KP mužů 23/24 – 20. kolo, sobota 30.3.2024 16:00

Sestava: Jiřička - Kuncíř, Buchvald, Ulvr, Kosejk – Matějka V., Mokošín, Gaubmann, Fidrich – Zugar (68. Joukl), Holer (78. Matějka J.)

Rozhodčí: Žák Pavel, ŽK 3 : 3, ČK 0 : 0, Diváci: 180.

Branky: 5. Farkaš, 29. Vlkanova, 89. Sobotka - 43. Kudrna / vlastní /

ODKAZ NA ZÁPAS V TV ZDE   po otevření odkazu klikni na obrázek TV

K dalšímu záchranářskému utkání jsme cestovali do Třebše, kde jsme nebodovali již 6 let. Vstup do utkání se nám nepovedl, hned v 1. pronikli domácí po pravé straně a vyzkoušeli pozornost Jiřičky. V 5. opět zprava přihrávku do vápna proměnil Farkaš ve vedoucí branku, když se prosadil přes našeho obránce a domácí vedou 1 : 0!! V 7. zatáhl po pravé straně Zugar až k brankové čáře, přihrál Fidrichovi, ale jeho střela byla obranou zblokována!! Domácí hrozí hlavně po stranách. Ve 26. centruje do vápna Fidrich, následná střela Mokošína byla opět obranou zblokována. Ve 29. kopou domácí zprava další roh, po němž Vlkanova dostává u bližší tyče míč do naší sítě a zvyšuje vedení domácích na 2 : 0!! Domácí jsou rychlejší, jsou většinou dříve u míče a většina odražených míčů končí na jejich kopačkách. Ve 35. se domácí dostali do velké šance středem obrany, naštěstí pro nás těsně před Jiřičkou míč na kostrbatém hřišti odskočil jinak, než zakončující hráč potřeboval!! Ve 43. náš brejk po levé straně odvrací domácí na roh. K němu se postavil Matějka V. a jeho kop usměrňuje za záda vlastního brankáře k pravé tyči Kudrna – 2 : 1 – dobrá vzpruha přede odchodem do kabin. Hned ve 47. centr Fidricha našel před brankou Holera, bohužel jeho slabá hlavička nemohla Heřmana v domácí brance ohrozit. V 57. končí TK Fidricha na domácí zdi. Vyrovnali jsme hru, hraje se převážně na domácí polovině, chybí nám klid ve finální fázi i trochu štěstíčka. V 64. po rychlé akci domácích zazvonila levá tyč jičínské branky. V 79. průnik Joukla po křídle končí jen slabou střelou. V 82. chytá na zemi prudkou ránu ze 20m brankář Jiřička. Trochu jsme přeskupili řady s cílem vstřelit vyrovnávací branku. Hraje se na domácí polovině, bohužel v 89. se s míčem z vlastní poloviny rozběhl po levé straně Sobotka a jeho sólo končí brankou v naší síti – 3 : 1 a je hotovo. Z Třebše odjíždíme opět bez bodů, nezvládnutý 1. poločas, zlepšení ve 2. poločasu k bodům nevedlo, nelze se vymlouvat na nekvalitní terén. K dalšímu utkání jedeme opět ven a to do Solnice, která je aktuálně na 2. místě tabulky.

Pohled asistenta Drusana: Opět nepochopitelný první poločas v našem podání!

Ve druhém poločase opět chybělo alespoň trošku štěstí. Bohužel, pokud chceme body, musíme přistoupit k zápasu jinak. Chtěl bych poděkovat Pavlu Jiřičkovi, který musel do brány, protože z našich pěti brankářů nemohl na zápas ani jeden z různých důvodů!!

Vl. Krykorka ved. týmu (domácí): Po výprasku od Police se nám dnes podařilo v prvním poločase hru ovládnout a vstřelit i góly, bohužel včetně vlastního. V poločase druhém jsme však vypadli z role a hosté nás 30 minut přehrávali, naštěstí pro nás ale bez vyložených šancí. Definitivu proto přinesl až v závěru proměněný brejk Sobotky. Byly to, s ohledem na průběh prvního poločasu a neproměněné šance v něm ale zbytečné nervy.