Mistrák 2.9.23 SK Jičín B - FC Vrchlabí B

1. B. - třída mužů 23/24 – 5.kolo, 02. 9.2023

1 : 0 (0 : 0)

Sestava: Skořepa – Klaban, Smolík. Jiřička (77. Franěk), Kopáček – Joukl (77. Novák), Rajniš, Nálevka J. Sajdl (63. Kosejk) – Holer (77.Pelehatyi) Matějka V. (68. Nálevka A.)

Rozhodčí: Vlastislav Kiezler, ŽK 1 : 3, ČK 0 : 1, Diváci: 70.

Branky: 55. Holer

Dnešní utkání lze rozdělit na dění v 1. poločasu a 2. poločasu. V tom prvním jsme po půl hodině mohli vést 5 : 0 a mohlo se jít na párek. Bohužel, třikrát trefená branková konstrukce, několik výborných zákroků Blažka v hostující brance a další naše šance, ale poločasový stav byl stále 0 : 0!!!! Ve 2. poločasu byl průběh vyrovnanější, hosté hrozili hlavně ze standardek – TK a rohových kopů. Naši hráči pokračovali ve „spalování“ šancí, až Holer v 55. po akci po levé straně střelou na vzdálenější tyč dává konečně vedoucí branku Jičína – 1 : 0!!. Jak se nakonec ukázalo, byla to trefa „za tři body“, protože již žádný hráč branku vstřelit nedokázal a tak se domácí strachovali až do závěrečného hvizdu HR o vítězství. Body velmi cenné a za výkon hlavně v 1. poločasu i zasloužené. V dalším utkání v sobotu od 17 hodin hostíme opět na domácím trávníku tým Dolní Kalné, kterým se povedl výborný vstup do sezóny, a zatím okupují špičku tabulky.

Pohled trenéra Řeháčka: Zasloužené tři body, kdy jsme neproměnili dalších „tisíc“ šancí. Je potřeba se soustředit na finální přihrávku. Především děkuji Jakubovi Lánskému, jak zvládl celý zápas jako asistent odkaučovat.

FC Vrchlabí (hosté): Utkání začalo velkým tlakem domácích, který jsme přečkali s velkým štěstím bez obdržené branky. Poté se hra vyrovnala a ubylo i šancí ke vstřelení branky. Druhá polovina zápasu pokračovala vyrovnaným průběhem s minimem šancí na obou stranách. Domácí mužstvo dokázalo z tohoto minima skórovat a k zisku bodů podřídilo taktiku do konce zápasu, hra byla kouskovaná neurovnaná. Vzhledem k úvodu zápasu byl bodový zisk pro tým Jičína zasloužený.