FC Spartak Rychnov nad Kněžnou A - SK Jičín A

0 : 4 (0 : 1)

Sestava: Zápotocký - Kuncíř, Ulvr (C), Buchvald (80. Kosejk) - Smolík, Zugar, Jiřička (67. Kopáček), Matějka J. (87. Beneš) - Matějka V. - Fidrich, Joukl

Rozhodčí: Milan Fryš, ŽK 0 : 0 ČK 0 : 0 Diváci: 50.

Branky: 36. Fidrich David, 77. Matějka Vojtěch, 80. Joukl Leoš, 86. Kosejk Filip

Po volném minulém víkendu jsme cestovali do Rychnova, na jehož hřišti se nám většinou body získávat nedaří. Domácí začali aktivně, v 8. jejich rychlý brejk po pravé straně naštěstí zastavil ofsajd. V 10. střílí těsně za vápnem kanonýr Zajíček těsně vedle levé tyče!! V 10. Buchvald křížným pasem napravo vyslal do úniku Smolíka, na jeho centr před brankou jen těsně nedosáhl nabíhající Joukl. V 25. se do velké šance dostali domácí, centr od pravé lajny jen těsně minul 17 - ti letý Široký osamocený na zadní tyči!!! Ve 36. pronikl po pravé straně Joukl, ve vápně našel Vojtu Matějku, ten přihrál nalevo na Fidricha, který nedal Šebestovi šanci, a jdeme do vedení 0 : 1!! Domácí jsou stále nebezpeční, jejich tlak vyvrcholil v posledních minutách poločasu, ale poločasové vedení jsme udrželi. Úvod 2. poločasu začal náporem domácích, ti přitlačili a chtějí vyrovnat. Každý roh a centr do našeho vápna je nebezpečný. V 54. unikl po pravé straně Joukl, jeho ránu ale brankář s problémy vyrazil!! V 60. po centru zleva hlavičkuje z bezprostřední blízkosti Veselý, Zápotocký na zemi skvěle vyrazil a obrana odkopává míč do bezpečí. V 62. centruje zleva Fidrich a Kuncíř hlavou trefuje obránce před brankou, jinak by míč skončil v síti!! V 69. střílí z vápna Zajíček, míč jen těsně míjí vzdálenější tyč naší branky. V 74. další závar před naší brankou, míč se odráží od břevna zpět před branku a obrana ho posouvá dál do hřiště!! Tady při nás stálo velké štěstí!! V 77. po akci Fidricha po levé straně se do vápna dostal Vojta Matějka, chladnokrevně obešel obránce a bodlem podél brankáře zvyšuje na 0 : 2!! Tady se utkání zlomilo, domácí ještě více otevřeli obranu a vrhli se do útoku. Toho jsme využili už v 80., kdy Vojta Matějka vysunul ze středu doprava nabíhajícího Joukla, který sám na Šebestu nezaváhal, a vedeme 0 : 3!! – paráda!! Tečku za utkáním udělala 86., kdy po rohu Vojty Matějky zleva si na bližší tyč naběhl Kosejk a v krkolomné poloze dopravil míč k levé tyči do branky – 0 : 4!! – a je hotovo. Posledních pár minut se už jen dohrávalo!! Co na závěr - těžký, náročný zápas, který se zlomil až v 77. po naší druhé brance, do té doby těžký boj, ale důležité 3 body vezeme do Jičína. V dalším utkání hostíme naposledy v Lomnici v neděli 29. 9. 2024 v 13,30 hod. TJ Dvůr Králové nad Labem, aktuálně 9. mužstvo neúplné tabulky KP.

Pohled vedoucího mužstva Klabana: Dnes jsme věděli, že nás čeká velmi těžký zápas a to se i potvrdilo. Ve vyrovnaném 1. poločasu jsme využili jednu šanci a získali vedení 0 : 1. Ve 2. poločasu nás domácí tlačili hlavně akcemi po křídlech a centrech do vápna. Naše obrana odolávala, měli jsme i štěstí (břevno), několikrát nás podržel Zápotocký. Utkání se zlomilo po naší druhé brance, domácí šli do rizika a naši hráči přidali další dvě branky. Pochvala všem hráčům za bojovný výkon, utkání s přehledem odřídila trojice rozhodčích.

Miroslav Rücker, trenér (domácí): Dnes nám soupeř udělil lekci z produktivity a odváží si zaslouženě body do Jičína.