Mistrák 16.9.2023 SK Lázně Bělohrad B - SK Jičín B

1. B. - třída mužů 2023 / 2024 – 7. kolo, 16. 9. 2023

2 : 1 (1 : 0)

Sestava: Švorc – Klaban, Malý, Rajniš, Franěk - Sajdl (85. Popelák), Kirschner (75. Novák), Nálevka J., Joukl - Matějka V. (38. Louda), Kosejk (85. Pelehatyi)

Rozhodčí: Trejbal Adam, ŽK 4 : 1, ČK 0 : 0, Diváci: 100.

Branky: 13. Rychetský, 58. Horáček - 81. Sajdl

Dnes naše mladé mužstvo cestovalo k derby – utkání do Lázní Bělohrad. Do zápasu jsme vstoupili aktivně, ale ve 13. jsme dostali branku na 1 : 0!! Naše mužstvo moc střeleckých šancí nemělo, většinou se bránilo. Za zmíňku stojí TK Matějky z levé strany – krásnou střelou dokonale prověřil domácího brankáře Čábelu, který střelu i následnou dorážku vyrazil. Domácí tak odcházejí do kabin s vedením 1 : 0, nám se naopak v závěru poločasu zranil Vojta Matějka. 2. poločas byl zpočátku v režii domácích, kteří v 58. zvýšili svoje vedení na 2 : 0. Po této brance se hra vyrovnala a i Jičín si vytvořil několik slušných příležitostí. Odměnou hráčům byla Sajdlova branka v 81. po krásné individuální akci po levé straně. Až do konce jsme se snažili o vyrovnání, bohužel se to nepovedlo a tak odjíždíme bez bodů, ale hráči se za svůj výkon stydět nemusí. V dalším utkání přivítáme, netradičně v neděli, na našem hřišti mužstvo Skřivan.

Pohled trenéra Řeháčka: Dnes musím poblahopřát domácím k zaslouženému vítězství. Pro naše mladé mužstvo byl zápas další cennou zkušeností v dospělém fotbale!!

Radek Šorm, trenér (domácí): Vyrovnaný začátek utkání, kdy si obě mužstva vytvořila šance. Po vstřeleném gólu jsme převzali aktivitu, kterou jsme potvrdili pouze druhou brankou. Hostům se podařilo ke konci utkání zápas zdramatizovat. My jsme si již výhru pohlídali. Přejeme hráči hostí, aby se nejednalo o dlouhodobé zranění. Pochvala také pro trojici rozhodčích.