SK JIČIN

Oficiální stránky fotbalového klubu
SK JIČIN
skjicin.sklub.cz

Příští zápas

Hodnocení A mužstva ročník 2023/2024

Hodnocení  A mužstva ročník 2023/2024

Hodnocení Jarní části soutěžního

ročníku 2023/2024 KP mužů

pohledem vedoucího mužstva

Jirky Klabana

 

 

Pro podzimní části soutěžního ročníku 2023/2024 dochází k zásadní změně na trenérské lavičce. Po odstoupení Petra Beneše se hlavním trenérem stává Aleš Gaubmann, jeho asistentem Jan Drusan ml. Vedoucím týmu zůstává Jirka Klaban. Poměrně dost změn, hlavně odchodů, zaznamenal hráčský kádr. Odešel Lánský do L. Bělohrad, Vladeka zpět do Roudnice, Kuneš zpět do Hořic, Vrabec zpět do Nepolis. Florián přerušil vzhledem k atletické sezóně, Beneš se vážně zranil v prvním utkání.

Cíl pro jaro nemohl být jiný, než záchrana KP i na další sezónu. Zimní příprava se celkem povedla, dobrá účast na trénincích a slušná hra a výsledky naznačovaly, že by se to mohlo podařit. V prvním utkání vítězíme nad Týništěm 2 : 0 a vypadá to nadějně. Následující zápas v Jaroměři je odložen a pak to přišlo – porážky s Libčany, Třebší, Solnicí, Náchodem a Dobruškou nás zase posadily na zem a na 15. místo tabulky. Největší problém je vstřelit branku, ani vlastní brankář nás v některých utkáních nepodržel, proto od zápasu s Chlumcem nad Cidlinou B nasazují trenéři do branky Matěje Švorce místo Martina Sýkory. Po solidním výkonu vítězíme 2:1 a lehce se vzpamatováváme. V dalším utkání v Rychnově nad Kněžnou nešťastně prohráváme 1:0 brankou v samém závěru. Smolně remízujeme 2:2 v dohrávce v Jaroměři, když domácí vyrovnávají 5 minut před koncem. Důležitou výhru zaznamenáváme doma s Červeným Kostelcem 2:1. Nutno říci, že nemáme žádné štěstí v koncovce, naopak kopec smůly při obdržených brankách!! Následuje opět série porážek, tentokrát tři za sebou. V Polici 5:1, ostuda doma se Dvorem 1:5 a v Hořicích 3:0. 13 obdržených branek ve 3 zápasech - situace je kritická!!! Po zápase v Hořicích odstupuje trenérská dvojice Gaubmann a Drusan, kterým je třeba za odvedenou práci poděkovat a mužstvo přebírá Jirka Filip s asistentem Standou Kroutilem, vše zastřešuje Roman Mikolášek. Do kabiny zavál svěží vzduch, vyřešily se některé vztahové problémy, každá změna na trenérském postu je pro hráče motivací se předvést. S nevšedním úsilím a zájmem se vrhnuli do trenérské práce. Neměli vůbec mnoho času, hned zápas s L. Bělohrad byl o všechno – pokud nevyhrajeme, je poslední zápas v Č. Skalici jen formalitou a 1. A – třída realitou. Byla to opravdová fotbalová bitva se vším všudy. Ve 2. poločase neproměňuje Fíďa – Fidrich PK – opět ta celoroční smůla – tyč. Ani to nás nezlomilo, hráči dřou na hranici svých sil a tak opět Fíďa v 86. krásnou střelou rozhoduje o tom, že nám k záchraně KP stačí v posledním zápase v Č. Skalici neprohrát a to i vzhledem k příznivé situaci v Divizi C. Vítěznou bitvu sledovalo na místní poměry neskutečných 250 diváků, nechyběly modrobílé dýmovnice, bubny a děkovačka hráčů s diváky, což je zde věc nevídaná!! Zápas v Č. Skalici jsme nakonec zvládli, když v nervy drásajícím zápase padlo 6 branek, konečná remíza 3:3 nám dala jistotu KP i pro další sezónu. Co bylo příčinou jedné z nejhorších sezón za poslední léta – nebyla to jedna příčina!! Na

některých trénincích byla triskní účast, omluvy a výmluvy některých jedinců hlava nebrala. Výkony a dovednosti předváděné v tréninku nedokázali hráči přenést do zápasů – bylo to v hlavě!! Odchody hráčů v průběhu zimní pauzy se nepodařilo nahradit stejnou kvalitou, dostali šanci hráči B – týmu. V neposlední řadě to bylo i to pověstné štěstíčko, to nás nemělo vůbec rádo!!! Na závěr je nutno poděkovat Jirkovi Filipovi a Standovi Kroutilovi, že splnili cíl, s jakým do posledních dvou zápasů šli a KP zůstává i do další sezóny!!

Na závěr trochu statistiky. Nejvyšší jarní porážka doma byla se Dvorem Králové 1:5, nejvyšší venku v Solnici a v Dobrušce 5:0. Nejvyšší vítězství doma s Týništěm 2:0, venku jsme nevyhráli ani jednou!!! Tabulka střelců je velice chudá. Na jaře se stal nejlepším střelcem Fidrich se 6 brankami, Joukl a V. Matějka 2. Za celý soutěžní ročník dal Fidrich 7 branek, Mokošín 5, Vojta Matějka 4, Ulvr 3, Macháček, Buchvald a Joukl 2 branky. V mužstvu se vystřídalo celkem 25 hráčů, což je dost a nedá se hovořit o nějaké základní sestavě. Nejvíce celých zápasů odehrál Mokošín 15 (všechny), následuje Fidrich 12, Zugar a Ulvr 11, Gaubmann 10 a Kuncíř 9. Slušně si mužstvo vedlo v Poháru hejtmana KHK, kde až ve čtvrtfinále podlehlo doma Libčanům 0:2. Velice dobrá byla spolupráce s B - mužstvem, především s trenérem Jardou Řeháčkem. Béčko několikrát ochotně hráčsky vypomohlo, někdy i na úkor vlastní výkonnosti. Po celou soutěž vystupovalo mužstvo ukázněně, celkem hráči obdrželi 24 ŽK, ČK byla jedna – Machačný.

Následuje několika týdenní pauza, přejeme hráčům a trenérům hezkou dovolenou, hráčům doléčení všech neduhů. Poděkování patří i vedení oddílu za dobré podmínky a zázemí. Příští fotbalový ročník 2024/2025 bude pro všechna naše mužstva náročný, protože o prázdninách začne celková rekonstrukce Městského stadionu a mužstva budou trénovat a hrát nejen na UMT, ale i na jiných hřištích v okolí.

Jiří Klaban, vedoucí mužstva

statistiku dodal M. Vejvoda

Diskuze

Tabulka

1. Spartak Police nad.. 30 109:32 73
2. SK Solnice 30 88:37 65
3. FK Náchod A 30 71:43 63
4. TJ Sokol Třebeš 30 54:58 49
5. TJ Dvůr Králové nad.. 30 51:39 48
6. FK Chlumec nad Cidlinou 30 55:53 45
7. FC Spartak Rychnov.. 30 51:50 40
8. SK Libčany 30 53:56 39
9. SK Dobruška 30 47:61 39
10. SK Česká Skalice 30 45:43 37
11. FK Jaroměř 30 56:62 37
12. SK Týniště nad Orlicí 30 43:50 37
13. SK Červený Kostelec 30 44:61 30
14. SK Jičín 30 35:74 25
15. TJ Jiskra Hořice 30 41:83 25
16. SK Lázně Bělohrad A 30 31:72 24

Kompletní tabulka

Poslední zápas

SK Česká Skalice
SK Jičín
3:3
Podrobnosti
Podpora

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 24275
Posledních 30 dnů: 721 | Posledních 7 dnů: 239 | Poslední den: 27

© 2024 SK JIČIN | Všechna práva vyhrazena | skroutil@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne