Mistrák 5.5.2024 FC Spartak Rychnov nad Kn. A - SK Jičín A

KP mužů 23/24 – 25.kolo, neděle 5.5.2024 14:00

Sestava: Švorc – Klaban, Mokošín, Gaubmann, Kuncíř – Kopáček (80. Vích), Zugar, Smolík (89. Buchvald), Fidrich – Holer (83. Matějka J.), Macháček

Rozhodčí: Vítek Pavel, ŽK 2 : 0, ČK 0 : 0, Diváci: 119.

Branky: 85. Zajíček Roman

ODKAZ NA ZÁPAS V TV ZDE po otevření odkazu klikni na obrázek TV

K dalšímu záchranářskému utkání jsme cestovali do Rychnova, kde jsme chtěli bodovat. Úvod se odehrával převážně ve středu hřiště. V 9. pronikli domácí středem naší obrany, střely byly ale zblokovány. V 11. po faulu na Holera kope Fidrich TK, na zadní tyči ho hlavou vrací Klaban před branku, obrana míč ale odkopla do bezpečí. Ve 13. se do šance dostával Zajíček, Mokošín mu ale v akci zabránil. Ve 28. po akci po levé straně kopeme roh, po němž končí míč těsně vedle pravé tyče. Ve 38. po malé domů unikl Červenkovi míč směrem na branku, ten ho ale těsně před čárou odkopl na roh!! Ve 41. Fidrich po levé straně vyzkoušel brankáře domácích. Hned na začátku 2. poločasu střílí domácí zleva nad Švorcovu branku. V 56. unikl po pravé straně Holer, od brankové čáry přihrál před branku, kdy nehlídaný Fidrich přestřeluje ze 6m odkrytou branku!!! V 58. vysunul Fidrich nalevo Holera, který ze 14m trefuje jen boční síť!! V 60. si Fidrich šanci z 56. zopakoval, bohužel i se střelou vysoko nad. Po této pasáži utkání jsme měli vést 2-3 : 0 a bylo po zápase – bohužel!!! Jsme lepším týmem, branka nám ale souzena není. V 69. střílí z vápna zvoleje Gaubman a kdyby netrefil obránce, míč musel skončit v síti. V 71. nás podržel Švorc. V 85. přišel trest – po autu zprava míč propadl až k zadní tyči, kde se k němu prodral kanonýr Zajíček a dostává domácí do vedení 1 : 0!! – velká škoda po mnoha neproměněných tutovkách. Jičín se nevzdává, v 88. centr Fidricha zleva nedokázal na bližší tyči dostat do sítě Macháček. Tak končí zápas těsným výsledkem 1 : 0 pro domácí. Zklamání hráčů je obrovské, zase jsme „dojeli“ na neproměňování šancí hlavně ve 2. poločase. Po výhře Hořic klesáme na úplné dno tabulky. V dalším domácím zápase hostíme v sobotu Červený Kostelec, kde musíme bezpodmínečně naplno bodovat.

Pohled trenéra Gaubmanna: Našemu týmu nelze vytknout v podstatě nic, kromě neproměněných tutovek. Dle mého názoru jsme byli po celý zápas lepším týmem. Chválím rozhodčí za tvrdší metr, který byl pro obě mužstva stejný.

Miroslav Rücker, trenér (domácí): V bojovném utkání jsme si v prvním poločase vytvořili tři gólové situace, ale bez efektu. Ve druhém poločase měl soupeř také tři možnosti ke skórování. Nakonec nám plný bodový zisk zajistil pět minut před koncem kanonýr Roman Zajíček.