Příprava na jarní sezónu 2023/2024

sobota 27. 1. 2024 10:00 UMT Jičín

SK Jičín – VTJ Rapid Liberec

5 : 1 (3 : 0)

Sestava 1. poločas: Sýkora - Smolík, Ulvr, Macháček, Beneš - Zugar - Joukl, Matějka V., Fidrich - Machačný - Kosejk

Sestava 2. poločas: Švorc - Klaban, Smolík, Ulvr, Beneš (72. Joukl) - Pelehatyi (73. Kosejk), Mokošín, Matějka J. - Fidrich (70. Matějka V.) - Macháček (73. Čeřovský), Holer

Branky: 7. Kosejk, 18. + 75. Joukl, 40. Matějka V., 62. Matějka J. – 85.

K prvnímu přípravnému utkání na jarní část KP jsme nastoupili na domácí UMT proti aktuálně poslednímu mužstvu KP Libereckého kraje, mužstvu VTJ Rapid Liberec. Začátek utkání se nám povedl, již v 7. vysunul Matějka napravo Joukla, ten unikl, nacentroval do vápna a nabíhající Kosejk hlavou poprvé rozvlnil brankovou síť - 1 : 0!! V 18. po pěkné přihrávce za obranu přihrál Kosejk na Joukla, který zvýšil na 2 : 0!! Hraje se oboustranně ve svižném tempu. Ve 22. končí TK Fidricha ze 17 m na zdi!! Ve 25. po nedorozumění v hostující obraně jdeme sami ve třech (!!!!) na branku, bohužel si Kosejk míč moc předkopl a ten byl tak snadnou kořistí hostujícího brankáře. Ve 31. se dostali po pravé straně do brejku i hosté, střela z úhlu ale naši opuštěnou branku minula. Ve 32. unikl po levé straně Fidrich, jeho střela na zadní tyč se ale do branky nevešla. Ve 37. po samostatné akci střílí vedle zadní tyče mimo branku i Vojta Matějka. Ve 40. předvedli pěknou kombinaci Zugar s Matějkou, ten akci zakončil technickou střelou, kterou až systém VAR posvětil jako branku na 3 : 0!! Těsně před poločasem unikl po pravé straně Joukl, jeho přihrávku před branku v jasné pozici nabíhající Fidrich v gól bohužel neproměnil!! Do 2. Poločasu trenéři výrazně pozměnili sestavu. Hned v úvodu v 100% šanci zklamal Pelehatyi, který přestřelil z bezprostřední blízkosti opuštěnou branku!! V 52. unikl již poněkolikáté po pravé straně Fidrich, jeho střela na vzdálenější tyč ani tentokrát směr do branky nenašla!! V 62. Holer ve středu hřiště přihrál vlevo na Juru Matějku, který střelou ke vzdálenější tyči zvyšuje již na 4 : 0!! V 63. neúnavný Fidrich přihrál podél brankové čáry zleva před branku, kde Holer ukázal, co všechno se nedá proměnit!! V 65. dobrou akci hostů řeší včasným vyběhnutím ve vápně brankář Švorc. V 68. TK těsně před vápnem poslal Jura Matějka do zdi, v 73. dalším TK jeho bratr Vojta orazítkoval břevno!! V 75. zvyšuje Joukl již na 5 : 0!! V 85. po nedůrazu v obraně hosté celkem lacině dávají čestný úspěch na 5 : 1. V posledních minutách jsme měli ještě dvě tutovky, nejprve Mokošín po TK Jury Matějky dával ze 4 metrů nad a následně Kosejk v sólu dal jenom do rukavic hostujícího brankáře. Co na závěr – jako tým jsme byli po většinu zápasu lepší, hráči bojovali, né vždy se všechno podařilo, ale jsme na začátku přípravy. Příští týden hostíme ve čtvrtek od 18 hodin Spartu Kutná Hora a v sobotu od 10 hodin FK Železný Brod.

Komentář trenéra Gaubmanna: První přípravné utkání splnilo očekávání. Soupeř nám ukázal, na čem potřebujeme zapracovat, ale jsme na začátku přípravy a s předvedenou hrou jsme byli víceméně spokojeni. Škoda množství dalších šanci, které jsme neproměnili.