Mistrák 15.6.2024 SK Česká Skalice - SK Jičín A

Mistrák 15.6.2024  SK Česká Skalice - SK Jičín A

KP mužů 23/24 – 16.kolo, 15.6.2024 14:00

3 : 3 (1 : 1)

Sestava: Švorc – Jiřička, Mokošín, Buchvald, Smolík (59. Ulvr) – Matějka V. (73. Matějka J.), Joukl, Zugar, Nálevka J., Fidrich – Holer (87. Kosejk)

Rozhodčí: Filip Miroslav, ŽK 3 : 1, ČK 0 : 0, Diváci: 80.

Branky:17.Tipelt, 50.Novotný,82.Pípek – 34.Fidrich,57.Matějka V., 63.Joukl

Dnes jsme nastupovali ve Skalici k zápasu, který jsme dlouhá léta nezažili – bod nám zajišťoval KP i na příští sezónu, porážka sešup do 1. A třídy a na to nechtěl nikdo ani pomyslet!! Úvodních 10 minut se hrálo převážně kolem středového kruhu. Domácí udeřili v 18., kdy TK zprava propadl na zadní tyč až k Tipeltovi, který se štěstím dopravil míč do sítě 1 : 0. To jsme určitě nechtěli!! Naši hráči zvýšili úsilí a začali se rodit šance. Ve 22. po rohu zprava ze 7m z úhlu trefuje Vojta Matějka brankáře Šťastného!! Ve 30. po rohu hlavičkuje Mokošín vedle branky. Ve 32. kazí naši šanci domácí obrana odkopem míče do zámezí. Ve 34. posunul nalevo míč Vojta Matějka na nabíhajícího Fidricha, ten se dostal do vápna a střelou brankáři mezi nohy srovnává na 1 : 1 – neskutečně důležitá branka!! Do konce poločasu si už ani jedno mužstvo brankovou příležitost nevypracovalo. Vstup do 2. poločasu nám opět nevyšel, po autu zleva v 50. se míč dostal do malého vápna, kde po zásahu Novotného končí překvapivě u zadní tyče v naší síti!! Opět neskutečně smolná a hlavně laciná branka!! Ani tato branka naše hráče nezlomila, dál bojují „o život“. V 57. se napravo dostal k míči Vojta Matějka, prošel vápnem přes několik obránců a ranou k tyči nedal Šťastnému šanci – 2 : 2 – nádhera, krásný gól!! A když v 63. nacentroval zleva Fidrich a Joukl doklepl zblízka k pravé tyči na 2 : 3, zdálo se, že jsme domácí zlomili a vítězství si už vzít nenecháme. Opak byl ale pravdou, domácí přidali a první varování přišlo v 69., kdy po nerozhodnosti obrany jde domácí hráč zprava sám, naštěstí střílí jen do boční sítě!! Každý centr domácích do našeho vápna je neskutečně nebezpečný, důrazní domácí hráči trápí naši obranu, chtějí zápas vyhrát. Naše obrana vydržela do 82., kdy jsme si neporadili s dalším centrem a ten po hlavičce Pípka končí v naší síti – 3 : 3. Jsme zase „nad propastí“ – další branka v naší síti by nás již posílala do 1. A – třídy!!! Naši brání, dřou a všichni posouváme časomíru k 90 - té minutě. Po dvou nastavených minutách konečně foukl HR Filip naposledy do píšťalky a nepopsatelná radost hráčů a funkcionářů může propuknout – záchranářská mise je úspěšná a KP si zahrajeme i v další sezóně!!!

Pohled vedoucího mužstva Klabana: Dnes hráči šli do zápasu, který ještě nezažili – věděli, že bod je záchrana KP, porážka pád do 1. A třídy. Úvod se nepovedl, domácí jdou do vedení. Pak se do šancí dostávají i naši hráči a srovnávají na 1 : 1. Vstup do 2. pol. se nám rovněž nepovedl, prohráváme 2 : 1, naši ale bojují a odměnou je otočení výsledku během 6 minut. Držíme vedení až do 82., kdy domácí vyrovnávací brankou dělají závěr ještě dramatičtější. Remízu jsme nakonec udrželi a tím i KP. Pochvala patří i rozhodčím za korektní rozhodování.