SK Jičín B – TJ Křinec

4 : 1 (3 : 1)

Sestava: Čeřovský J. (46. Skořepa) - Klaban (67. Čeřovský J.), Gaubmann, Jiřička, Tupáček - Novák, Kirschner, Machačný, Pelehatyi - Kosejk, Vacek (21. Joukl)

Branky: 22. + 61. Gaubmann, 24. Joukl, 45. Kosejk - 23.

K prvnímu přípravnému utkání na jarní část 1. B třídy jsme přivítali na domácí UMT účastníka Okresního přeboru Středočeského kraje TJ Křinec. Hned v 5. unikl po pravé straně Klaban, ale ve vápně se v dobré pozici ukličkoval. V 15. po rohu Kirschnera hlavičkuje ze 14 - ti metrů Gaubmann nad branku. O minutu později z velkého vápna Machačný překopl i ochrannou síť!! Ve 22. kope opět Kirschner roh opět na Gaubmanna, který se tentokrát na zadní tyči nemýlil a Jičín vede 1 : 0!! Vedení netrvá dlouho, po nedorozumění obrany hosté ve 23. celkem snadno vyrovnávají na 1 : 1!! Vedení si bereme ale hned ve 24. zpět, když Joukl unikl po levé straně a po zemi střelou ke vzdálenější tyči střílí branku a vedeme 2 : 1!! Ve 33. končí šance hostů střelou do boční sítě. Ve 42. a ve 43. se do šancí dostal Pelehatyi a Kosejk, branka z toho ale nebyla. Až ve 45., kdy centr Joukla trefuje zvoleje Kosejk a tak vedeme po 1. Poločase 3 : 1!! V 50. kopeme po faulu na unikajícího Klabana TK, Machačný ale branku netrefil. V 61. se opakuje situace z 1. Poločasu, Kirschner kope roh a Gaubmann na zadní tyči opět hlavou zvyšuje již na 4 : 1!! V 67. po brejku trefují hosté pravou tyč naší branky. Do konce utkání měl ještě velkou šanci Gaubmann, tyčku trefil Pelehatyi. Hosté se dostali do mnoha šancí, někdy jim chybělo štěstí, ale hlavní důvod, že nedokázali vstřelit branku, byl skvělý výkon Adama Skořepy, který skvěle vychytal i ty největší šance a udržel tak konečné vítězství 4 : 1!!

Hodnocení trenéra Řeháčka: Dnešní utkání bylo prvním v zimní pauze a bylo to znát. Silně kombinovaná sestava z důvodu mnoha absencí přesto podala dobrý výkon a vyhráli jsme 4:1. Především je potřeba pochválit trenéra A - týmu Aleše Gaubmanna, který vstřelil dvě branky, na které mu přihrál nestárnoucí Milan Kirschner. Dále podal výborný výkon brankář Skořepa, který vychytal mnoho obrovských šancí, především ke konci zápasu, kdy už ubývaly síly.