Mistrák 29.10.2023 TJ Dvůr Králové nad Labem - SK Jičín A

KP mužů 23/24 – 13.kolo, neděle 29.10.2023 14:00

TJ Dvůr Králové nad Labem - SK Jičín A

3 : 2 (2 : 1)

Sestava: Sýkora - Kuncíř, Ulvr, Buchvald, Florián - Kuneš (84. Vladeka), Zugar (90. Joukl), Gaubman (68. Lánský), Machačný (84. Smolík) - Matějka V., Fidrich,

Rozhodčí: Blažena Kánská, ŽK 1 : 5, ČK 0 : 0, Diváci: 140.

Branky: 23. Machač, 31. Machač, 90+3. Allen Kwesi Randy Ian - 35. Buchvald.60. Gaubman

Dnes jsme hráli utkání s mužstvem, které hrálo loni Divizi C, a i když se nacházelo v dolní polovině tabulky, tak jsme čekali těžké utkání. Hned ve 4. TK Zugara z poloviny hřiště neusměrnil na hranici malého vápna nabíhající kapitán Ulvr. Kombinaci domácích před naším vápnem zakončil domácí útočník nebezpečnou střelou, kterou výborně Sýkora vyrazil na roh!! V 16. únik domácího Machače řeší za ŽK před vápnem Gaubman a z následného TK Allen Kwesi Randy Ian jen těsně míjí pravý horní roh naší branky. Ve 22. si připisuje další dobrý zákrok Sýkora po střele z levé strany. Ve 23. se ve středu obrany dostal míč za naši obranu k nabíhajícímu Machačovi a ten sám na Sýkoru dostává domácí do vedení 1 : 0!! Ve 28. po našem TK z poloviny se k hlavičce na zadní tyči dostal Ulvr, ale Matula neměl problém míč pohodlně chytit. Ve 31. se opakuje prakticky identická akce domácích z 23. a Machač zvyšuje na 2 : 0!! Ve 33. se po pravé straně dostal do šance Allen Kwesi Randy Ian, jeho přihrávka ale prošla podél naší branky bez povšimnutí. Ve 35. po našem dlouhém autu se míč dostal až před brankáře Matulu a i když byl terén proti, nakonec dostává Buchvald míč do branky a snižujeme na 2 : 1 – paráda. Až do konce poločasu si ani jedno mužstvo velkou šanci nevypracovalo, hráli jsme vyrovnanou partii. Hra v tomto duch pokračuje i ve 2. poločase. V 60. se před vápnem dostal k míči míči Gaubman, obešel obránce a ze 20m zamířil k pravé tyči – 2 : 2 – paráda, zasloužená branka, hrajeme vyrovnanou partii!! V 61. po TK Vitebského hlavičkuje osamocený Pícha na malém vápně, Sýkora byl ale připraven. V 69. TK domácích ze 30m těsně míjí vzdálenější tyč naší branky. V 76. končí šance Jičína Zugarovou střelou vysoko nad!! V 83. po závaru u našeho malého vápna likviduje skvělým zákrokem na zemi Sýkora velkou domácí šanci!! Až do závěru se střídali útoky na obou stranách. HR Kánská nastavuje 4 minuty. Ve 3. píská TK 20m od naší branky, k míči se postavil Allen Kwesi Randy Ian a střelou ke vzdálenější tyči strhává vítězství na domácí stranu, což se v posledních dvou minutách už nezměnilo. Bohužel, dnes to na body určitě bylo, těžký terén byl nepřítelem všem hráčům, dotáhli jsme domácí vedení 2 : 0 do remízi, kterou nám vzala opět nehorázná smůla. Hráči dřeli, bohužel bodová odměna nám opět unikla. Nyní se musíme soustředit na sobotní derby doma s Hořicemi od 14,00 hod. a následné další derby utkání v L. Bělohrad opět v sobotu 11. 11. rovněž od 14,00.

Pohled trenéra Beneše: Těžké utkání pro oba týmy na těžkém terénu. Po deseti minutách jsme domácí dostali do frustrace a myslím, že vývoj utkání byl tam, kde jsme chtěli. Bohužel, místo abychom udeřili, tak jsme dvakrát inkasovali ze situací a od hráčů, na které jsme se chystali. Zaslouženě jsme se vrátili do utkání a myslím, že i vyrovnání bylo zcela zasloužené. Bohužel, závěr přinesl domácím euforii a nám totální depresi. Je to sport, nebudeme brečet, ale musíme teď zvládnout dvě derby za sebou!!

Zbyněk Dujsík, trenér (domácí): Šťastné, ale dle mého názoru zasloužené vítězství. V prvním poločase jsme se dostali do dvoubrankového vedení a střelec obou gólů Filip Machač zaslouží pochvalu za to, jak dokázal vzít zodpovědnost na sebe. Bohužel soupeř dokázal skóre srovnat. Tým to ale nepoložilo, dokázali jsme si vytvořit tlak, šance a nakonec přišla krásná trefa Kwesiho Allena z trestňáku v 90. minutě. Musím pochválit soupeře, rozhodně nepřipomínal mužstvo z předposlední příčky tabulky. Pochvala i pro trojici rozhodčích!