SK JIČIN

Oficiální stránky fotbalového klubu
SK JIČIN
skjicin.sklub.cz

Příští zápas

SK Jičín vs SK Týniště nad Orlicí

Datum a čas konání: 9.3.2024 14:00

Historie 2015 - 2018

Jičínské fotbalové bilancování podzimu 2015:
Hodnocení podzimu SK Jičín A - před startem soutěžního ročníku 2015-2016 došlo v hráčském kádru k docela velkému pohybu. Mužstvo opustil na hostování do sousední Lomnice nad Popelkou dlouholetý kapitán a tahoun Aleš Gaubmann, střelec Voldán zamířil na hostování do Dvora Králové a Hejtmánek rovněž na hostování do Bozkova. Navíc dopředu avizoval další tahoun mužstva Řeháček, že z pracovních důvodů neodehraje všechny zápasy. Přišli rovněž i posily – na hostování z Milíčevse útočník Ondra Chramovský, z Robous brankář Libor Mauer a na střídavý start z ligového Jablonce Dominik Zezulka. Klobouk dolů před trenérem, kterému se rozpadla celá osa mužstva. Pod jeho vedením šli ale výkonnostně nahoru hráči, kteří bývali průměrní – Kocourek, Haken L., Materna, Veg T. a nováček Chramovský. Ten byl hlavní útočnou zbraní. Konečné 8. místo a 24 bodů je nejhorší výsledek za posledních 5 let. Je otázkou, zda je to ukazatel aktuálních možností mužstva, nebo dojde na jaře ke zlepšení a k posunu do horních pater tabulky. Nutno ale říci, že nejlepší utkání jsme sehráli s exdivizními mužstvy Náchoda a Kratonoh, která vládnou tabulce, když mužstvo Kratonoh dělila od první porážky v soutěži pouze střelecká smůla Milera v 90. minutě!!
Pohled trenéra Jeníka: obdrželi jsme 18 gólů, z toho 4 jsme dostali po útočné standartní situaci soupeře (roh nebo ze strany trestný kop a náš hráč neuhlídal protihráče - nechal ho hlavičkovat - zodpovědnost? ), 1x penalta proměněná, 5 gólů jsme obdrželi po špatné naší přihrávce na vlastní půlce ( vždy hrubá chyba jedince, ač nebyl vůbec pod tlakem, mnoho dalších možností, jak to lépe vyřešit - následoval vždy protiútok s maximálně třemi přihrávkami soupeře a pak gól), 5 gólů jsme dostali, když se jim dalo úplně lehce předejít (z toho 2 góly, když jsem zahrávali rohový kop, jednoduchá ztráta a z protiútoku gól)! To je pro mě hlavním důvodem, proč jsme v polovině tabulky = spousta obdržených gólů jsme si zavinili sami svou hrubou chybou, které vedly ke ztrátě bodů! Snad na jaře ta zodpovědnost hráčů bude větší! Samozřejmě nemůžu být spokojený s umístěním, představy byly jiné a tak je 8. místo pro mě zklamání a v zimní přípravě budeme pracovat na zlepšení, věřím, že mužstvo na to máme, hráči mě přesvědčili, že v zápasech se silnějšími týmy se mohou měřit, pokud podáme zodpovědný výkon. Ale musíme se vyvarovat hrubých chyb, které nás srážely v některých jiných zápasech a ty pak nevedly k bodovému zisku!

Podzimní bilancování jičínské rezervy - třetí místo v tabulce krajské B třídy a postup do elitní jarní skupiny, ve které bude SK Jičín B jediným zástupcem okresu Jičín, to je úspěšná bilance podzimu fotbalistů SK Jičín B. Bronzové místo v tabulce se ale nerodilo snadno. V mimořádně vyrovnané skupině rozhodnul o pořadí každý bodík, dokonce i každá vstřelená branka. Jičín mohl skončit první, stejně jako předposlední. Úvod soutěže byl pro SK úspěšný. Po čtvrtém kole se mužstvo vyhouplo na vedoucí příčku tabulky. Tam se objevilo ještě po kole sedmém, devátém a jedenáctém. Naopak nejhůře bylo po kole dvanáctém, kdy po porážce doma s TJ Rudníkem 2:3 se tým ocitl na páté nepostupové příčce a do konce podzimní části zbývala pouze dvě utkání. Ta se ale vydařila mimořádně. Vítězství v Hostinném 3:5 a doma s Kunčicemi n.L. 6:0 znamenala konečnou třetí příčku v tabulce. Střelecky se v těchto dvou utkáních uplatnil Radek Pluhař, autor celkem čtyř branek. V závěrečné tabulce střelců se na prvním místě umístil Petr Horáček, autor 8.branek. Následuje Pluhař 6, Haken T. 4, tři góly dávali Voldán, Mészáros M., Nálevka, dvěJeník, po jedné Míka, Veg .J, Janda, Malý, Řeháček, Bucek, Čeřovský a Mikolášek. Nejvyšší porážku v soutěži zaznamenalo jičínské béčko v Dolní Kalné 7:1, nejvyšší výhrou doma bylo vítězství s Kunčicemi 6:0. Zkušená trenérská dvojice Roman Mikolášek a Jaroslav Matějka využívala v některých utkáních i hráče širšího kádru A mužstva, což se osvědčilo. Přínosem bylo i zařazování hráčů ještě dorosteneckého věku, kteří se ukazovali ve velmi dobrém světle (Míka, Nálevka, Zezulka, Douša, Čeřovský, Šaroun, Grosu). Stanovený cíl, účast v postupové skupině, naše rezerva splnila. Proto můžeme hodnotit fotbalový podzim jako úspěšný. V jarní část krajské B třídy uvidíme v Jičíně jak naše staré známé (Hostinné, Rudník, Trutnov C), tak úspěšné celky A skupiny (Malšovice, Předměřice, Hlušice, Lokomotivu Hradec).

Hodnocení mladšího dorostu očima trenéra J. Vojtíška - do nového ročníku vstoupilo mužstvo mladšího dorostu jen s menšími změnami v kádru. Do Liberce se vrátil Honza Hanuš, do Valdic odešli na hostování Čech a Vích. Z Robous přišel na střídavý start Pavel Krob. Většina mužstva tvoří hráči ročníku 2000: brankář - Marek Číha, obránci - Petr Klein, Jan Sajdl, Jakub Sekyra, Tomáš Ovárko, Tu Hai Chai, Martin Florian, který je dokonce ročník 2001. V záloze nastupovali: Jakub Nálevka, Michal Douša, Filip Skořepa a Patrik Drozen a v útoku - Vojta Horáček a Alexandru Grosu. Tento základ doplňovali hráči ročníku 1999 - Martin Šaroun, Jan Mika - zvaný Hagi, Pavel Krob a Matyáš Forman. Tuto soutěž hráli všichni jmenovaní už loni a to se ukázalo jako dobrá volba. Hráči věkem ještě žáci, loni získávali zkušenosti, které mohli využít letos. Naprostou většinu zápasů mužstvo vyhrávalo rozdílem dvou tříd a tak se usadilo v čelních pozicích tabulky po boku favorita soutěže, Trutnova a Olympie Hradec, kteří disponují kádrem výhradně ročníku 1999. Přes tuto skutečnost byly zápasy s těmito týmy velice vyrovnané. Jen bych chtěl upozornit na zápas s Trutnovem, který prakticky všechny zápasy vyhrával o 10 gólů. V tomto zápase odehrálo naše mužstvo nejlepší první poločas, který jsem u něho viděl a vyhrálo jej 4:1. Bohužel, druhý poločas si hráči mysleli, že se již nemůže nic stát, ale opak byl pravdou. Soupeř přitvrdil hru a ačkoliv si nevytvořil žádnou velkou šanci, dokázal utkání obrátit ve svůj prospěch a to jsme ještě 5 minut před koncem vedli 4:3. Potom přišel faul na našeho brankáře, který rozhodčí neviděl a tak balon, který by jinak lehce sebral, skončil v brance. Poté v poslední minutě soupeř vystřelil z dálky a zaskočil tak jinak celý zápas výborně chytajícího Číhu. Druhý zápas s Olympií byl velice vyrovnaný, ale opět jsme neměli štěstí. Úplně stejnou brankou, jako dal Trutnov, jsme opět v poslední minutě prohráli. Ale takový už je fotbal. Po půlce sezóny jsme tedy na třetím místě. Nastříleli jsme soupeřům úctyhodných 94 branek, ale co je hlavní, kluci se fotbalem bavili a to je asi to nejdůležitější. Pochvalu zaslouží všichni hráči, ale přece jenom bych chtěl vyzdvihnout výkony hráčů: Martina Šarouna, Jakuba Nálevky, Vojty Horáčka, Honzy Míky, Jana Sajdla, Alexandru Grosu a Michala Douši. Tito hráči nastupovali ještě v některých utkáních B ale i A mužstva mužů a to při jejich věku zasluhuje velké uznání.

Jičínské fotbalové bilancování jarní části sezóny 2015/2016:
Hodnocení A týmu pohledem trenéra týmu M. Jeníka:
Do zimní přípravy nastoupilo mužstvo bez střelce Chramovského, Drusan odešel do sousední Lomnice a během přípravy si obnovil zranění kolene Lukáš Haken. Jediným příchodem bylo hostování Tomáše Klabana z Kopidlna. Cílem jara byl posun v tabulce z 8. místa výš. To bylo podmíněno zlepšením finálních řešení našich šancí a vyvarování se „fatálních“ chyb, ze kterých nás soupeři často trestali rozhodujícími brankami.Oproti podzimu jsem byl s výsledky spokojen víc, škoda jen ztracených dobře rozehraných utkání – v Týništi, Rychnově, Kratonohách, pak by byla spokojenost ještě větší a pozice v konečné tabulce rovněž lepší. Bylo vidět, jak vypadal tým v první polovině jarní části po zimní přípravě, kde byla slušná tréninková účast a jak ke konci soutěže, kdy byla účast na trénincích bídná!! Pokud chceme zlepšit výsledky a postavení v tabulce, musí se zlepšit přístup hráčů, protože jsme nedokázali odehrát dvě utkání po sobě ve stejné sestavě z důvodu různých omluv. A to se netýkalo jedné, ale dvou tří změn a mužstvo si na sebe muselo neustále znovu zvykat a to považuji za velký handicap, ale je to jen a jen naše vina!! Se 6. místem spokojen být nemohu, chtěl jsem mužstvo dovést do vyšších pater tabulky a to se z již uvedených příčin nepovedlo. U mužstva jsem rok a půl a chvíli potrvá přesvědčit hráče na této úrovni o systému, odstranit některé špatné návyky a vybudovat nové myšlení, když na to nejsou zvyklí. Od vedení jsem dostal pro tyto věci velký prostor a vidím ve spoustě věcí u hráčů pokrok, bohužel někdy výsledkově si to díky neuvěřitelným hrubkám kazíme a přicházíme zbytečně o body.Na jaře nastoupilo v utkáních 20 hráčů, všechna utkání (15), odehrál pouze brankář Puš, který má na svém kontě 8 vychytaných nul!!! Mužstvo získalo o 4 body více, než na podzim, zaznamenali jsme 7 vítězství, 4 remízy ( 3 x po penaltách vítězství) a 4 porážky, vesměs hodně zbytečné a doma jsme ani jednou neprohráli!! Sehráli jsme vyrovnané zápasy s oběma postupujícími mužstvy do Divize – v Náchodě 2 : 1 a v Kratonohách 3 : 2, když jsme ještě 10 minut před koncem vedli 1 : 2!! Střelecké tabulce jara vévodí Tomáš Haken s 8 brankami a jarní posila Tomáš Klaban se 7 brankami. Prvně jmenovaný navíc dosáhl i hattrick v zápase s N. M. nad Metují a stejný úspěch se podařil s Kostelcem n. O. i obránci a kapitánovi mužstva Jakubovi Ulvrovi. Tomáš Klaban dosáhl ještě jeden pozoruhodný výsledek – vstřelil nejrychlejší branku jara a to v Kratonohách ve 48 sekundě a v celém ročníku byl lepší pouze další jičíňák a to Ondra Chramovský, který na podzim rozvlnil síť Týniště již v 17 sekundě!! Do Sestavy jara podle deníku.cz se dostal kapitán Ulvr a útočník Tomáš Haken. Pozitivem je, že se do mužstva úspěšně zapracovávají i mladí nadějní hráči z dorostu, z nichž zvláště výkony Míky byly pro mě příjemným překvapením. Mužstvo obdrželo pouze 1 ČK – Veg T. a 31 ŽK – zde byli premianty Miler se 6, Haken T. se 4 a Puš se 3. Samostatnou a smutnou kapitolou jsou v Jičíně diváci a proto nám již tradičně patří „sestupové“ místo v tabulce počtu diváků. Závěrem bych chtěl poděkovat výboru oddílu za vytvořené podmínky a doufat, že výkony a výsledky mužstva v novém fotbalovém ročníku budou mít vzestupnou tendenci.

Hodnocení B týmu:
Naše B – mužstvo nastupovalo do jarních bojů ve skupině o postup, takže v klidu bez sestupových starostí. Do mužstva přišel jeden nový hráč a to David Knížek z nedaleké Libáně. I přes problémy s hráčským kádrem, když na některá utkání zvláště venku při situaci, že i A – mužstvo a dorost jeli na utkání ve stejný čas, bylo problém „sehnat“ jedenáct hráčů, mužstvo prošlo soutěží překvapivě nejlépe ze všech, získalo 45 bodů a zajistilo si historický úspěch od založení mužstva – vítězství v jarní skupině 1. B třídy o postup!!! V zápasech nastoupilo rekordních 31 hráčů, často se zapojovali hráči mladšího dorostu a mnohdy i hráči A – týmu. Mužstvo vstoupilo do soutěže smolnou a zbytečnou porážkou na Lokomotivě HK, ale potom následovala devítizápasová šňůra vítězství. Obdrželi jsme nejméně branek ze všech – pouze 13 a i počet vstřelených branek – 43, byl nejlepší ze všech!! Doma mužstvo neztratilo ani bod.Nejlepším jarním střelcem s 10 - ti brankami se stal Michael Vacek, který z důvodů pracovního vytížení nastupoval střídavě za B i A – mužstvo. Hned za ním se umístil Mészáros M. s 9 brankami a Horáček P. se 6 brankami. Oba brankáři, Přibyl a Mauer, vychytali každý dvě nuly. V utkání s Hlušicemi se blýskl Vacek čtyřmi brankami!! Mužstvo obdrželo celkem 27 ŽK, premianty v této „soutěži“ byl kapitán Kirschner se 6 a Mészáros M. s 5, ČK dostal Malý, Knížek a Mészáros J. Nejvíce minut odehráli Kirschner, Mészáros M. a Horáček P. Vítězství nás opravňovalo k postupu do 1. A třídy, ale ten výbor po zralém uvážení i vzhledem k výše uvedeným problémům s hráčským kádrem odmítl a tak bude naše B – mužstvo na podzim startovat opět v 1. B třídě, která se po tříletém experimentálním hracím systému vrací opět ke skupině se 14 - ti mužstvy hrajícími klasickým systémem podzim – jaro. Mužstvu je nutno za výsledky poděkovat a věříme, že si povede stejně dobře i v novém soutěžním ročníku.

Jičínské fotbalové bilancování podzimu 2016:
Hodnocení A–týmu z pohledu trenéra Miroslava Jeníka:
Před začátkem soutěže mužstvo posílil Jirka Macháček se zkušenostmi z 1. ČFL, Kraus z Vrchlabí a Khun z dorostu Liberce. Dlouhodobě zraněn je Lukáš Haken a od 17. 9. i jeho bratr Tomáš. Přezimujeme na 4. místě tabulky a k týmům před námi ( Cidlina, Č. Kostelec a Libčany ) vzhlížíme po herní stránce s odstupem, což budeme chtít v zimní přípravě zlepšit. Mezi pozitivní hodnocení patří disciplinovanost týmu (pouze jedno přísné vyloučení v závěrečném zápase) a taktická a obranná fáze celého mužstva. Výrazně ale musíme zapracovat na celkové morálce a přístupu hráčů, jak k tréninkům, tak k zápasům. Chybí mi větší zaujetí, chuť a koncentrace všech hráčů po celých 90 minut. Byly zápasy, kdy hluchým míst, chyb a výpadků bylo dost a kvalitnější soupeři by nás za naši lehkovážnost určitě potrestali. Byl bych rád, aby křivka výkonnosti byla ustálenější a po vydařeném zápase následovaly další takové, což se nám moc nedařilo. Asi nejlepší zápasy, hlavně co se týká bojovnosti a nasazení, byly domácí výkon proti Cidlině (3 : 0) a Libčanům (2 : 0), kdy základem úspěchu byla poctivá obranná fáze! Zato nejméně povedené po všech stránkách byly oba zápasy v Lázních Bělohrad (3 : 0 a pohárový 1 : 0), což mrzí zvláště proto, že se jedná o sousedské derby! Za zbytečnou porážku považuji domácí prohraný penaltový rozstřel s Jaroměří, kdy jsme neproměnili tři pokutové kopy! Další zbytečná ztráta přišla v Rychnově ( 2 : 1 ), kde jsme vedli, ale nakonec po chybách odjeli s porážkou. Po tomto zápase zasáhla tým nebývale vysoká marodka, která přišla v době, kdy nás čekala série těžkých zápasů, což se muselo zákonitě projevit na výkonech a výsledcích týmu. Zraněni byli Haken (do konce podzimu), Klaban (na 3 týdny), Macháček (na 2 týdny), Miler (na 2 týdny) a i další hráči museli v některých zápasech hrát se sebezapřením, protože úzký kádr hráčů nedával jinou možnost! Samostatnou kapitolou je hráč Khun, který přišel z dorostu Slovanu Liberec (fyzicky a silově nepřipravený) a skončil po porážce v Č. Kostelci (3 : 0) sám, aniž by něco někomu řekl, navíc nebyl ani schopný vzít telefon nebo zavolat zpět a vysvětlit důvody. Jeho slabé výkony a chování bylo obrovským zklamáním. Když měl jít hrát za "B" mužstvo, vždy to odmítl a vymluvil se na nějaké zranění! Bohužel, i takto se na této úrovni dnes chovají "17leté hvězdy"! Musela tak přijít výpomoc hráčů "B" mužstva a dorostu a především Meszáros a dorostenec Nálevka byli pro mužstvo přínosem a jejich výkony příjemným překvapením! A protože nás i v závěrečné části podzimu provázela zranění, tak si výher, které byly vydřené, musíme vážit! Je toho však stále mnoho, na čem se dá pracovat a co zlepšovat a tak doufám, že i hráči si toto uvědomí a jejich motivace chtít se zlepšit, jak individuálně, tak i obětovat se pro tým, bude větší! Nejvyšší vítězství zaznamenalo mužstvo doma proti Provodovu 7 : 2 a venku na Slavii Hradec Králové 0 : 3. Doma mužstvo v základní hrací době neprohrálo, venku utrpělo nejvyšší porážku 3 : 0 v L. Bělohrad a Č. Kostelci. Nejlepším střelcem je Kocourek se 7 brankami a Kraus s Mészárosem se 4 brankami. Všechna celá utkání odehrála jistota v brance Puš (7 vychytaných nul) a kapitán Ulvr, o několik minut méně Materna a Míka. Jedna červená karta (Macháček) svědčí o dobré disciplinovanosti hráčů. V počtu žlutých karet opět „zvítězil“ Miler s 5 kusy! Co se týká diváckého zájmu, tak zde opět nic nového, průměr 65 na zápas není potřeba dál komentovat. Důležitou věcí v chodu klubu je konečně započatá výstavba nových kabin, které od příštího podzimu zlepší zázemí a komfort pro hráče. Zisk 33 bodů s odstupem 5 bodů od prvního mužstva tabulky Krajského přeboru RMSK Cidlina hodnotím jako velice slušné vystoupení našeho týmu, za což bych chtěl poděkovat všem, kteří na tom mají zásluhu a podílí se na chodu klubu!

Ohlédnutí za podzimem B mužstva mužů SK Jičín očima M. Vejvody:
V letošním fotbalovém ročníku se herní model krajské 1. B třídy vrátil znovu ke dvěma skupinám se čtrnácti účastníky. Hraje se systémem každý s každým podzim - jaro. První polovina podzimní části soutěže se rezervě SK Jičín vydařila. Z úvodních šesti mistrovských utkání jičínští prohráli pouze jednou (v Kočbeřích 1:0). Druhá porážka 2:1 přišla v sedmém kole na hřišti vedoucího mužstva FK Kratonohy B. Horší to bylo v závěru soutěže. Poslední tři utkání tři porážky a děsivé skóre 2:10 (Malšovice 3:0, Kobylice doma 1:3 a v Miletíně 4:1. Po skončení podzimní části figuruje mužstvo na šestém místě tabulky se ziskem 21 bodů. O bronzovou příčku v tabulce se mužstvo připravilo právě zmiňovaným výpadkem v závěru soutěže. Ve všech utkáních vycházelo mužstvo ze zabezpečené obrany, ve které dominovali zkušení Dan Malý, Mirek Jeník a Petr Bryscejn. Dařilo se i brankářům Petru Přibylovi a Liboru Mauerovi, kteří vychytali celkem šest nul. Důkazem kvalitní obrany je i pouze 19 obdržených branek, které řadí mužstvo na druhé místo v soutěži. Horší je naopak proměňování vytvořených brankových příležitostí. Počtem vstřelených branek bychom obsadili jednu ze sestupových příček. V tom vidí trenéři Roman Mikolášek a Jaroslav Matějka největší nedostatek podzimu a hlavní úkol pro zlepšení v jarní části soutěže. Tabulku střelců vede Petr Horáček se šesti brankami, následuje R. Pluhař a M. Mészáros se třemi trefami, dále následují s jedním gólem Vacek, Krob, Jeník, Kraus, Bucek a Klaban Tomáš II. Nejvyšší vítězství zaznamenalo mužstvo doma s FK Trutnov C 4:0. Nejvyšší porážku si přivezlo z Malšovic 3:0 a z Miletína 4:1. Doma prohrálo béčko pouze jednou s kvalitními Kobylicemi 1:3. Trenérská dvojice Mikolášek a Matějka při nominaci základní jedenáctky v jednotlivých utkáních vycházela ze skutečnosti, které a kolik hráčů měli k dispozici. V ideálním případě se snažili vhodně skloubit zkušenost starších s elánem mládí. V některých utkáních vypomohli i hráči širšího kádru A mužstva, což bylo důkazem dobré spolupráce mezi trenéry. Přínosem, z několika důvodů, byl i častý start trenéra A mužstva Míry Jeníka. Celkem se v týmu vystřídalo 28 hráčů, což je v 1. B třídě jistě rarita. Nejvíce odehraných minut mají Malý, Jeník, Kirschner, Bucek, Horáček, Pluhař a Krykorka. Mužstvo na hřišti vystupovalo velice slušně, neobdrželo ani jednu červenou kartu, pouze 27 žlutých. Na domácím hřišti vidělo nejvíce diváků (120) utkání s SKP Valdice. Venku nejvíce v Nové Pace 224. Celkově je možno hodnotit podzimní vystoupení jičínské fotbalové rezervy jako průměrné. Výborný začátek, ale nepovedený závěr, což odpovídá umístění ve středu tabulky.

Jičínské fotbalové bilancování jarní části sezóny 2016/2017:
Hodnocení A týmu pohledem trenéra týmu M. Jeníka:
Po podzimní části, kdy jsme obsadili slušné 4. místo, jsem s dávkou optimismu a chuti očekával, jak zvládneme jarní část soutěže. Už však zimní příprava byla problematická, snad jen 3-4 hráči měli tréninkovou a zápasovou účast takovou, která je hodna úrovni Krajského přeboru. Nepříjemné starosti v podobě sestavy v přípravných zápasech, kdy nám pomáhali hráči B - mužstva a dorostu, přebyly slušné výsledky. Bohužel, tyto personální problémy v celé jarní části pokračovaly, neustálé různé omluvy, které do fotbalu nepatří, ani na té nejnižší úrovni, zranění a nemoci, byly důsledkem toho, že ani jeden zápas po sobě jsme neodehráli ve stejné sestavě, jako předešlé kolo. Často nám tak museli pomoci dorostenci (Sajdl, Šaroun), kteří měli za víkend za sebou zápas ve své kategorii, dále odehráli utkání nebo jeho část za B - tým a ještě s námi jezdili jako náhradníci. Tímto bych jim chtěl ještě jednou poděkovat a svojí ochotou mi udělali radost. Všech 15 utkání odehrál pouze Puš a Míka, Maternovi k této metě chybělo 20 minut. Měl jsem tak často "bohužel" usnadněnou roli v otázce sestavy, že jsem se nemusel rozhodovat, podle kvality hráče, ale podle toho, kdo byl k dispozici. Tím samozřejmě trpěl tréninkový proces a zákonitě se vše projevilo jak v kvalitě hry, tak v zápasech a výsledcích. S posledními 6 mužstvy tabulky jsme nedokázali po 90. minutách zvítězit, nejvyšší porážku jsme utrpěli s posledním mužstvem tabulky Provodovem na jeho hřišti 2:6, což byl totální kolaps!!. Oproti podzimním 33 bodům je jarních 20 bodů toho důkazem a považuji pomalu za zázrak, že jsme tohoto výsledku dosáhli, když vím, jaké jsme měli každý týden starosti se sestavou. Musím však říct, že spoustu těchto nešvarů jsme si zavinili sami svým přístupem, chováním a charakterem hráčů, z čehož jsem smutný a velmi zklamaný. I přesto jsme odehráli kvalitní utkání s Vysokou 4:2, s Kostelcem n. O. 3:0 a mezi vydařené zápasy nutno započítat i porážku s asi nejkvalitnějším mužstvem soutěže Libčanami 2:3!! Co se týká vystupování na hřišti, tak zde v počtu žlutých karet obhájil podzimní „vítězství" Michal Miler s 5 žlutými kartami a jako jediný se i 1 x „červenal"!! K lepšímu umístění bylo blízko, protože hráči určitou kvalitu mají, bohužel někteří své osobní zájmy nadřadili nad týmové, neuvědomují si, že fotbal je kolektivní sport a jak se říká" všichni musí táhnout za jeden provaz. Pokud si hráči tyto věci do budoucna neuvědomí a nezlepší své chování a přístup, nemůže nikdy přijít žádný krok dopředu, nemůžeme zůstat ani tam, kde jsme, ale přijde zákonitě jenom pád (na hubu). To už se projevilo v celé jarní části, kdy několik individuálních výkonů hráčů právě díky těmto vlastnostem zůstalo daleko za mým očekáváním. Na jaře, co se týká jarní střelecké tabulky, byl nejlepší Miler se 6 brankami a Nálevka s Voldánem se 3 brankami. I přes časté jarní naštvání věřím, že se vrátíme k poctivému přístupu, začneme především každý sám u sebe a fotbalu budeme dávat to, co k němu patří. Celkové 5 místo je asi maximum, čeho se dalo vzhledem k výše uvedeným problémům dosáhnout, i když očekávání byla určitě vyšší!! Fotbalové výhry, pak následná bezprostřední radost po zápase v kabině a dobrý pocit ze hry jsou pro mě vždy tou největší radostí a odměnou. Byl bych rád, aby to takto cítila celá kabina a vzájemná podpora byla větší, než doposud. Chtěl bych poděkovat za celou sezónu všem našim funkcionářům za to, co pro nás celý rok dělali, hráčům za odvedené výkony, fanouškům za jejich přízeň (kéž by jich bylo více). Pokud zůstanu u týmu i v příští sezóně, mohu slíbit, že se budu nadále co nejvíce snažit za poctivost, pracovitost a herní zlepšení, abychom svými výkony a výsledky dělali radost nejen sobě, ale i všem skalním příznivcům jičínské kopané.

Ohlédnutí za jarem B mužstva mužů SK Jičín očima M. Vejvody:
Jarní část soutěže můžeme z pohledu B mužstva mužů v krajské I.B třídě hodnotit jako průměrné. Ze šestého místa po podzimu kleslo mužstvo v tabulce na místo osmé s celkovým počtem 38 bodů. V jarní části to je o čtyři body méně, než v části podzimní. Počet obdržených i vstřelených branek je přibližně stejný, jako na podzim. Důležité ale je, že mužstvo plnilo při častých zraněních úkol rezervy áčka. Výsledky byly střídavé, jako na houpačce. Záleželo především na tom, se kterými hráči mohli trenéři počítat. Nejhorší situace nastávala, když se utkání áčka a béčka překrývala. Proto se také v "B" týmu vystřídalo celkem 28 hráčů. Dobré bylo časté zařazování dorostenců (Šaroun, Odvárko, Nálevka, Míka, Sajdl, Grossu, Kulhánek), kteří získávali potřebné zkušenosti v kategorii dospělých. Doma zaznamenalo mužstvo pouze dvě vítězství v základní hrací době, s RMSK Cidlina B 3:2 a Sokolem Malšovice 6:1, což je také nejvyšší vítězství na jaře. Venku to byla také dvě vítězství. FK Chlumec B 2:3 a SKP Valdice 0:1. V Dolní Kalné potom čekala kluky nejvyšší porážka jara 4:1. Penaltový rozstřel při nerozhodném výsledku byl pouze jeden. Po remíze 0:0 zvítězili jičínští s Jiskrou Kocbeře doma na penalty 4:3. Nejlepšími střelci jara byli Vacek 4, Mészáros 2, Klaban T.II, Krykorka 2, Grossu 2, Mikolášek 2, po jedné brance zaznamenali Jeník, Přibyl, Míka, Veg, Knížek, Kocourek. Nejvíce odehraných minut zaznamenali Přibyl, Kirschner, Malý, Jeník a Krykorka. Na hřišti vystupovalo mužstvo velice slušně, čehož důkazem je pouhých 16 žlutých a jen jedna červená karta. I v letošní sezóně se potvrdilo, jak důležitá je pro jičínský fotbal mužská rezerva. Trenérská dvojice Jarda Matějka a Roman Mikolášek neměla sice v každém utkání k dispozici ideální jedenáctku, dokázala ale svojí obětavostí a zkušeností zvládnout všechny komplikace. A za to jí patří upřímné poděkování, stejně jako všem hráčům i výboru oddílu.
Bohužel, byla to ale na určitou dobu sezóna poslední, neboť výbor oddílu po dlouhém a nelehkém jednání rozhodl mužstvo NEPŘIHLÁSIT v následujícím ročníku do žádné soutěže, protože už tak malý počet hráčů se několika odchody ještě snížil a není reálný předpoklad, že by mužstvo bylo schopné nový ročník soutěže důstojně odehrát.

Jičínské fotbalové bilancování podzimu 2017:
Hodnocení A–týmu z pohledu trenéra Miroslava Jeníka:
Do sezony 2017/2018 jsme vstoupili po nuceném zrušení "B" mužstva pouze s jedním mužstvem. Z dorostu po Míkovi a Nálevkovi, kteří už s "A" mužstvem hrají, byli do kádru zařazeni Šaroun, Sajdl, Odvárko, další končící dorostenci neprojevili zájem nastoupit do přípravy! Tým doplnil z Mn. Hradiště Lukáš Havel, z Německa přišel Tomáš Kanaval, po dlouhodobém zranění se vrátil Ondra Chramovský. Vstup do sezóny v soutěži i v poháru se nám povedl celkem slušně jak výsledkově, tak herně! Pak přišly porážky na hřištích favorizovaného Náchoda i Libčan, vždy však po výkonu, který snese měřítko a hráči bojují do poslední minuty. Už tady ale byla vidět naše velká slabina - útočná fáze! Bohužel, tak jako v minulém ročníku, ještě ne ani v půlce sezony, jsme začali ztrácet po vsunutém zápasu v týdnu (výhra v poháru v L. Bělohrad), kdy přišla zranění a další různé důvody k neúčasti jak v zápasech, tak v tréninku. Opět tak sestava neustále rotovala, což k sehranosti nepřispívá! V zápasech nám chyběla potřebná kvalita jak v obranné, tak v útočné fázi, navíc přišlo dost individuálních chyb, po kterých jsme inkasovali zbytečné góly a tím prohrávali zápasy! Opět jsme se dokázali výsledkově zvednout po sérii výher (Rychnov, venku Třebeš, L. Bělohrad), které nás měly nakopnout do závěru sezóny. Bohužel, odfláknutý 1. poločas v Chlumci a následná porážka 1:0 a nepovedené domácí utkání s Kostelcem (0:1), kdy určitě bylo v našich silách bodovat, trochu vylepšila výhra na penalty na Slavii H. K., ale nastavila a potvrdila největší bolest současného týmu. Je zbytečné se bavit o herní stránce, ale hlavně o morálce, chování, přístupu a charakteru některých hráčů, z čehož jsem velmi zklamán a znechucen! Mám na mysli ty starší a zkušenější, kteří by měli jít příkladem a být těm mladším klukům z dorostu nápomocný! Je vidět, jak mužstvu chybí 2-3 zkušení starší hráči, kteří si udělají pořádek na hřišti i v kabině a jsou pomocnou rukou trenéra! Za sebe můžu říct, že své viny za výsledky se samozřejmě nezříkám, ale marně si zatím lámu hlavu nad tím, jak kluky přesvědčit, motivovat, nabudit v tom, že vrcholem týdne je o víkendu mistrovský zápas, v němž (pokud chtějí být úspěšný a vyhrávat) musí ze sebe vymáčknout daleko víc, než předvádí! Vím totiž, čeho jsou v dobrém slova smyslu schopni a už nejednou to prokázali v daleko těžších zápasech. Musí se jím chtít ale častěji než 1-2 za měsíc, což ukazuje současné postavení po podzimní části soutěže, které považuji za svůj velký neúspěch, protože jsem chtěl víc, mnohem víc! Mužstvo dosáhlo 7 vítězství, 6 porážek, jedno vítězství a jednu prohru na penalty. Celkových 24 bodů nás řadí na 8. místo ( zbývají dohrát 3 odložené zápasy ). V počtu vstřelených branek jsme na 7. místě, v obdržených jsme čtvrtí nejlepší, k čemuž přispěl brankář Puš 7 vychytanými nulami. V 6 zápasech jsme ale vyšli střelecky naprázdno!! Nejvyšší výhry dosáhlo mužstvo doma s Vrchlabím 6:0, Novým Městem n. M. 5:0 a Lázněmi Bělohrad 3:0. Naopak nejvyšší porážkou byl debakl 5:0 v Č. Kostelci !! Nejlepším střelcem je se 6 brankami Miler. Ve všech zápasech nastoupili pouze Puš, Míka a Jeník. Mužstvo vystupovalo na hřišti slušně, ukázněně. Ani jednou nedostalo ČK. Obdrželo celkem 26 ŽK. Nejvíce – 4, dostal Puš. Celkem se vystřídalo 19 hráčů, věkový průměr bez hrajícího trenéra Jeníka je 22,8 roků. To jenom dokumentuje, jak mladé mužstvo máme. Odvárko, Nálevka a Sajdl 17 let, Míka a Šaroun 18, Klaban 21. To je budoucnost jičínského fotbalu. Snad !!! Mužstvo provázela častá zranění. Nejdéle - 10 utkání, chyběl Kanaval, Bucek 6, Miler 5, Méscáros 5, Veg 3. Pokud se vrátím k herní stránce, musím říci, že velkým problémem byl po celý podzim post hrotového útočníka, tam jsem byl hodně nespokojen s výkony, ani střed zálohy nebyl podle mých představ. Co působím v Jičíně, stále pokračuje hledání spolehlivého pravého krajního obránce, individuální výkony dalších hráčů určitě nebyly na takové úrovni, jako v předcházejících sezónách. To považuji za další příčiny našeho umístění! Ale vše bych přešel a vyměnil za to, kdybych nemusel řešit a trápit se tím, jak se někteří v týmu chovají, pak je naděje na nějaký úspěch mizivá! Závěrem bych chtěl poděkovat všem divákům za přízeň, funkcionářům za chod klubu, mládežnickým trenérům za jejich trpělivost a všem přeji krásné Vánoce a v Novém roce 2018 hlavně hodně zdraví!

Hodnocení podzimní části KP ml. dorostu:
Do letošní podzimní sezóny 2017 přešli hráči z kategorie starších žáků, kteří hráli v loňské sezóně 2016 / 2017 pod hlavičkou SK JIČÍN / FKM Javorka L. Bělohrad a nově tedy na podzim nastupovali v Krajském přeboru Mladšího dorostu U - 17 společného Královehradeckého a Pardubického kraje. V rámci přípravy vedle tréninků mužstvo sehrálo pět přípravných zápasů, z nichž čtyři většinou vysoko vyhrálo (Sedmihorky 5:1, Neratovice 6:0, L. Bělohrad / Hořice 2:0, Viktoria Žižkov 7:2 ). Prohrálo jen na penalty s MFK Trutnov 3:3 ( 2:4 ).Po podzimní části KP je mužstvo na 2. místě s 29 body a skórem 45:23. Sehrálo 13 mistrovských zápasů - v osmi zvítězilo, dvakrát vyhrálo v penaltovém rozstřelu, jednou na penalty prohrálo a dvakrát odešlo poraženo. Pozitivem je počet vstřelených branek (45) – třetí nejvyšší v soutěži. Na tomto počtu se nejvíce podílel kanonýr Holer s 18 – ti brankami ( zatím vedoucí střelec KP ), dále Ouředníček 7, Halász 5, Zítka 4, Fejfar 4, Orendáš 2, Špůr 2, Matějka 1, Čeřovský 1, Svorník 1. Naopak negativem je však příliš vysoký počet obdržených branek (23). Zde jsme nejhorší mezi prvními 5 mužstvy! Nutno zde připomenout především utkání v Pardubičkách, kde Jičín vedl v poločase 5:1 a nakonec vyhrál "jen" na penalty! Výborné výkony mužstvo naopak podalo v Chrudimi, v Bělohradě, v Jaroměři a doma s Novým Hradcem Králové. Nelze ale opomenout skutečnost, že na některých slabších výsledcích se podílela nemocnost a zranění některých hráčů, naopak určitou devizou, hlavně pro příští sezónu, může být věkově mladší složení mužstva, v němž hrají jen dva hráči ročníku 2001.V podzimních zápasech KP oblékali dres SK Jičín tito hráči: David Čeřovský, Matěj Švorc - Ondra Bodlák, Vojta Štěpánek, Ríša Orendáš, Patrik Drbohlav, Martin Louda - Ondra Matoušek, Lukáš Svorník, Vojta Matějka, Michal Halász, Aleš Fejfar - Tomáš Ouředníček, Adam Špůr - Aleš Zítka a Lukáš Holer. Trenéři mužstva: Jiří Matějka, Lukáš Haken, Jakub Ulvr a vypomáhal Petr Beneš. I po konci soutěže mužstvo absolvuje dál tréninkový proces. Vzhledem k výsledkům a výkonům je nutno mužstvu a trenérům poděkovat za dosavadní úspěšnou reprezentaci našeho města a SK Jičín. Do jarní části pak přejeme hráčům pevné zdraví, udržení kolektivu a další úspěchy v jarních zápasech. Josef Holer

Jičínské fotbalové bilancování jarní části sezóny 2017/2018:
Hodnocení A týmu pohledem trenéra týmu M. Jeníka:
Už zimní příprava měla do mých představ hodně daleko. Různé nemoci (to akceptuji), zranění (většina způsobená hlavně svým chováním k vlastnímu tělu), omluvy a směšné výmluvy byly následkem našich výkonu v přípravných zápasech. Místo fotbalových věcí jsme řešili, abychom zápasy vůbec odehráli. Ne vždy se to povedlo a 14 dní před prvním jarním mistrovským zápasem jsme museli dva smluvené zápasy kvůli malému počtu hráčů odvolat, což považuji za velkou ostudu!! Skoro polovina hráčského kádru měla z dvouměsíční zimní přípravy maximálně tři týdny tréninku, procentuální účast tréninků byla nejmenší za mého působení v Jičíně.
Do jarních bojů jsme nastupovali z 8. místa s 24 body. Před prvním zápasem v Novém Městě nad Metují jsme 14 dní kvůli malému počtu hráčů vůbec netrénovali, kromě předzápasového tréninku. O to víc mě potěšila výhra 0:2 na hřišti posledního celku tabulky, kde jsme se však celý 2. poločas jen bránili a skoro nedostali za půlku. Všem tak muselo být jasné a dávalo tušit, že jarní část bude pro nás těžká a hodně náročná, což se následně potvrdilo. Nenahrál nám ani los, domácí zápasy jsme hráli s týmy z čela tabulky, venku naopak se zachraňujícími se (v té době ještě nebylo jasné, že bude sestupovat pouze jeden tým). Vzešla z toho hrůzostrašná série šesti porážek v řadě (JC - LIBČANY 0:2, VRCHLABÍ - JC 3:2, HOŘICE - JC 2:1, JC - NÁCHOD 0:2, CIDLINA - JC 4:2, JC - JAROMĚŘ 0:1). Výsledkově to úplné propadáky nebyly, body však také ne. Některé zápasy jsme odehráli herně slušně a na úrovni, potopily nás však hrubé chyby, po kterých jsme inkasovali góly. Ve třech domácích zápasech jsme nedokázali vstřelit ani branku, což svědčí o naší produktivitě. Stále jsme řešili zdravotní i jiné problémy, sestava se neustále měnila a hrál prakticky ten, kdo byl k dispozici.
O trochu lépe se nám vydařila prostřední část, kde jsme alespoň bodovali (VYSOKÁ - JC 1:1, JC - ČERVENÝ KOSTELEC 2:0, RYCHNOV - JC 2:1, JC - TŘEBEŠ 2:2, L. BĚLOHRAD - JC 1:1, z toho 2x výhra na PK). Ke spokojenosti bylo stále daleko, problémy s kádrem ještě více narůstaly. Pro mě smutný až neúnosný obrázek toho, že stále řešíme přístup, chování, počet hráčů k zápasu. To má za následek i závěr soutěže (JC - CHLUMEC 0:3, KOSTELEC - JC 4:0 ). Poslední zápas JC - SLAVIA HK 5:1 trochu napravil dojem alespoň výsledkově. Vzhledem k výsledkům to zní divně, ale herně jsme ve většině zápasů nepropadli a podali slušné výkony, když však nevstřelíme góly ani z těch nejvyloženějších šancí a branky v naší síti soupeřům nabídneme svými hrubými chybami, nemůžeme vyhrát a jsou z toho kruté debakly.
Alespoň trochu radosti a lepší pocit mám z postupu do semifinále poháru Hejtmana KHK, kde jsme po velmi dobrém výkonu v Libčanech prohráli smolně 1:0. Můžeme jen litovat a je škoda, že jsme se neprobojovali do finále, protože jsme ztroskotali na neproměňování vyložených šancí. Hráči však ukázali, že když chtějí, můžou být více než důstojným soupeřem každému mužstvu. Během jara se vystřídalo v týmu 24 hráčů. Co se týká karet, jsme jedno z „nejslušnějších" mužstev, což asi také není dobře, protože někdy je potřeba soupeři ukázat, kdo je „pánem na hřišti". Obdrželi jsme pouze 28 ŽK, ČK jsme obdrželi pouze jednu a jejím držitele je již tradičně Miler. Nejvíce minut odehráli Nálevka, Ulvr, Šaroun, Puš a Míka. Důsledkem naší střelecké impotence je, že nejlepším střelce mužstva na jaře je stoper Ulvr s 5 brankami a celkové scóre je 45 : 46!!
Odehráli jsme tak hodně špatné a nepovedené jaro, příčiny bych viděl v zimní přípravě, která zůstala „jen na papíře", co mě však mrzí a trápí daleko víc a považuji to za hlavní výsledkový neúspěch, je stále horší a horší přístup a chování některých hráčů. Nebudu tyto „mistry světa" jmenovat, aby se náhodou neurazili. Není možné, že někteří si v polovině jara skončí, aniž by někomu alespoň ze slušnosti něco řekli, další si na trénink chodí, jak se jim zachce, navíc se ani neomluví!! Když se k zápasu sejdeme ve větším počtu a někdo nehraje v základní sestavě, je uražený a okamžitě by nejraději skončil nebo šel hrát jinam, o životosprávě před zápasem ani nemluvím a mohl bych s obdobnými historkami pokračovat a bavit dále. Jak pak může vypadat fungující kabina a tým? Ta realita je samozřejmě vidět na hřišti, což nás postihlo v plné míře. Hlavně to však musí vidět sami hráči na sobě, na jakou úroveň se díky své tréninkové morálce a přístupu dostali. Chtít po někom, kdo je zraněný, vyloučený, nebo nemůže z nějakého důvodu nastoupit, aby se přišel alespoň podívat na domácí zápas (venkovní - to bych chtěl moc) by mělo být normální, bohužel i to se u nás v některých případech děje a já si takových věci všímám a obrázek si o takovém hráči hned udělám. Pokud by ti hráči měli fotbal rádi, vztah k němu, záleželo by jim na týmovém úspěchu a klubu, ve kterém hrají, tak by se takto nechovali. Proto se jen těžko smiřuji s těmito všemi věcmi ohledně chování, pod kterými jsem já jako trenér podepsaný a nejvíce zodpovědný. Vím, že každý z nás to dělá především pro zábavu a ve svém volném čase a ani nechci, aby byl fotbal na prvním místě, ale nemůže být někde až na desáté koleji. Nechci, aby byli všichni stejní, jen tiše seděli, koukali a poslouchali,ale znali slova jako chtít vyhrávat a něco dokázat, zlepšit se, mít ambice, ctižádost, pokoru, chuť si zatrénovat, přidat si po tréninku, hledat chybu také u sebe a ne u jiných.
Abych nebyl jen kritický a negativní, najdu i kladné stránky. Kapitán Ulvr si drží vysoký standard svých výkonů, jen škoda, že takových typově charakterových hráčů nemáme v týmu víc. Svými výkony v druhé polovině jara mě potěšil mladý Nálevka, který je stále v dorosteneckém věku, stále však musí na sobě pracovat, zejména lépe vyhodnocovat a přesněji řešit herní situace. Další mladé hráče (Míka, Šaroun, Sajdl, Odvárka) musím pochválit za tréninkovou morálku a přístup, jedině tak mohou fotbalově růst a být v budoucnu platní pro klub. Zatím, a je to pochopitelné vzhledem k jejich věku, je stabilita výkonů hodně kolísavá. Dovedou zahrát výborně, další zápasy jsou však průměrné s mnoha chybami.Jak bude vypadat další sezóna jičínského mužstva je po jarní části zřejmé, nečeká nás nic lehkého a každé vítězství bude velmi cenné. Doplnění mužstva bude složité, ambice a chuť nadějných hráčů z nižších soutěží hrát vyšší soutěž a 3x týdně trénovat je mizivá, získat hotové hráče, kteří by okamžitě zapadli do sestavy je zase kvůli finančním nárokům pro náš klub složitá. Najít společnou řeč s trenérem dorostu ohledně mladých dorostenců, kteří by určitě dostali příležitost a odehrané minuty (zápasy) by jim ve fotbalovém vývoji pomohly, je složitá. Těch „zbytečných problémů" je víc než dost a pokud se nic nezmění, jsem si jistý, že jičínský fotbal postihnou velké starosti a problémy. Nezbývá než doufat, že ti, kteří budou dál působit v našem klubu si nastalou situaci uvědomí a udělají maximum pro to, aby SK Jičín hrál důstojnou roli v nadcházející sezóně Krajského přeboru.
Na závěr mi nezbývá nic jiného, než se omluvit fanouškům a skalním příznivcům jičínského fotbalu za naše hodně nepovedené a špatné jarní výsledky.

Tabulka

1. SK Solnice 15 48:19 34
2. Spartak Police nad.. 15 41:17 32
3. FK Náchod A 15 29:19 32
4. SK Libčany 15 30:23 25
5. TJ Sokol Třebeš 15 31:31 25
6. SK Dobruška 15 23:19 23
7. FC Spartak Rychnov.. 15 27:21 22
8. FK Chlumec nad Cidlinou 15 30:30 22
9. FK Jaroměř 15 26:27 22
10. TJ Dvůr Králové nad.. 15 19:24 20
11. SK Česká Skalice 15 18:19 16
12. SK Týniště nad Orlicí 15 18:28 16
13. SK Červený Kostelec 15 25:28 15
14. SK Lázně Bělohrad A 15 20:34 15
15. SK Jičín 15 19:35 11
16. TJ Jiskra Hořice 15 16:46 6

Kompletní tabulka

Poslední zápas

SK Jičín
TJ Jiskra Hořice
1:1
Podrobnosti
Hřiště foto

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 20602
Posledních 30 dnů: 1022 | Posledních 7 dnů: 314 | Poslední den: 25

© 2024 SK JIČIN | Všechna práva vyhrazena | skroutil@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne