DOROST U 19 SK JIČÍN

Datum: 28. ledna 2023 Čas: 12:00

Hodnocení přátelského utkání

SK Jičín – SK Pardubičky 9:0 (4:0)

Branky: 8. L. Joukl, 26. A. Kopáček, 35. L. Joukl, 37. L. Joukl, 60. L. Joukl, 66. M. Glos,

67. L. Joukl, 71. L. Joukl, 76. A. Kopáček

Sestava: J. Kubánek – J. Čech, F. Smolík, A. Kopáček, M. Franěk – Š. Kropáček, J. Matějka, A. Nálevka, L. Joukl – M. Glos, T. Tupáček

V sobotu 28. ledna jsme odehráli první přípravné utkání před jarní částí sezony. Na umělé trávě jsme přivítali dorostence z týmu SK Pardubičky. Hosté byli v Jičíně od čtvrtka na soustředění. V minulém roce jsme se utkali v přípravném utkání, které se hrálo za velmi silného větru a bylo plné emocí. Tentokrát bylo lepší počasí i předvedená hra. Naši borci se po trochu nervózním vstupu do utkání naštěstí většinu zápasu věnovali fotbalu, takže jsme viděli fotbal plný hezkých kombinací a branek. Přestože opět máme několik hráčů na marodce (A. Vydra, F. Kosejk), tak jsme bez možnosti střídání utkání zvládli velice dobře. Nutno sportovně přiznat, že hosté do druhého poločasu nasadili i mladší dorostence.

První minuty utkání se hráči trochu museli porovnat na hřišti. V 8. minutě odebral dobrým pohybem míč soupeři Leoš Joukl a prostřelil brankáře hostí. 1:0. Vstřelená branka mužstvo uklidnila a hráči dál předváděli pohledné kombinace, hlavně po naší pravé straně, kde začal úřadovat Leoš Joukl. Ve 26. minutě Jura Matějka krásně zahrál rohový kop na vzdálenější tyč, kde osamoceně skóroval hlavou Adam Kopáček. 2:0. Ve 35. minutě se před pokutovým územím uvolnil Martin Glos, jeho střelu brankář jen vyrazil a pro Leoše nebyl problém míč dorazit do sítě. 3:0. Hned ve 37. minutě po hezké kombinaci Matěje Fraňka, Tomáše Tupáčka a Leoše Joukla posledně jmenovaný upravil skóre na poločasových 4:0.

Ve druhém poločase jsme pokračovali v aktivní hře. V 51. minutě po sérii přihrávek na ose Jury Matějka, Adam Nálevka, Leoš Joukl, trefil Leoš tyčku branky hostí Ale i hosté chtěli ukázat svoji kvalitu. V 55. minutě vyrazil s jistotou chytající Honza Kubánek střelu hostí na roh, následně si skvělým zákrokem došel pro centrovaný míč. V 60. minutě po hezké průnikové přihrávce od Martina Glose zvýšil Leoš Joukl na 5:0. V 66. minutě po kombinaci Matěj Franěk, Fanda Smolík překonal křížnou střelou brankáře hostí Martin Glos. 6:0. Hned po rozehrávce odebral míč soupeři Jura Matějka, krásnou přihrávkou vyslal do průniku Leoše Joukla, který se nemýlil. 7:0. V 71. minutě prodloužil hlavou míč za obranu Martin Glos a Leoš Joukl se opět nemýlil. 8:0. V 76. minutě se několika kličkami zbavil obrany soupeře Fanda Smolík a předložil finální přihrávku Adamovi Kopáčkovi. 9:0. Pak už se zápas pouze dohrával, ve zbylém čase se do několika šancí dostali i hosté. Jejich střely šly většinou mimo branku, ostatní vyřešili obránci společně s Honzou Kubánkem. Asi v největší šanci měli hosté v 86. minutě, kdy se po zpětné přihrávce do prostoru velkého vápna jejich útočník ocitl sám před Honzou Kubánkem, střelou bez přípravy ale přestřelil.

Chuť hráčů do fotbalu a dobrá fyzická připravenost, která je výsledkem společných tréninků s dospělými je určitě příslibem do dalších utkání. Představení Leoše Joukla a jeho 6 (!!) branek

je toho důkazem. Ale pochvalu zaslouží celé mužstvo. V další fázi zimní přípravy se v rámci Zimního poháru střetneme na domácím hřišti s RMSK Cidlina a se Sokolem Stěžery. Utkání bereme jako přípravu na jarní část sezony. Marodům přejeme brzké uzdravení a děkujeme Martinu Glosovi za pomoc v utkání.