Mistrák 25.5.2024 SK Jičín A - TJ Dvůr Králové nad Labem

KP mužů 23/24 – 28.kolo, sobota 25.5.2024 14:00

1 : 5 (0 : 2)

Sestava: Švorc – Kuncíř, Mokošín, Gaubmann, Kopáček (66. Smolík) – Matějka (78. Vích), Ulvr, Zugar, Holer (66. Machačný) – Macháček (72. Kosejk), Fidrich (78. Joukl)

Rozhodčí: Milan Fryš, ŽK 1 : 2, ČK 0 : 0, Diváci: 70.

Branky: 49. Holer - 33.+90. Knespl, 43. Picha, 55. Formánek, 73. Vitebský,

K dalšímu záchranářskému utkání jsme na našem stadionu přivítali aktuálně 4. mužstvo tabulky, tým Dvora Králové nad Labem, na jehož hřišti jsme na podzim prohráli 3 : 2 brankou z TK v 94.!!!!! Začátek utkání byl oboustranně opatrný bez větších příležitostí. V 11. byl ve vápně sražen Holer, píšťalka HR ale zůstala němá!! V 15. prošel do vápna přes 3 hráče Matějka, jeho střela z úhlu končí po zblokování obranou za čarou a kopeme roh, ze kterého jsme branku neohrozili. V 16. po centru Holera končí Zugarova střela z vápna nad brankou Matuli. V 17. kopeme zprava Matějkou roh, ve vápně je faulován Ulvr a HR ukazuje na značku PK!! K jeho provedení se postavil Mokošín, bohužel jeho střela pouze lízla břevno a končí za brankou – obrovská škoda – z možné vzpruhy pro tým velká smůla!! Ve 20. po TK Matějky kopeme roh, po němž Macháček střílí hlavou těsně vedle levé tyče. Ve 25. po rohu hostů si dobrý zákrok připisuje Švorc v domácí brance. Ve 33. kopou hosté zleva roh, ten Švorc vyráží, následně střílí ve vápně Knespl a jeho střela prošla přes několik hráčů až do sítě 0 : 1!! Ve 36. TK hostů ze 22m vyráží u pravé tyče brankář Švorc. Ve 43. po TK hostů ze středu hřiště se míč dostává na zadní tyč za obranu, kde Pícha střelou na vzdálenější tyč zvyšuje na 0 : 2!!

Po lijáku začal se zpožděním 2. poločas. Ve 49. prošel středem obrany Holer a svojí první jarní brankou dává kontaktní branku a snižuje na 1 : 2!! Naděje na zvrat trvala do 55., kdy po akci hostů po pravé straně se míč dostává před branku, kde nabíhající Formánek zvyšuje již na 1 : 3!! To už je situace kritická. I přesto se snažíme na kluzkém terénu dát branku. Štěstí nám ale naproti nejde, naopak v 73. střílí zprava z 18m Vitebský a s pomocí teče obrany končí míč těsně u pravé tyče v naší síti 1 : 4!! Poté se zápas jen dohrává, zklamání domácích hráčů se nedá přehlédnout, konečnou podobu výsledku dává v 90. svoji druhou brankou Knespl, který po akci středem 2 na 1 upravuje stav utkání na konečných 1 : 5!! Co závěrem, po nadějném začátku neproměněná penalta a nakonec ve 2. poločase debakl. Výkon byl velmi vzdálený výkonu, kterým se bojuje o záchranu KP. Máme před sebou 3 utkání, pokud je vyhrajeme, bez ohledu na ostatní výsledky jsme zachráněni. To ale musíme rychle zapomenout na dnešní výkon!!! V dalším utkání zajíždíme v neděli do Hořic, se kterými bojujeme o sestup, takže tento zápas bude extrémně důležitý!!!!

Pohled asistenta Drusana: Co dnes hodnotit, když v prvním poločase máme 7 standardních situací včetně PK a žádná branka! Soupeř tři a dvě branky, to se těžko pak bojuje o zázrak. Ve 2. poločase přišel malý nádech, který byl vzápětí uhašen. Tohle, co těch pár diváků vidělo a já jim děkuji včetně Fanclubu Dvora, je sakra málo na boj o KP!!! Chtěl bych pochválit trojici rozhodčích! Obzvlášť HR, který ve svém věku zvládl utkání na jedničku!!