Mistrák 21.10.23 SK Jičín A - Spartak Police nad Metují

KP mužů 23/24 – 12.kolo, sobota 21.10.2023 12:30

0 : 5 (0 : 2)

Sestava: Sýkora - Kuncíř, Ulvr, Gaubman (65. Vladeka), Smolík (73. Joukl) - Kuneš (65. Machačný), Mokošín, Florián, Beneš - Matějka V. (73. Vrabec) - Fidrich (65. Lánský)

Rozhodčí: Petr Dorotík, ŽK 2 : 1, ČK 1 : 0, Diváci: 65.

Branky: 13. Gilian Patrik, 26. + 69. + 90. Camara Damani, 61. Franc Pavel

K dalšímu domácímu utkání jsme nastoupili proti mužstvu, které se pohybuje na samé špici tabulky KP, takže bodovat by znamenalo podat nadprůměrný výkon bez chyb. Hned v 9. vrátil míč od brankové čáry Beneš do vápna, střelu Floriána brankář ale vyrazil na roh. Ve 13. kopou hosté roh z pravé strany a na bližší tyči Gilián s trochou štěstí posílá míč za Sýkorova záda – 0 : 1. Ve 26. podnikli hosté rychlý útok po pravé straně, přihrávka po zemi na zadní tyč nachází nabíhajícího Camaru a ten do prázdné branky zvyšuje na 0 : 2!! Ve 28. po našem TK nedokázal Florián ani Fidrich z bezprostřední blízkosti překonat Vlka v hostující brance!! Ve 30. po chybě hostů jde Beneš sám, jeho střela z 18m končí ale nad brankou. Ve 33. končí akce Kuncíře těsně před vápnem faulem, následný TK končí v rukavicích Vlka. Ve 43. natropil TK hostů zmatek před naší brankou, nakonec následuje odkop na roh, který obrana následně odvrátila. Do 2. poločasu chceme vstřelit branku, šance na to byly. Tyto plány berou za své v 55., kdy Beneš zbytečně u lajny fauluje a vidí ČK!! Od této chvíle se naděje na korigování výsledku proti takto kvalitnímu soupeři velmi ztenčila a zkušení hosté svoji početní převahu využívají. V 61. po akci po pravé straně se za obranu dostal Franc a z úhlu z hranice vápna zvyšuje již na 0 : 3!! V 69. kanonýr Camara opět po pravé straně z úhlu zvyšuje na 0 : 4 a je po zápase. V 80. po našem rohu hlavičkuje na zadní tyči slabě Kuncíř. Zápas se jenom dohrává, to ale nezabránilo Camarovi zkompletovat v poslední minutě po pohledné akci svůj hattrick a upravuje konečný výsledek na 0 : 5!! Co na závěr – 1. poločas slušně odehraný, několik šancí jsme nevyužili, zbytečně obdržené dvě branky. 2. poločas zásadně ovlivnilo zbytečné vyloučení Beneše, potom to bylo proti takto kvalitnímu soupeři prakticky neřešitelné!! Musíme se oklepat, čeká nás ještě zápas ve Dvoře Králové a v Bělohradě a domácí utkání s Hořicemi - zde musíme nějaké body určitě vybojovat!!

Pohled trenéra Beneše: V 1. poločasu jsme podle mého názoru hráli velmi dobře a vytvořili si 3 - 4 situace, z nichž jsme mohli a měli udeřit včetně samostatného úniku na gólmana. Bránili jsme kompaktně, dařily se brejky i standardní situace. Bohužel, gól jsme nedali a sami inkasovali ze standardní situace, která se dala ubránit a druhý gól po ztrátě míče na půlce hřiště. Jakoukoli snahu o zdramatizování zápasu utnul brzy po začátku 2. pol. zbytečný blikanec našeho hráče a jeho vyloučení. Maličko ho omlouvá, že situaci předcházel neodpískaný faul na něho. Ale poté jsme již neměli síly a výborní hosté nám naložili. Škoda. Po první půli radost z výkonu, na konci rozčarování z výsledku. Hostům gratuluji. Myslím, že tento tým je jasným aspirantem na postup do Divize !!!

Klimeš Karel - předseda oddílu (hosté): První poločas nabídl ofenzivní podívanou, k našemu štěstí domácí branku nevstřelili, my ano. V druhém poločase jako klíčové považujeme vyloučení domácího hráče. V deseti hráčích otáčet skóre je skoro nemožné. Slova pana Beneše se hezky čtou, ale všichni jsme nohama na zemi a s pokorou se budeme připravovat na závěr podzimní části soutěže.