Mistrák 23.3.3.2024 SK Jičín A - SK Libčany

KP mužů 23/24 – 19.kolo, sobota 23.3.2024 12:00

Sestava: Sýkora - Kuncíř, Gaubman, Ulvr, Matějka J. - Zugar, Mokošín, Machačný, Matějka V. (64. Sajdl) – Fidrich, Holer (52. Kosejk)

Rozhodčí: Buchta Petr, ŽK 3 : 3, ČK 1 : 0, Diváci: 50.

Branky: 57. Matějka V. - 4. Semerák, 71. Čihák

ODKAZ NA ZÁPAS V TV ZDE - po otevření odkazu klikni na obrázek TV

Po volném víkendu (zápas v Jaroměři odložen na 1. 5. 2024) jsme nastoupili k dalšímu důležitému utkání proti neoblíbeným Libčanům. Začátek utkání se nám nepovedl, hned ve 4. zleva posílá dlouhý míč na Sýkorovu branku Semerák a ten k údivu všech končí ve vzdálenějším rohu naší branky – 0 : 1 – nepovedený vstup do zápasu. V 5. po centru hostů střílí z 8 metrů nehlídaný Studýnka, Sýkora na zemi skvěle zasáhl!! V 9. po další akci hostů po pravé straně zblokoval nebezpečnou střelu na roh kapitán Ulvr. Ve 13. se se do šance dostal i Jičín, na centr Fidrich zleva se vrhl Ulvr, hlavou se ale neprosadil. Ve 21. střela Fidricha ze 22m donutila Tošovského míč vyrazit na roh!! Ve 30. je těsně před vápnem faulován Mokošín a jeho následný TK končí po teči zdi vedle branky. Ve 32. se po pravé straně řítil sám na Sýkoru Čihák, ten ale zachránil. Do konce poločasu se na stavu již nic nezměnilo. Herně, ani výsledkově se nám 1. poločas vůbec nepovedl, zaostávali jsme za soupeřem snad ve všech parametrech. Po důrazné trenérské domluvě v kabině jsme nastoupili s cílem zlepšit hru a klid v koncovce. Hned ve 48. po rohu Matějky V. se na malém vápně vrhl po míči Mokošín, brankáře ale nepřekonal. V 52. po Fidrichově rohu střílí těsně vedle Ulvr!! V 57. pronikl přes obránce po pravé straně Vojta Matějka a střelou ke vzdálenější tyči vyrovnává na 1 : 1 – konečně!! V této fázi jsme asi lepším mužstvem, bohužel, další branku nemůžeme vstřelit, naopak v 71. se středem protáhl kolem našeho vybíhajícího brankáře a obránce Čihák a sám zleva do prázdné branky strhává vítězství na stranu Libčan – 1 : 2!! Od těchto chvil hosté hrají na jistotu vzadu, nám se nedaří, odražené míče končí na hostujících kopačkách. V 78. jsme ani naněkolikrát nedokázali prostřelit obranný val před Tošovským!! V poslední minutě je na hranici vápna faulován Ulvr a následný TK končí v náruči Tošovského. Tak dnes body nemáme, za 1. poločas asi oprávněně, ve druhém jsme byli více než vyrovnaným soupeřem, bohužel dva hloupé góly v naší síti rozhodly. K dalšímu utkání zajíždíme v sobotu do Třebše.

Pohled asistenta Drusana: Po tragickém prvním poločase se hosté dostávají do vedení. Ve druhém se síly na hřišti vyrovnávají, ale bohužel štěstí nám nepřálo. I těm pár divákům, co sledovalo zápas v tomto šíleném počasí, děkuji a chválím trojici rozhodčích.

František Bárta, sekretář: (hosté): Před pár diváky se nehrál nadstandardní fotbal. Přesto pár šancí bylo k vidění, víc jich bylo na naší straně, a tak se nakonec zrodilo naše zasloužené vítězství.