Mistrák 9.9.2023 SK Jičín A - SK Solnice

KP mužů 23/24 – 6.kolo, sobota 9.9.2023 14:00

1 : 4 (0 : 1)

Sestava: Sýkora – Kuncíř, Ulvr (70. Nálevka J.), Buchvald, Beneš (55. Matějka V.) – Florián (84. Smolík) - Vladeka (55. Vrabec), Zugar, Machačný – Macháček (70. Holer), Fidrich

Rozhodčí: Petr Buchta ŽK 2 : 0, ČK 0 : 0, Diváci: 75.

Branky: 55. Florián – 22. Jedlička, 69. Vítek, 78. Nejman, 79. Motl

K dalšímu domácímu utkání jsme nastoupili proti mužstvu Solnice, vítězi loňského ročníku KP. Za úmorného vedra se nám nepovedl začátek, hned ve 4. se po pravé straně dostal za obranu Vítek, Sýkora skvěle vyrazil!! V 15. Macháček vystihl špatnou rozehrávku hostů, ale akci zastavil ofsajd. V 19. vysunul Buchvald krásným pasem Fidricha, ten obešel obránce, ale z úhlu míjí vzdálenější tyč hostující branky. Ve 22. kopali hosté zprava TK a po zmatku v našem vápně dostává Jedlička míč do naší sítě – 0 : 1!! Naši hráči dále bojují, vytváříme si šance, ale branka nám není souzena. Šanci měl Macháček hlavou, ale nedal. Ve 38. po našem TK srazil vybíhající brankář Hůlka nabíhajícího Buchvalda, ale dle vysvětlení HR se „pouze“ srazili dva nabíhající hráči“??!! V 41. po TK Fidricha se míč odráží od břevna a dobíhající Florián ze dvou metrů dává bohužel vedle. O dvě minuty později se Macháčkovi těsně před brankářem „zamotal“ míč mezi nohama a branku tak neohrozil. Tak končí poločas 0 : 1 a je vidět, že jsme si šance vypracovali, ale není nám souzeno gól dát a obdržená branka byla z kategorie „velmi laciná“ Vstup do 2. poločasu se nám vydařil, v 55. po závaru před brankou dotlačil míč do sítě Florián, vyrovnává na 1 : 1 a posiluje naději na body. Dále se snažíme strhnout vítězství na svoji stranu. Bohužel, deset „kritických“ minut mezi 69. a 79. dostává hosty do laciného snadného vedení 1 : 4 a je po zápase. Bojovali jsme 2/3 zápasu, vytvořili jsme si asi více příležitostí, než hosté, i když se nám střelecky nedařilo a pak během 10 – ti minut vše ztrácíme!! V tabulce klesáme na 15. předposlední místo a v dalším zápase cestujeme na hřiště vedoucího Náchoda, takže nás čeká velmi těžký zápas!!

Pohled trenéra Beneše: Hostům gratuluji k zisku tří bodů. Oceňuji jejich fotbalovost. Vítězství je zasloužené, protože dali více branek, než my. To, že jsme příležitostí na vstřelení branek měli možná víc, je jen nezajímavý statistický údaj. Jinak si myslím, že se hrál rychlý důrazný fotbal nahoru dolů a do slepených gólů na 1:3 a 1:4 jsme podali velmi dobrý výkon.

Pavel Potužník, trenér (hosté): 60 minut nám dnes trvalo, než jsme si zvykli na jičínský “pažit” a bojovnost domácích, kteří nám zle zatápěli. Pak nastoupil Luboš Pavlíček a svou bojovností strhnul ostatní. Krásnými brankami po pěkných akcích jsme strhli vítězství na svou stranu. Výsledek je možná pro domácí krutý, ale fotbal se hraje celých 90 minut.