Mistrák 27.4.2024 SK Jičín A – FK Chlumec nad Cidlinou B

KP mužů 23/24 – 24.kolo,sobota 27.4.2024 14:00

Sestava: Švorc - Klaban, Mokošín, Gaubmann, Smolík - Matějka V. (74. Kopáček), Ulvr (66. Machačný), Zugar, Fidrich – Macháček (82. Kosejk), Holer (82. Vích)

Rozhodčí: Leonard Horský, ŽK 1 : 2, ČK 0 : 0, Diváci: 100.

Branky: 34. Fidrich David, 64. Zugar Ondřej - 30. Dítě Jiří

ODKAZ NA ZÁPAS V TV ZDE  po otevření odkazu klikni na obrázek TV

K dalšímu záchranářskému utkání jsme na našem stadionu přivítali aktuálně 7. mužstvo tabulky, rezervu FK Chlumec nad Cidlinou B. Po debaklu v Dobrušce 5 : 0 se naše situace stává kritickou, proto jsou nutné body z dnešního zápasu. Začali jsme dobře, centr Matějky V. zleva hlavičkuje Fidrich do náruče Kukala v brance hostů. Hra je vyrovnaná, hrajeme aktivně ze zajištěné obrany. Ve 12. centruje zprava Fidrich, Matějka V. se vrhá „rybičkou“ na zadní tyči po míči, ten jen těsně míjí jeho hlavu!! – velká škoda!! Ve 14. po centru Holera střílí opět Matějka V. zvoleje a Kukal skvělým rozštěpem vyráží gólovou střelu!! V 18. po TK Matějky V. hlavou přestřeluje branku hlavou Ulvr. Ve 20. po našem rohu trefuje „koníčkem“ zadní tyč Gaubmann. I hosté se snaží o útoky, ty ale končí na naší dobře hrající obraně!! Ve 24. končí TK Matějky V. vedle branky. Ve 30. pronikl hostující hráč podél pravé lajny, nacentroval před branku, kde nabíhající Dítě na bližší tyči protlačil míč do naší sítě – 0 : 1!! Velká škoda této branky!! Na rozdíl od minulých zápasů, kdy nás branka srazila na kolena, pokračujeme dále aktivně. Naše odpověď přišla již ve 34., kdy Klaban centruje zprava na levou stranu vápna, tam se k míči dostal Matějka V., obešel obránce, z úhlu vystřelil, Kukal vyrazil před Fidricha, ten si míč zpracoval a mezi brankářem a obráncem rozvlňuje síť za Kukalem – 1 : 1 – skvělé!! Hrajeme dále aktivně, ve 45. po centru Matějky V. jen těsně míjí v malém vápně nabíhající Fidrich centrovaný míč!! Tak končí 1. poločas 1 : 1!! O přestávce jsou hráči nabádáni k pokračování aktivní hry se zajištěnou obranou.

Vstup do 2. poločasu se nám nepovedl, hned ve 46. chybujeme před vápnem, Dítě jde sám na Švorce, ten jeho střelu skvěle vyrazil a dorážka míří vysoko nad – kritický okamžik jsme přežili!! Po rohu ve 49. střílí Mokošín vedle branky. V 59. sklepl centr Macháček na Ulvra, který brankáře ale neohrozil. Hrajeme dále aktivně. V 64. vyvezl míč z vlastní poloviny Matějka J., přihrál do středu na Fidricha, ten nalevo vysunul Matějku V., který obchází brankáře, přihrává na penaltu na nabíhajícího Zugara, jeho střela je ale zblokována, odražený míč se dostává k Tichému, který „přihrává“ dobíhajícímu Zugarovi, který protlačil míč do sítě - vedeme 2 : 1 - skvělé, ale do konce zápasu daleko!! Hráči makají ze všech sil, jsme stále aktivní. V 85. míří střela hostů jen těsně vedle naší branky. O minutu později končí podobně střela Zugara. V 89. vysunul Vích Kopáčka, jeho střelu z vápna obrana zblokovala. O minutu později se ve vápně po přihrávce zleva dostal k míči Fidrich, Kukal jeho šanci nadvakrát chytá!! V 93. běží sám na Kukala Kopáček, nedal, přihrávku zpět do vápna posílá Vích vedle pravé tyče za branku!! V 94. zaznívá toužebně očekávaný hvizd Leonarda Horského a radost propuká!!! Konečně jsme prolomili kopec smůly a dovedli zápas do vítězného konce. Spoustu velkých šancí jsme opět nevyužili. Všichni hráči bojovali na maximum a odměnou jim jsou 3 veledůležité body!!

Pohled asistenta Drusana: Chtěl bych vyjádřit velké uznání hráčům za jejich skvělou disciplínu a obrovskou chuť bojovat o vítězství. Jejich nasazení bylo velmi dobré a zaslouží si veškeré uznání. Děkuji jim za skvělý výkon! Dále také děkuji trojici rozhodčích a divákům!!

Richard Vlášek, trenér (hosté): Dnešní výsledek bychom mohli dát za vinu špatnému terénu, únavě nebo dalším atributům, ale rozhodující byla domácí hladovost po vítězství a jejich jednoduchý fotbal založený na nakopávaných míčích. Nám kombinace vázla, hra byla pomalá a šancí poskrovnu. Po 6-ti kolech jsme přišli o jarní neporazitelnost, jsme hodně rozmrzelí, ale prohráli jsme bitvu, ne válku (i když ji vedeme už na třech frontách). Domácím gratulujeme, nakonec dorazilo i dost diváků. Ve středu nás čeká dohrávka se Dvorem, máme mu co vracet!