Mistrák 9.4.22 SK Jičín A – FC Vrchlabí A

Mistrák 9.4.22 SK Jičín A – FC  Vrchlabí A

KP mužů 2021 / 2022 – 21. kolo, sobota 9. 4. 2022 10,15

SK Jičín A – FC Vrchlabí A 2 : 2 (0 : 2)

na PK 4 : 3

Odkaz na zápas + TV zde: KHfotbal

Sestava: Kanaval – Štěpánek, Kuncíř, Řeháček (46. Sajdl), Beneš – Joukl, Lánský (C), Nálevka, Fidrich - Machačný – Zezulka

Rozhodčí: Filip Miroslav ŽK 1 : 3, ČK 0 : 0, Diváci: 100. Branky: 52, Kuncíř, 81. Sajdl - 15. + 25. Kraus Pavel

Dnes nás čekalo další domácí utkání se soupeřem, se kterým se nám dlouhodobě nedaří a chtěli jsme mu oplatit podzimní porážku 3 : 1 na jejich trávníku. V našem mužstvu nemohl trenér počítat s Ulvrem, Čeřovským, Vrabcem, Zugarem, Dítětem, Holerem, Matějkou a při rozcvičce se zranil i Kuneš!! Ani hosté nebyli kompletní, chybělo jim podobné množství hráčů základní sestavy!! Poprvé na přírodní trávě za sněhových přeháněk jsme do zápasu nevstoupili vůbec správnou nohou, hned ve 4. po naší hrubce postupoval středem hostující hráč sám na Kanavala, který předvedl první vynikající zákrok a střelu vytěsnil na roh!! I naše mužstvo se snaží útočit, chybí ale rychlost a přesnost ve finální části. Ve 15. opět po sólu hostů středem Kanaval skvěle vyráží na roh. Po něm ale po skrumáži před brankou již nedokázal zabránit kapitánu Krausovi, aby protlačil u levé tyče míč do branky 0 : 1!! V 18. kopeme TK, po němž střílí zleva Fidrich nad Kleknerovu branku. Ve 22. po centru Fidricha zleva slabá hlavička Lánského brankáře neohrozila. Ve 25. se po rohu Vrchlabí zleva nejlépe zorientoval před brankou opět Kraus a svoji druhou brankou zvyšuje již na 0 : 2!! – to už je pro Jičín vážná situace!! Ve 36. střely Lánského a Zezulky likviduje brankář. Nedaří se nám překvapit obranu Vrchlabí, naše centry ze stran většinou trefují prvního obránce hostí, ve středu hřiště nám vázne kombinace, chybí pohyb. Ve 38. vystihl Machačný chybu hostů, ale se šancí naložil prachbídně!! Ve 40. chytá Kanaval další 100% šanci hostů!! Ve 42. po našem centru zleva odkopává hostující obrana míč se štěstím těsně nad břevno za branku a následný roh končí v rukavicích Kleknera. Tak končí 1. poločas. Po velmi důkladném “mytí hlav“ v kabině jsme nastoupili s cílem získat dnes nějaké body. Ale hned ve 48. další průnik středem řeší výborně Kanaval!! V 52. prošel Lánský středem, ale jeho střelu zblokovala obrana na roh. Po něm se k míči dostal ve vápně debutant Kuncíř a snižuje na 1 : 2 – výborný vstup!! V 54. po TK zleva nedosáhl na zadní tyči na míč dobíhající Zezulka. V 60. po rohu střílí z vápna Joukl vedle branky. V 79. zatáhl po pravé straně Kuncíř, jeho přízemní přihrávku skluzem jenom těsně minul před brankou kapitán Lánský!! Čas neúprosně utíkal a vyrovnávací branka se stále nedařila vstřelit. Až v 81. po Benešově centru se ve skrumáži dostal k míči Sajdl protlačil míč do sítě – konečně vyrovnáváme na 2 : 2!! V 85. TK Lánského míří míč těsně vedle pravé tyče za branku. V 88. jdou po naší chybě hosté do přečíslení, naštěstí bez vážného ohrožení branky. Tak utkání končí remízou a následuje penaltová nadstavba. V té naši borci nezaváhali, a protože kapitán Kraus poslední penaltu kopl vysoka nad branku, bereme druhý bod máme dnes tedy body 2. Upřímně, kdo viděl 1. poločas, tak by tomu nevěřil. Trenérův „kartáč“ o přestávce zapůsobil, a tak jsme asi po zásluze dotáhli utkání do penaltové nadstavby, a tam jsme již nezaváhali. Je nutné vyzdvihnou výkon Kanavala, jehož zákroky byly pro vývoj utkání klíčové a na druhé straně výkon nestárnoucího kapitána Krause, který dvěma brankami nasměroval hosty k bodovému zisku, aby nakonec neproměnil rozhodující penaltu. Takže dnešní dva body vzhledem k výkonu zvlášť v 1. poločase musíme považovat za úspěch. V dalším kole zajíždíme v neděli do Červeného Kostelce, kde nastoupíme proti mužstvu, se kterým sousedíme v tabulce KP a snad se do sestavy vrátí někteří uzdravení hráči.

Pohled trenéra Houšky: Ubojované vítězství po penaltové nadstavbě po prospalém 1. poločase mně těší a hráčům k němu gratuluji. Věřím, že lehce obdržené branky po triviálních chybách se už nikdy opakovat nebudou!! Rozhodčím gratuluji k dobrému a objektivnímu výkonu!!