Mistrák 4.11.2023 SK Jičín A - TJ Jiskra Hořice

KP mužů 23/24 – 14.kolo,sobota 04.11.2023 14:00

1 : 1 (0 : 0)

Sestava: Sýkora - Kuncíř, Florián, Gaubman, Smolík - Kuneš, Zugar, Mokošín, Fidrich - Matějka V. (79. Lánský) - Machačný

Rozhodčí: Haleš Vladan, ŽK 4 : 0, ČK 0 : 0, Diváci: 300.

Branky: 49. Fidrich David - 79. Sehnoutek Jakub

K poslednímu utkání podzimu na domácím hřišti jsme v okresním derby přivítali Hořice, které uzavírají tabulku KP, takže se hrálo o 6 bodů. Hned v 1. poslal Fidrich centr z leva do vápna, obrana ale odvrátila. V 6. centr Matějky rovněž adresáta ve vápně nenašel. V 15. po dlouhém autu Floriána střílí Matějka z vápna metr nad Maškovu branku. V 18. po závaru v hostujícím vápně střelu Fidricha vyrazil Mašek jen se štěstím!! Ve 28. po naší chybě střílí David Drozd z vápna jen těsně vedle pravé tyče Sýkorovy branky. Hraje se rychlý fotbal na obou stranách. Ve 44. přešel Kuneš po pravé straně přes dva obránce, jeho křížnou přihrávku do vápna před brankáře nedokázali dva naši nabíhající hráči dopravit do branky – škoda!! Vstup do 2. poločasu se nám povedl, Kuneš ve 49. parádně prošel po pravé straně, poslal před branku krásný centr, který na zadní tyči nemohl nedat nabíhající Fidrich – 1 : 0 – paráda!!! V 57. po samostatné akci střílí Matějka z vápna vedle branky. V 65. se do velké šance dostal před Sýkorou David Drozd, jeho hlavičku ale náš brankář skvěle chytá!! V 70. střílí Matějka z vápna opět těsně vedle. V 79. tentýž hráč vybojoval míč u brankové čáry, přihrál zpět před branku, nabíhající Zugar ale ze 6m přestřeluje i ochranou síť za brankou, obrovská škoda, 2 : 0 by bylo hodně dobré!! V 79. se k odraženému míči šťastně dostal u naší pravé tyče Sehnoutek a vyrovnává k tyči na 1 : 1!! V 82. po Lánského centru střílí Smolík hlavou těsně vedle levé „šibenice“!!! – obrovská škoda. V 91. faulujeme na hranici vápna a Hořice kopou TK – všem se nám vybavuje situace před týdnem ve Dvoře. Dnes ale futsalový reprezentant David Drozd střílí 2m nad levý roh branky a po výkopu HR Haleš zápas končí. Neraduje se nikdo, remíza je málo pro Jičín i Hořice. Co na závěr – tento zápas „kopíroval“ většinu předešlých – hrajeme slušný zápas, ale doplácíme na neproměňování šancí a soupeř nás trestá po našich chybách, někdy i s dávkou štěstí a tak jsme prohráli 4 utkání o jeden gól. Dnes může těšit snad jen početná divácká kulisa. Sezónu zakončíme v sobotu dalším okresním derby v Lázních Bělohrad, kde potřebujeme bodovat.

Pohled trenéra Beneše: Derby jsme chtěli zvládnout za tři body, ale bylo nám jasné, že Hořice přijedou nastavené úplně stejně. Čekal jsem válku a musím, a moc rad, konstatovat, že ta se nekonala, oba týmy hráli fotbal a myslím, že vzhledem k postavení obou týmu se hrál na umělce fotbal kvalitní. Hosté výborně organizováni. My lepší 25 minut první půlky, kdy jsme měli několik kvalitních kombinaci až do vápna, bohužel bez brankového vyjádření. Do konce poločasu jsme pak vypadli z role a hosté se také dostávali k zakončení. Ve druhé půli jsme chtěli strhnout vítězství na svoji stranu, a když se po akci Zugara a Kuneše konečně trefil Fidrich, byli jsme k třem bodům blíž. Soupeř nás pak tlačil, ale my jsme mohli rozhodnout z 3-4 brejků, které jsme skvěle sehráli, ale do branky nedotáhli. A tak, jako cely podzim, nás stihl trest po neubráněné standardce, kdy nám soupeř ukázal, že v jednoduchosti je síla, bodlo a 3 body nazdar. V poslední minutě jsme si vzpomněli na Dvůr, naštěstí tentokrát jsme přežili. Vzhledem k ostatním výsledkům je bod bohužel málo, ale asi je i zasloužený. Ke slušnému utkání přispěla trojice rozhodčích.

Josef Vydra - předseda (hosté): Sestava se začíná stabilizovat a v našich výkonech je znatelný posun. V Jičíně se nám většinou nedařilo, ale dnes jsme byli blízko i ke třem bodům. Domácí se ujali vedení po naší chybě, ale pak z velkého tlaku jsme zaslouženě vyrovnali a měli i další šance. Remíza je však spravedlivá a zasloužená za dobrou hru obou týmů.