SK Jičín – RMSK Cidlina N.B.

2 : 2 (2 : 1)

Sestava: Sýkora (46. Skořepa) – Smolík (65. Klaban), Kuncíř, Ulvr, Beneš - Mokošín - Kopáček (46. Rajniš), Matějka V. (79. Kopáček), Zugar (79. Kosejk) – Holer (65. Vacek), Kosejk (46. Joukl)

Branky: 38. Kosejk, 45. Ulvr - 3. Glos, 68.

K dalšímu přípravnému utkání na jarní část KP jsme přivítali na domácí UMT účastníka Divize C, mužstvo RMSK Cidlina N. Bydžov, které se po podzimu nachází na 14. místě a bude tak mít rovněž záchranářské starosti. Hned ve 3. podnikli hosté rychlý útok po pravé straně, přihrávka našla ve vápně nabíhajícího exjičíňáka Glose, které efektně patičkou posílá míč na zadní tyč do sítě, a hosté vedou 0 : 1!! Ti jsou v začátku utkání lepší kombinačně a lépe se pohybují. V 19. po rohu hostů zleva chytá Sýkora střelu zvoleje. Ve 25. unikl po levé straně hostující Glos, jeho střelu vyrazil nohou Sýkora. Ve 30. TK hostů ze 25m končí vedle naši levé tyče v zámezí. Ve 33. chybujeme v rozehrávce, akce hostů končí naštěstí jenom slabou střelou, se kterou neměl Sýkora problém. Ve 35. vysunul Mokošín napravo Zugara, jeho přihrávku do vápna poslal nabíhající Holer vedle branky. Ve 37. se ve vápně uvolnil Holer, jeho střelu reflexivně vyrazil Strýhal v hostující brance na roh, po němž hlavička Ulvra míří nad branku. Hra se nám začíná dařit, ohrožujeme branku soupeře. Ve 38. Mokošín vysunul napravo Zugara, jeho přihrávka nachází ve vápně Kosejka, který vyrovnává stav utkání na 1 : 1!! O minutu později centruje do vápna opět Zugar, jeho centr ale naše hráče nenašel. Po rohu Vojty Matějky střílí hlavou Kosejk, Strýhal vyráží na roh!! Dále se hraje převážně na polovině Cidliny. Ve 45. po obléhání branky Cidliny dostává Ulvr hlavou Jičín do vedení 2 : 1 a tímto výsledkem končí 1. Poločas. V úvodu 2. Poločasu nás hosté zatlačili na naši polovinu. V 53. TK hostů končí těsně vedle levé „šibenice“ naší branky. V 59. řeší rychlý brejk hostů skvělým zákrokem na zemi Skořepa. V 65. dostává Joukl krásný balón od Zugara, ale Strýhal se překvapit nenechal. V 66. centruje (střílí??) od levé lajny Beneš a míč k údivu všech končí na levé tyči hostující branky!! V 68. se hosté dočkali vyrovnávací branky, když přízemní střela zprava končí u vzdálenější tyče v síti – 2 : 2!! Daří se nám brejky a přihrávky za obranu, bohužel vždy byl rychlejší vybíhající Strýhal. V 79. odmítli hosté 3. branku, když jejich útočník nedokázal z 5m dopravit míč do opuštěné branky. Až do konce se rychlé útoky střídají na obou stranách, stav utkání se ale nezměnil a tak utkání končí remízou 2 : 2. V dalším utkání hostíme NETRADIČNĚ v neděli v 16,00 hodin Dolnobousovský SK.

Hodnocení asistenta Drusana: Dnešní soupeř doplněn několika hráči dorostu ukázal velkou kvalitu hlavně v prvních minutách zápasu. Náš tým se dokázal srovnat až ve 20 minutě a až v této minutě jsme dorovnaly hru. Chtěl bych pochválit oba brankáře našeho týmu a u soupeře také Standu Strýhala za výborné zákroky!