SK Jičín – FK Bohemia Poděbrady

4 : 2 (1 : 1)

Sestava: Sýkora (46. Jiřička) – Smolík, Kuncíř, Ulvr, Beneš (70. Klaban) - Mokošín - Joukl (46. Kopáček), Matějka V. (70. Franěk), Zugar (46. Machačný), Matějka J. (82. Beneš) – Holer (70. Vacek)

Branky: 7. Holer, 48. Ulvr, 63. Holer, 68. Matějka V. - 23., 71.

K dalšímu přípravnému utkání na jarní část KP jsme nastoupili na domácí UMT proti mužstvu FK Bohemia Poděbrady, aktuálně 5. mužstvu 1. A třídy SK. B Středočeského kraje. Hned ve 3. jsme se dostali 2x k centru do vápna, ale míč naše útočníky nenašel. V 7. už to vyšlo, centr Vojty Matějky z levé strany nachází Ulvrovu hlavu a jeho gólovou hlavičku ještě před brankářem tečuje rovněž hlavou Holer a Jičín vede 1 : 0!! V těchto okamžicích se nám hra daří, hráči na sebe mluví. V 15. vyráží s problémy hostující brankář ránu Zugara z 25m na roh!! Ve 20. střílí tentýž hráč z hranice vápna, brankář byl ale připraven. Ve 23. se pěknou přihrávkou středem obrany dostal k samostatné akci hostující útočník a přízemní střelou k pravé tyči vyrovnává na 1 : 1!! Další nebezpečný brejk hostů po levé straně zastavuje ruka při zpracování míče. Ve 32. po autovém vhazování na levé straně se míč dostává k osamocenému hostujícímu útočníkovi na malém vápně, jeho hlavička do protipohybu Sýkory končí na levé tyči a odražený míč byl již snadnou kořistí našeho brankáře!! Ve 40. přihrál Jura Matějka na Zugara do vápna, jeho střela ale jen těsně míjí zadní tyč!! Ve 48. se Jakub Ulvr pěkně prosadil hlavou po rohovém kopu Jury Matějky a strhává vedení na 2 : 1!! V 63. Holer unikl po pravé straně a dělovkou na zadní tyč zvyšuje na 3 : 1!! V 68. dobře napadáme hostující rozehrávku, Vojta Matějka obral gólmana o míč a dává do prázdné brány již na 4 : 1!! V 71. snižuje soupeř na 4 : 2 po našem nedůrazu ve velkém vápně. V 88. střílí Franěk z 25m pouze do rukavic hostujícího gólmana. V 90. dává soupeř pěkný balón za naši obranu, ale hostující hráč trefuje pouze boční síť Jiřičkovy branky. V 91. centruje z levé strany Beneš na osamoceného Vacka, ten ale odmítl zápis do statistiky zápasu a trefuje pouze tyč!! Takže zápas končí naší výhrou 4 : 2. Hlavně za zlepšený výkon ve 2. Poločase je dnešní výhra zasloužená. V dalším zápase hostíme účastníka Divize C, mužstvo RMSK Cidlina N. Bydžov, které se po podzimu nachází na 14. místě. I přes nelichotivé umístění soupeře se bude jednat o nejtěžší prověrku našeho mužstva.

Hodnocení trenéra Gaubmanna: Další přátelský zápas, který jsme odehráli ve velkém tempu proti technicky hrajícímu týmu. První poločas byl víceméně vyrovnaný. Ve druhém poločase došlo ke zlepšení hry z naší strany, které bylo odměněno třemi brankami.