Mistrák 26.8.23 SK Sparta Úpice - SK Jičín B

1. B. - třída mužů 2023 / 2024 – 4. kolo, 26. 8. 2023

2 : 2 (1 : 1)

Sestava: Švorc – Tupáček (80.Čeřovský), Klaban, Kopáček, Franěk – Sajdl (64.Pelehatyi), Holer, Kirschner (C), Matějka J. 77. – Joukl, Kosejk (64.Popelák)

Rozhodčí: Kalaš Radek, ŽK 1 : 2, ČK 0 : 1, Diváci: 150.

Branky: 12.+51. Trčka - 42. Matějka J. (PK), 70. Kirschner

Po jasném domácím vítězství nad Starou Pakou 5 : 0 cestovalo mužstvo do Úpice, která skončila v uplynulém ročníku na 6. místě a dal se proto čekat těžký zápas i proto, že A – mužstvo bojovalo ve stejnou dobu v Libčanech. Při neúčasti trenéra Řeháčka zápas skvěle odkaučoval z lavičky Kuba Lánský.

Pohled vedoucího mužstva Lánského: Na skvěle připraveném hřišti jsme odehráli zápas, který musel bavit všechny diváky. Zápas měl všechno. Prvních 20 minut nebylo z naší strany povedených – rychle jsme ztráceli balony. Lehce jsme upravili a přeskupili posty, a naše hra začala jít nahoru. Poločas skončil 1:1, kdy jsme zaslouženě na konci 2. poločasu vyrovnali z penalty. 2. poločas jsme začali dobře, bohužel v 51. jsme dostali laciný gól, kdy jsme nedostoupili hráče. Kluci ale zápas nevzdali a postupně si začínali věřit, hrozili jsme hlavně brejky. V 70. jsme viděli nádherný fotbalový moment - po rychlém přenesení hry se míč dostal k nestárnoucímu kapitánovi Milanu Kirschnerovi, který z 30 metrů vymetl za pomocí břevna šibenici!!!!!!! Od té doby se hrál fotbal nahoru dolů. V 73. přišel okamžik, kdy nás chycenou penaltou podržel skvěle chytající Švorc. Bohužel, kaňkou zápasu bylo zbytečné vyloučení našeho hráče Jury Matějky, který teď bude zpytovat svědomí a příště to hráčům vynahradí. V poslední minutě zápasu běžel asi nejlepší hráč zápasu Joukl sám na bránu, ale trefil jen boční síť. Remíza 2:2, i přes šance a neproměněnou penaltu domácích, je asi spravedlivá. Dále bych chtěl vyzdvihnout skvělou diváckou kulisu a přátelské prostředí, které nám Úpice po zápase připravila. Děkujeme.