Mistrák 11.11.2023 SK Lázně Bělohrad A - SK Jičín A

KP mužů 23/24 – 15.kolo,sobota 11.11.2023 14:00

3 : 1 (0 : 0)

Sestava: Skořepa - Kuncíř, Gaubman, Florián, Smolík ((11. Beneš (64. Kosejk)) - Kuneš (64. Joukl), Zugar, Mokošín, Machačný (82. Lánský) - Matějka V., Fidrich,

Rozhodčí: Marek Čožík, ŽK 0 : 2, ČK 0 : 0, Diváci: 190.

Branky: 66. + 77. + 85. Loner Jakub - 61. Mokošín Patrik

K poslednímu podzimnímu utkání jsme cestovali do nedalekého Bělohradu, kde jsme po neúspěchu doma s Hořicemi chtěli získat 3 body. Na těžkém terénu začali zápas lépe domácí, v 6. střela z 18m míří vysoko nad branku, v 8. TK ze 20m míjí jen těsně pravou tyč Skořepovy branky. Hraje se oboustranně nepřesně, bez vyložených šancí. Ve 34. po akci Jičína po pravé straně následný centr nikoho ve vápně nenašel!! Ve 37. unikl po pravé straně Kuneš, jeho následný centr do vápna byl odvrácen a následná střela zblokována na roh. Po rohu Jičína ve 41. vystřelil slabý oblouček Kuncíř. Bojíme se hrát, nedokážeme zpracovat míč a přesně přihrát. Toto chceme do 2. poločasu zlepšit. Ve 46. po zmatku v našem vápně odkopáváme míč do bezpečí. V 52. brejk domácích po pravé straně končí přihrávkou do vápna a následná střela končí v Bažantnici!! V 57. po rohu domácích zprava končí nebezpečná hlavička ve Skořepových rukavicích. V 58. vyráží střelu Poura Skořepa na roh. V 61. domácí faulují a Jičín kope TK z 19m. K němu se postavil Mokošín a střelou do pravé části branky nedal šanci Horákovi reagovat a Jičín jde do vedení 0 : 1 – paráda!!. Vedení ale netrvá dlouho – bohužel. V 66. kopou domácí také TK před vápnem z boku z poměrně velkého úhlu. K míči se postavil nejzkušenější domácí hráč a kapitán Jakub Loner a zakroutil míč do vzdálenější „šibenice“ a je srovnáno 1 : 1!! Domácí to nabudilo, hned v 69. po jejich akci po pravé straně střílí opět Loner z 6m nad branku!! V 71. po TK Matějky střílí ve vápně Kosejk těsně vedle levé tyče domácí branky. V 72. opět Kosejk z vápna míří k levé tyči, Horák byl ale pozorný a střelu chytá. V 77. zbytečně ve středu ztrácíme míč a Loner jde sám na Skořepu a zkušeně po zemi zvyšuje na 2 : 1. Další rána pro jičínské hráče!! V 79. uvnitř vápna střílí Matějka, brankář ale jeho střelu vyráží. Hraje se oboustranně rychlý fotbal, mužstva se snaží vstřelit rozhodující branku. To se podařilo, bohužel pro nás, domácímu Lonerovi, který střelou ve vápně pod padajícím Skořepou zvyšuje v 85. na 3 : 1 a završuje svůj hattrick během 20 – ti minut!! Tímto výsledkem nakonec i zápas končí. Co na závěr – dnes jeden z nejhorších výkonů sezóny, celkově nejhorší bodový zisk od sestupu z Divize v roce 2011!!! Bude spousta práce přes zimní přestávku a v jarní přípravě, aby se jarní výkony zlepšily!!!

Pohled trenéra Beneše: Poslední utkání podzimu je pro nás zklamáním. 1. poločas jsme byli bojácní ve všech směrech a domácí byli lepší. Ve 2. půli jsme se mírně zlepšili a šli do vedení. To nám bohužel dlouho nevydrželo, za stavu 1:1 jsme paradoxně možná měli nejlepší pasáž, v níž jsme byli nebezpeční. Místo gólů jsme bohužel tradičně ztratili na útočné polovině míč, a protože jsme v té chvíli nebyli ve správném obranném postavení, domácí dali z brejku druhý gól. Ten v podstatě utkání rozhodl, jelikož naše hra se úplně rozpadla a mohli jsme inkasovat i vícekrát. Domácím gratuluji, odehráli zápas srdíčkem naplno a nakopali nám prdel nejen výsledkově,ale i fyzicky. Dvě vynucená střídání bohužel naši hře nepomohla. Myslím, že derby bylo korektní a rozhodčí k tomu přispěli svým výkonem.