Mistrák 17.4.22 SK Jičín A – SK Červený Kostelec

KP mužů 2021 / 2022 – 22. kolo, neděle 17. 4. 2022 17,00.

SK Červený Kostelec - SK Jičín A 1 : 1 (0 : 0) na PK 2 : 4

Odkaz na zápas + TV zde: KHfotbal

Sestava: Kanaval – Kuneš, Štěpánek, Lánský(C), Sajdl – Fidrich, Nálevka, Kirschner, Machačný – Holer, Zugar

Rozhodčí: Nývlt Roman ŽK 1 : 2, ČK 0 : 0, Diváci:110.

Branky: 57. Mudroch - 85. Holer

K dalšímu zápasu jsme cestovali do Červeného Kostelce, kde nás čekalo domácí mužstvo, které se nachází v tabulce těsně za námi. Na podzim jsme doma těsně zvítězili 2 : 1, když všechny tři branky padly v posledních 12-ti minutách!! Zápas se odehrál na náhradním hřišti ve Rtyni v Podkrkonoší. Hráčská personální krize se vlivem dalších nemocí ještě rozšířila, takže nejenom B – mužstvo v sobotu, ale i A – mužstvo dnes odjelo k zápasu pouze s 11-ti statečnými!!!!! To ale neubralo hráčům víru v bodový zisk. Domácí byli aktivní ve středu hřiště, hrozili ze standardek a centry do vápna. V 7. po rohu končí hlavička domácích vedle branky. V 9. nadějný brejk Holera po pravé straně končí rohovým kopem, ze kterého jsme ale nic nevytěžili!! V 17. nečekaná dalekonosná střela z dálky nadělala Kanavalovi starosti, ale ten střelu vyráží na roh. Ve 29. střílí domácí, střela ale končí na těle našeho obránce a od něho v zámezí. Ve 31. střela domácího kapitána Hlavy končí po naší teči za brankou Kanavala. Do konce poločasu se již stav nezměnil a tak se jde do kabin za bezbrankové remízy 0 : 0!! 2. poločas začal TK domácích, ten ale končí nad brankou. Ve 49. další akce domácích po pravé straně a následná střela končí vedle vzdálenější tyče za brankovou čárou. Terén na tomto malém hřišti dělá domácími nám ve finální fázi útoků často problémy. V 57. děláme na kraji obrany zbytečnou chybu, domácí útočník unikne a jeho přihrávka před branku nachází volného Mudrocha, který neměl velký problém dopravit míč do odkryté branky – 1 : 0!! V 61. TK Zugara našel ve vápně za obranu nabíhajícího Machačného, ten ale míč netrefil tak, jak by chtěl a nic z toho nebylo. V 69. domácí unikli po levé straně a přihrávku před branku domácí nabíhající útočník sám na malém vápně nepochopitelně posílá těsně nad břevno Kanavalovy branky!! V 71. se po výkopu dostává za obranou k míči Holer, obrana ale odvrací na roh. V 75. si na centr Fidricha zleva naskočil Holer, ale trefuje přesně náruč Středy v domácí brance. V 85. se míč od obrany dostává ve středu hřiště ke Kirschnerovi, ten „z první“ vysílá nalevo do úniku Fidricha, ten posílá prudkou polovysokou přihrávku do vápna, do které se „ligově“ položil Holer a levačkou nekompromisně posílá míč do domácí branky – 1 : 1!!! Obrovská radost na Jičínské lavičce, smrtelné ticho na domácí!!! Za této situace už hráči i s tří minutovým nastavením neumožnili očividně „opařeným“ domácím strhnout vítězství na svoji stranu a jdeme tak do penaltové nadstavby. V té jsme stejně jako naše B – mužstvo nejlepší v soutěži a to se potvrdilo i dnes – Kanaval 2 pokusy domácích zlikvidoval a tak vítězíme na PK 2 : 4 a vezeme domů 2 body, které jsou vzhledem k výše popsaným problémům neskutečně cenné. Absolutorium zaslouží všech 11 „statečných", jak se k zápasu postavili a jak ho odmakali. A to Kirschner, Štěpánek a kapitán Lánský odehráli celé utkání i den před tím za B – mužstvo. Co říci na závěr – obě naše mužstva o tomto víkendu cestovala k utkání pouze v 11 lidech a obě vyhrála „za dva body“!!! Takže tento víkend musíme považovat za velmi úspěšný!!!!!!!

Pohled trenéra Houšky: Dnes jsme po organizovaném výkonu celého mužstva zaslouženě remizovali a díky vítěznému penaltovému rozstřelu ukořistili velmi cenné 2 body. Těší to o to víc, že jsme měli velké problémy se sestavou a s 10-12 hráči odehráli dvě vítězná utkání v sobotu a v neděli!!