalo další bodovou ztrátu. Další utkání již zvládáme a šplháme se tabulkou do vyšších pater. O pořadí se rozhoduje až v posledním kole mezi Sobotkou, Lužanami a Jičínem. Bohužel v Železnici v neúplné sestavě (pouze o devíti) prohráváme 3:1 a končíme na třetím místě. K nejlepším hráčům v celé soutěži patřili Čeřovský, Javůrek a Linek. Poděkování patří i panu Jiřímu Klabanovi,který plnil funkci vedoucího mužstva a v některých utkáních i trenéra.

Hodnocení podzimu 2013:
Bilancování A mužů fotbalového klubu SK Jičín za podzimní sezónou ročníku 2013/14 musí být nutně pozitivní. Stříbrná příčka v tabulce, zisk 32.bodů (o čtyři více než vloni), aktivní skóre 25:10, nejméně obdržených branek ze všech oddílů, pouze jediná porážka (v Jaroměři 3:0), devět vychytaných nul brankáře Michala Puše, na domácím hřišti bez porážky (pouze tři remízy), to jsou hlavní pozitiva mladého jičínského týmu (věkový průměr 24,5 roku) vedeného zkušenou a obětavou trenérskou dvojicí Jaroslav Matějka a Roman Mikolášek. Mužstvo prakticky ve všech utkáních vycházelo ze zabezpečené obrany dirigované brankářem Michalem Pušem a zkušeným stoperem Jardou Řeháčkem. Pravda je, že snad jediné, na čem by jičínští měli přes zimu zapracovat, je zlepšení střelecké potence. Počtem 25 vstřelených branek se tým řadí až na jedenácté místo v krajském přeboru. V tabulce střelců je na prvním místě Michael Vacek se šesti brankami, následuje Matěj Mészáros 5, kapitán Aleš Gaubmann 4, Tomáš Haken 3, Michal Miler a Michal Voldán 2, po jedné J. Řeháček, P. Hošek a T. Bucek. Nejvíce odehraných minut mají na svém kontě Michal Puš, Tomáš Bucek, Jan Drusan, Aleš Gaubmann a Tomáš Haken. Celkem se v kolektivu na podzim vystřídalo celkem 23 hráčů. Dobrá byla i spolupráce a prolínání hráčů s B mužstvem. Navíc mužstvo vystupovalo při všech utkáních slušně, korektně, sportovně, mělo pouze jediného vyloučeného (M. Vacek v nejhorším utkání podzimu v Jaroměři ). Nejvyšší výhra doma byla s hradeckou Olympií 4:0, venku v Hořicích 0:3. Nejvyšší porážka už ve zmiňované Jaroměři 3:0. Poděkování patří všem, kteří se na činnosti a celém chodu klubu podíleli. Trenérům, hráčům, výboru, sponzorům, ale i fanouškům, kterých však v Jičíně chodí čím dál méně. S průměrem 110 diváků je Jičín až na jedenáctém místě krajského přeboru. Je to škoda, většina domácích utkání byla kvalitních, doma obdržel SK Jičín pouze jedinou branku (Libčany 1:1) a nastřílel jich jedenáct. Věřme, že v jarní části diváci najdou cestu na jičínský městský stadion a tím i divácky pomohou posunout Jičín do horních pater tabulky.
        Bilancování B-mužů fotbalového klubu SK Jičín za podzimní sezónou ročníku 2013/14 EUTAX 1.B třída sk. A - statistické informace:
Po velice smutné události, kdy naše řady opustil ve věku pouhých 45 let J. Ruszo, se trenérem B týmu stal Ladislav Klička a vedoucím týmu obětavý Jirka Klaban. Pod jejich vedením mužstvo skončilo nakonec ve své skupině na 4. místě, což zaručuje pro JARO 2014 boj ve skupině o postup bez sestupových starostí !! Byli jsme druhé nejlépe střílející mužstvo skupiny - 36 branek, více vstřelila pouze vedoucí Sobotka - 49 branek. Byli jsme ale i druhé nejčastěji inkasují mužstvo skupiny - dostali jsme 32 branek, více dostali pouze poslední Malšovice - 41 branek. Utrpěli jsme nejvyšší porážku ve skupině a to ještě doma v tu dobu se suverénní Sobotkou - 0 : 8 !! Naopak jsme zaznamenali nejvyšší výhru venku a to opět se Sobotkou výsledkem 3 : 6 ! V mužstvu se vystřídalo ve 14 zápasech 32 hráčů ! Nejlepší střelci mužstva: Pluhař - 9 branek (3. nejlepší střelec skupiny), Kocourek, Horáček - 5 branek,  Ondráček, Hejtmánek, Voldán - 3 branky, Mészáros - 2 branky, Kubíček, Kořínek, Samko, Zugar, Ulvr – 1 + vlastní branka 1. Nejvíce minut na hřišti odehrál Krykorka- 1080, Pluhař 937, Kirschner 930, Hejtmánek 860, Přibyl 798, Zugar 665, Zeman 649, Kocourek 581, Horáček 577, Voldán 553, Bryscejn 540, Chvalina 501, Javůrek 499, Ondráček 495, Kubíček 450. Mužstvo inkasovalo 2 ČK - Veg.T. a J. Krykorka a 19 žlutých karet.

Tečku za fotbalovým rokem 2013 udělal i krajský fotbalový svaz na svém Galavečeru. Při hodnocení se dostalo i na členy SK Jičín. Vždy mezi třemi oceněnými byli : Jaroslav Matějka jako trenér mužů, cenu fair play získal Jaroslav Řeháček jako hráč, gól roku Michael Vacek, za práci v kategorii přípravek trenér Petr Beneš. Blahopřejeme !

Hodnocení soutěžního ročníku 2013/14 :
Hned první otázka je jasná a srozumitelná. Jaký byl fotbalový ročník 2013/14. Odpověď je také jasná. Úspěšný. A mužstvo získalo celkem 64 bodů, což je nejvíce v historii (od r.1976) a obsadilo v tabulce stříbrnou příčku o bod za prvním Týništěm n.0. V soutěži má Jičín i několik primátů. Nejméně porážek v soutěži - 4. Nejméně obdržených branek- 26. Brankář Michal Puš vychytal 14 krát nulu. Pozitivně musí být zhodnocena i jarní střelecká produktivita. Mužstvo nastřílelo o deset branek více, než na podzim ! Zisk celkového počtu bodů byl shodný jak na podzim, tak na jaře 32. Ve vztahu podzim-jaro se pouze měnil poměr vítězných zápasů a porážek. Zatímco na podzim doma mužstvo ani jedinkrát neprohrálo, na jaře okusilo doma porážky dvě. S Červeným Kostelcem 0:1 a nejostudnější vystoupení přineslo domácí utkání s FK Chlumec n.C., ve kterém hosté získali tři body za vítězství 2:3. Tato ztráta připravila vlastně Jičín o první příčku. Potěšily naopak bodové zisky na hřištích soupeřů. Vítězství na Olympii HK 0:1 bylo asi nejcennější, stejně jako remíza v Týništi n.0. (1:1) a tři body z Kratonoh (2:3) a na Slavii HK (1:2). Nejlepším střelcem se stal Michal Voldán s jedenácti brankami, následuje Vacek 9, Kraus 8, Gaubmann a T.Haken 7, Mészáros 5, Řeháček a Miler 3, Kocourek 2, po jedné Hošek, Drusan a Bucek. Nejvíce minut v celé sezóně odehráli Puš, Gaubmann a Haken T., kteří nastoupili ve všech třiceti utkáních. Celkově byl hráčský kádr na jaře mimořádně stabilizovaný. Přesto, že je věkový průměr nízký 24,3 roku. Základní sestava se vykrystalizovala hned na začátku jara, mužstvo nastupovalo nejčastěji ve složení Puš, obrana Kubíček, Řeháček, Ulvr, Drusan, středová formace Kocourek, Gaubmann (kapitán), Haken T, Miler, v útoku se střídali Kraus, Voldán a Vacek. Nejvíce ŽK obdržel za celou soutěž Michal Miler 8. Tomu uškodil podzim, kdy jich nasbíral 6. ČK na podzim Vacek, na jaře velice přísné obdrželi Jan Drusan a Michal Puš. Celkově vystupovalo mužstvo velice slušně. Poděkování patří všem, kteří se na činnosti a celkovém chodu klubu podíleli. První poděkování směřuje k obětavé trenérské dvojici Jaroslav Matějka a Roman Mikolášek. Dále děkujeme všem hráčům, celému výboru, sponzorům, ale i fanouškům, kterých však v Jičíně chodí čím dál méně. S průměrem 106 diváků na domácí utkání jsme klesli až na třinácté místo krajského přeboru.
„B"mužstvo:
V 1.B třídě se v tomto ročníku hrálo experimentálně novým hracím systémem - na podzim byla mužstva rozdělena do 4 skupin po 8 mužstvech. Z těchto skupin první 4 mužstva postoupily do jarních bojů o postup / bez možnosti sestoupit / a mužstva na 5. - 8. místě do bojů o udržení v soutěži / bez možnosti postoupit /. Jak již vyplynulo z podzimního hodnocení, nám se těsně podařilo postoupit do skupiny hrající o postup a nemít na jaře sestupové starosti. Postup ale nebyl náš cíl - tím bylo stabilizovat kádr a dát příležitost mladým hráčům - to se povedlo - pravidelně nastupoval Čeřovský, Javůrek, Hejtmánek, Pánek a další. Nastupovali ale i ti fotbalově a věkově starší hráči a zejména Štěpán Zeman byl autoritou na hřišti i v kabině. Jarní část jsme začali domácí porážkou s Rudníkem, když výkon hlavně ve 2.poločase byl hodně nepovedený. Ale další zápas s favoritem na postup Sobotkou se nám u nich povedl a přesto, že jsme dohrávali v 9 hráčích, odvezli jsme si 3 body za výhru 2 : 3 !!! Dobrý výkon jsme doma potvrdili s dalším aspirantem na postup Trutnovem B výhrou 4 : 3. V dalších zápasech jsme prohráli těsně v Libáni a doma s Hostinným. Potom jsme opět zabrali a výsledkem byla cenná výhra 1 : 2 v Kopidlně. V dalších utkáních se dařilo střídavě - nejlepší utkání jsme asi odehráli v Rudníku ( výhra 4 : 2) a v Trutnově B ( remíza 2 : 2). Porážka v posledním utkání v Miletíně nás odsunula až na 6. místo se ztrátou 2 bodů na 3. místo. Celkově ale musíme vystoupení mužstva považovat za úspěšné, lépe se nám hrálo asi venku, poráželi jsme spíš mužstva z horních pater tabulky. V mužstvu se vystřídalo na jaře 30 hráčů, z toho 11 hráčů odehrálo pouze 1-2 zápasy, takže pravidelně nastupovalo 17 hráčů do pole a dva brankáři. Vstřelili jsme 26 branek, obdrželi 29 branek. Nejvíce branek vstřelil Horáček 6, Kořínek 4, Vacek, Hejtmánek a Mészáros po 3 brankách. Byli jsme "odměněni" 6 ČK ( Veg J, Veg T., Pravda, Přibyl, Zugar a Hejtmánek) a 38 ŽK (nejvíce Pravda a Kořínek 4 ). Poděkování patří hráčům a realizačnímu týmu, který se o chod mužstva staral - trenéru Láďovi Kličkovi (ten u mužstva končí) a vedoucímu mužstva Jirkovi Klabanovi a celému výboru oddílu.

Jičínské fotbalové bilancování podzimu 2014:
          
Po úspěšné poslední fotbalové sezóně (druhé místo v tabulce a rekordních 64 bodů) nezůstal před novým fotbalovým ročníkem v A mužstvu SK Jičín snad kámen na kameni. První a zásadní změna nastala na místě trenéra. Skončila úspěšná trenérská dvojice Matějka a Mikolášek, kterou nahradil trenér Viktor Kubíček. Vedoucím mužstva se stal Jiří Klaban. Výrazné změny zaznamenal i hráčský kádr. Odešli Martin Kubíček a Ondřej Zugar (Valdice), Tomáš Haken (Nový Bydžov) a Pavel Kraus (Vrchlabí). Na půlroční hostování přišel Radek Havlík (Libáň) a Viktor Vavřinec (Stará Paka), který ale po pár zápasech skončil. Pro dlouhodobá zranění chyběli také Jakub Veg, Lukáš Haken a Marek Kocourek, zranění pronásledovala i Matěje Mészárose, Tomáše Bucka, Petra Mikoláška, Michaela Vacka, Michala Voldána a Petra Horáčka. Proto se také v hráčském kádru vystřídalo 24 hráčů. Pro trenéra nezáviděníhodná situace. I to přispělo k horšímu umístění, než jsme byli v minulosti zvyklí. Zisk 26 bodů (o 6 bodů méně než vloni) stačí v tabulce pouze na pátou příčku. Skóre 24:20 ve srovnání s ostatními celky jasně říká, že největším problémem po celý podzim bylo dávat góly. Počtem vstřelených branek jsme až na desátém místě. Průměr 1,6 branky na zápas není žádná sláva. Pokud bychom odečetli osm branek, které jsme dali v jednom zápase Úpici, byla by bilance ještě smutnější. Ještě, že počet obdržených branek řadí náš celek na třetí místo. V této souvislosti musíme vyzdvihnout především výkony brankáře Michala Puše, který nejen, že vychytal 4x nulu, ale přispěl svými výkony k několika bodovým ziskům. I jeho zásluhou SK Jičín prohrál pouze ve třech utkáních. Největším zklamáním byly na podzim domácí zápasy. Ze sedmi utkání pouze dvě výhry v normální hrací době (Kratonohy 3:1 a Úpice 8:2). Co bylo nejsmutnější? Dvě domácí ostudné porážky 0:3 (Slavia HK a Rychnov n.K.). Novinkou letošního ročníku byly pokutové kopy po nerozhodném výsledku v základní hrací době. Shodou okolností Jičín jich zahrával nejvíce ze všech týmů. Celkem 7 ! Čtyřikrát byli jičínští úspěšní a připsali si tak do tabulky čtyři body navíc. Penaltový rozstřel vyhráli v Červeném Kostelci a Lázních Bělohradě, doma pak s Novým Bydžovem a Dobruškou. Nejlepším střelcem podzimu se stal Michael Vacek s osmi brankami (i díky pěti brankám do sítě Úpice). Následují dvougóloví Tomáš Veg, Ulvr, Horáček, Řeháček, Voldán a Mészáros. Jednu branku dával Drusan, Havlík a Gaubmann. Všechny zápasy a tím plný počet minut odehráli dva hráči, zadáci Jakub Ulvr a Honza Drusan. O pouhých patnáct minut méně odchytal Michal Puš. Vyloučení byla pouze dvě. Honza Krykorka a Jarda Řeháček. Žlutých karet obdrželo mužstvo celkem 37. Nejvíce Drusan a Ulvr 6. Tradiční bolest jičínského fotbalu je počet diváků na domácích utkáních. Průměrem 103 diváků je SK Jičín na 12.místě. V Jičíně se jednoduše řečeno na fotbal nechodí.... Závěrem je třeba poděkovat. Poděkovat všem, kteří se na chodu klubu podíleli. Výboru pod vedením MUDr.Petra Krykorky, trenérům, hráčům, sponzorům a nejvěrnějším fanouškům.
        Před novým fotbalovým ročníkem 2014/15 převzala fotbalové mužstvo SK Jičín B trenérská dvojice Jaroslav Matějka a Roman Mikolášek. Ta prošla s týmem v uplynulém soutěžním podzimu asi nejsložitějším obdobím existence B mužstva v 1.B třídě. Co bylo příčinou? V první řadě nedostatek hráčů, o kvalitě ani nemluvě. Častá a dlouhodobá zranění, vysoké karetní tresty, výpomoc A mužstvu, zaměstnání, občas i nezájem. Např. v zápase v Miletíně (7:0) museli nastoupit čtyři mladší dorostenci ! To všechno dohromady vyústilo v celkově předposlední třinácté místo v tabulce se ziskem 15 bodů za pět vítězství. Remíza nebyla ani jediná, proto si také hráči B mužstva nevyzkoušeli ani jednou penaltový rozstřel. Pro jarní část soutěže to znamená účast ve skupině hrající o udržení. A to je proti minulé sezóně zklamání. Jaro bude proto mimořádně složité. Půjde o každý bodík, možná i o každou branku. S podzimními dvaceti vstřelenými brankami patřilo mužstvo mezi nejslabší. Nejlepším střelcem se stal Matěj Mészáros se sedmi góly, následují Voldán 3, po dvou dali Kořínek, Zlámal, Miler, Lukáš Haken, jednu branku střílel Haken Tomáš a Havlík. Neslavný primát držíme v červených kartách, těch bylo celkem 5, žlutých 36 ! Ve výsledkové bilanci nejvíce potěšila výhra v Kopidlně 2:3 a vysoká vítězství doma s Libání 5:0 a Robousy 5:1. Nejvyší porážka přišla v už zmiňovaném Miletíně 7:0. Jaro bude složité. Kromě starých známých ze skupiny A (Milíčeves, Robousy, Libáň) přibudou ze skupinyB Mladé Buky, Hostinné a Trutnov C.
         Velice prozíravé od fotbalového výboru SK Jičín bylo přihlásit v novém soutěžním ročníku 2014/15 do krajského přeboru družstvo mladšího dorostu. Společně s ním hrají formou dvojutkání krajský přebor i starší žáci. Pro tyto věkové kategorie i jičínský fotbal soutěž mimořádně vhodná a prospěšná. Kluci hrají s kvalitními soupeři, poznají nové protihráče, zakopou si na kvalitních hřištích, získávají další zkušenosti. Obětavým trenérem obou kategorií se stal dlouholetý zkušený úspěšný mládežnický trenér Honza Vojtíšek, asistentem a vedoucím družstva Petr Kodeš. Nesmíme zapomenout i na jejich pomocníka Jardu Kocha. V prvních utkáních mladšího dorostu se jasně projevilo, že kluci neměli s dorosteneckým fotbalem žádné zkušenosti. V úvodních třech utkáních soutěže bodový zisk nula a skóre 1:10 ! V dalším utkání v Borohrádku přišlo první vítězství 8:2. Povzbudivé vítězství, které kluky namotivovalo, získali i potřebnou sebedůvěru. V konečné podzimní tabulce není desáté místo ze čtrnácti účastníků neúspěchem. Čtrnáct bodů získali za čtyři vítězství, jednou (v Broumově) vyhráli na penalty. V mužstvu se vystřídalo celkem devatenáct hráčů (v závorce počet vstřelených gólů): Forman(8), Šaroun(4), Čeřovský (4), Kadlec(4), Gontkovský(4), Nálevka(3), Gros (2), Číha(2), Míka(1), dále nastupovali Douša, Sajdl, Skořepa, Florian, Klein, Javůrek, Sekyra, Odvárko, Vích a Lev. Pozitivem bylo i to, že kluci jak při utkání, tak i mimo hřiště vystupovali slušně, ukázněně. Červenou kartu obdrželi pouze jednu, žluté čtyři. Starší žáci ve stelné soutěži byli ještě úspěšnější. Obsadili ze třinácti účastníků sedmé místo a získali celkem 18 bodů. Přesně polovinu utkání (6) vyhráli a ve stejném počtu zápasů odešli poraženi. Potěšily především jejich vysoké výhry v Borohrádku 1:11 a Kostelci n.O. 0:9. Doma zaznamenali nejvyšší vítězství s Červeným Kostelcem 9:0. Co popřát chlapcům z obou družstev SK Jičín do budoucna. Kluci, ať vám vydrží chuť, elán a láska k fotbalu i do dalších let. Potom nebudeme mít o budoucnost jičínského fotbalu obavu. Kvalitně v zimní přípravě potrénujte, ať těch bodů je na jaře ještě o něco víc, než na podzim.

Ohlédnutí za fotbalovým ročníkem 2014/15:
Hned první otázka je jasná. Jaký byl fotbalový ročník 2014/15. Odpověď je také jasná. Ne tak úspěšný jako ten minulý. Čtvrté místo v tabulce se ziskem 53 bodů znamená opuštění druhé medailové příčky krajského přeboru se ziskem loňských 64 bodů. Co je příčinou? Před novou sezónou odešli hráči základního kádru Martin Kubíček, Pavel Kraus a Tomáš Haken. Znamenalo to oslabení hráčského kádru. Trenér Viktor Kubíček, který podzimní část soutěže odtrénoval, neměl lehkou pozici. Přesto získal s mužstvem 26 bodů a šesté místo v tabulce. Na jaře SK Jičín získal o jeden bod víc 27. Posunulo ho to z podzimního šestého na čtvrté místo tabulky. To už mužstvo od ledna trénoval Miroslav Jeník. Kvalitní zimní příprava, výborné výsledky v přípravných utkáních i výborný vstup do fotbalového jara. Sedm přípravných utkání bez porážky, k tomu další tři vítězství v mistrovských utkáních plus jedno pohárové. Spokojenost s trenérem i výkony mužstva. Po zbytečné porážce doma s druhou Jaroměří následovala série dalších pěti zápasů bez porážky. Remíza na postupující Olympii 1:1 musela potěšit trenérskou práci Miroslava Jeníka. A potom to přišlo. Raději nevzpomínat. Tragická série závěrečných utkáních doma s celky hrajícími o záchranu nemá obdoby! Lázně Bělohrad 1:2, Sn.Broumov 0:2, Chlumec n.C 0:0, SK Libčany 1:2. V tabulce utkání doma je SK Jičín za celou sezonu na sestupové příčce. Patnácté místo v domácí tabulce je ostudou! Diváci nechodí, tam jsme také na sestupu, ale když z patnácti domácích utkání vyhrajeme jenom čtyřikrát, to diváky do hlediště nepřivede. Naši příznivci by asi s námi měli jezdit ven. Tam jsme parádní. Druhé místo ve venkovní tabulce je toho důkazem. 33 bodů a pouze jediná porážka na podzim v Jaroměři. Dalším pozitivem je i počet obdržených branek. 39 za celou soutěž řadí SK na třetí místo. Co je za touto příznivou bilancí. Výborná defenzíva, především venku. A hlavně, brankář Michal Puš. Opora týmu, která vychytala za celý ročník 7 nul a je v tomto hodnocení na druhém místě krajského přeboru. A co naši kanonýři? Nejlepší Michal Voldán nastřílel celkem 12 branek (na jaře 10!) a je v tabulce krajských střelců na desátem místě. Druhý Michael Vacek obsadil s deseti trefami do černého patnáctou příčku. Následuje Gaubmann 6, Miler 5, tři dali Veg T, Ulvr, Řeháček, Kocourek, dvě Drusan, Horáček, Mészáros M a jednu Bucek. Nejvíce minut na hřišti strávili Michal Puš, Jan Drusan a kapitán Aleš Gaubman, kteří nastoupili ve 29.utkáních. Novinkou právě odehraného ročníku byly penaltové rozstřely při nerozhodném výsledku. SK Jičín jich kopal nejvíce, jedenáct. Uspěl šestkrát a získal tak bonusových šest bodů navíc. Celkově vystupovalo mužstvo velice slušně, ukázněně. Na jaře pouze dva vyloučení (Materna, Miler) jsou toho důkazem. Poděkování patři všem, kteří se na celkovém chodu klubu podíleli. První poděkování směřuje k trenéru Miroslavu Jeníkovi i obětavému vedoucímu mužstva Jirkovi Klabanovi. Trenér Jeník určitě hru týmu oživil, jde správnou cestou. Fotbalu rozumí, hráči ho berou. Určitě by potřeboval mužstvo posílit, nejméně o dva hráče. Na některých postech postrádá kvalitu. Další poděkování patří celému výboru, sponzorům i fanouškům, kterých chodí v Jičíně čím dál méně.

Pochvala pro B mužstvo mužů SK Jičín
Fotbalové jaro v krajské 1.B třídě se jičínským B mužům vydařilo. Ve skupině o udržení obsadili první místo, získali 34 bodů, ze čtrnácti utkání se z vítězství radovali celkem desetkrát. Prohráli pouze dvakrát. V Hostinném 2:0 a v nejméně povedeném zápasu jara přenechali doma všechny body Rudníku po porážce 2:4, když v průběhu utkání vedli už 2:0. Nejvyšší výhry dosáhli doma s FK Mladé Buky 9:0. Mužstvo v každém utkání vycházelo ze zabezpečené obrany, kde dominoval nestárnoucí stoper Dan Malý. Oporou byl až do svého zranění brankář Petr Přibyl. Střelecky se nejvíce uplatnil Matěj Mészáros, za celý soutěžní ročník autor patnácti branek. 10 gólů vstřelil Michal Voldán, 6 Zdeněk Zlámal, 4 Kořínek, 3 Miler, Haken L, Grosu, 2 Bucek, Horáček, Vacek, Janda, Čeřovský, jednou se trefili do černého Krykorka, Kirschner a Havlík. Trenérská dvojice Jaroslav Matějka a Roman Mikolášek dávala v některých utkáních příležitost i hráčům ještě dorosteneckého věku, kteří získávali první zkušenosti s fotbalem v mužské kategorii. Uplatnili se především Grosu, Javůrek, Janda, Šaroun a brankář Čeřovský. V některých utkáních vypomohli i hráči širšího kádru A mužstva, což bylo důkazem dobré spolupráce mezi trenéry obou družstev. Celkově je proto možné hodnotit jarní část soutěže jako zdařilou.

Hodnocení sezóny 2014/15 starší žáci a mladší dorost KP pohledem J. Vojtíška:
Když jsme se v létě 2014 rozhodli přihlásit do této soutěže, tak jsme samozřejmě věděli, že musíme kádr rozšířit. Po domluvě s Libání jsme získali na hostování 4 žáky a jednoho ml. dorostence. Z hostovaní se nám vrátil Kadlec, na střídavý start k nám přišli Míka ze Železnice a Hanuš z Liberce. V průběhu soutěže začal znovu hrát fotbal Lev a na přestup jsme získali Grosu, který se do Jičína přistěhoval z Moldávie. I přes toto rozšíření kádru bylo však jasné, že hráčů pro obě kategorie bude málo a že většina starších žáků bude muset nastupovat i za mladší dorost. Tato skutečnost se samozřejmě odrazila i ve vývoji jednotlivých utkání jak žáku, tak i dorostu. V utkáních žáku jsme se snažili co nejvíce střídat hráče a ve větší míře zapojovat do hry kluky s menší výkonností. Presto kluci svoje role na hřišti zvládli a ve velké většině zápasů ostatní týmy jasně přehrávali. Utkáni dorostu měla vždy podobný scénář. První poločasy jsme měli výborné, ale druhý poločas docházely hráčům, kteří hráli ve dvou utkáních, sily. I tak jsme ale velice spokojeni, protože jsme odehráli velice pěkná utkání. Konečné osmé místo je velice pěkné, když si uvědomíme, že většina hráčů byla o dva až tři roky mladší, než jejich soupeři.Kádr tvořili hráči - ročník 2001 - Matoušek, Florian, 2000 - Douša, Klein, Sajdl, Horáček, Odvárko, Čiha, Srb, Nálevka, Sekyra, Tu hai Chau, Drozen, Skořepa, Čech, 1999 - Šaroun, Grosu, Vich, Hanuš, Forman, Míka, 1998 - Lev a Kadlec. Nutno podotknou, že někteří hráči ještě nastupovali za B-tým mužů!! V příštím roce bychom měli hrát už jenom soutěž mladšího dorostu a proto očekávám, že budeme patřit k favoritům celé soutěže a budeme předvádět náš útočný fotbal, který se snažíme hrát. Na závěr bych chtěl vyzdvihnout výkony některých hráčů. Výborné výkony podával po celou sezónu nejmladší hráč Martin Florián, který nechyběl v žádném utkání jak žáků, tak i dorostu. Dále kapitán žáků Kuba Nálevka a příjemně překvapoval svými výkony i Tomáš Odvárko. Teď na jaře se dostával do své původní formy i Vojta Horáček, který v posledních zápasech býval nejlepším hráčem na hřišti. Z kluků na hostování byl oporou ve všech zápasech libáňský Jakub Sekyra, železnický Honza Hagi Míka a Honza Hanuš. Ale i ostatní hráči zaslouží pochvalu a věřím, že se tato výborná parta udrží co nejdéle pohromadě.

Tabulka

1. Spartak Police nad.. 30 109:32 73
2. SK Solnice 30 88:37 65
3. FK Náchod A 30 71:43 63
4. TJ Sokol Třebeš 30 54:58 49
5. TJ Dvůr Králové nad.. 30 51:39 48
6. FK Chlumec nad Cidlinou 30 55:53 45
7. FC Spartak Rychnov.. 30 51:50 40
8. SK Libčany 30 53:56 39
9. SK Dobruška 30 47:61 39
10. SK Česká Skalice 30 45:43 37
11. FK Jaroměř 30 56:62 37
12. SK Týniště nad Orlicí 30 43:50 37
13. SK Červený Kostelec 30 44:61 30
14. SK Jičín 30 35:74 25
15. TJ Jiskra Hořice 30 41:83 25
16. SK Lázně Bělohrad A 30 31:72 24

Kompletní tabulka

Poslední zápas

SK Česká Skalice
SK Jičín
3:3
Podrobnosti
Podpora

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 24275
Posledních 30 dnů: 721 | Posledních 7 dnů: 239 | Poslední den: 27

© 2024 SK JIČIN | Všechna práva vyhrazena | skroutil@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne