Mistrák 16.4.22 SK Jičín B – TJ Baník Žacléř

1. B.třída mužů 2021/2022 – 18.kolo, 16. 4.2022

Odkaz na zápas zde: KHfotbal

Sestava: Švorc – Klaban, Velich, Štěpánek, Louda – Jiřička, Bodlák, Kirschner (C), Novák – Kubíček, Lánský

Rozhodčí: Hlavsa Václav, ŽK 3 : 2, ČK 0 : 0, Diváci 80.

Branky: 4. Šklíba, 82. Ondráško - 7. + 39. Jiřička

K dalšímu utkání cestoval náš tým do Žacléře, který je v tabulce před naším mužstvem. K zápasu díky personální krizi – zranění, vyloučení, nemoce a další důvody odcestovalo pouze 11 „statečných“ a ved. mužstva Vojta Matějka. I tak hráči chtěli přivézt nějaké body. Brzy jsme inkasovali, ale Pavel Jiřička už v 7. minutě vyrovnal a 6 minut před poločasem strhává poločasové vedení na naši stranu. Ve 2. poločase jsme zhruba od 60. již nestačili, ale úspěšně jsme bránili těsné vedení až do 82., kdy domácí Ondráško vyrovnal a dostal utkání do penaltového rozstřelu. Tam jsme již poněkolikáté nezaváhali a vezeme domů tak velmi cenné 2 body!!!! V této „nadstavbě“ jsme zdaleka nejlepší v celé soutěži!! Všem 11–ti statečným patří velký dík a uznání, jak k zápasu přistoupili a jak ho odehráli!!! Máme tak 7 bodů náskok na mužstvo za námi a upevnili jsme si tak 10. místo v tabulce. Za týden v sobotu hostíme doma tým 1. FK Nová Paka mimořádně v sobotu v 10 hodin!!!

Pohled na zápas očima kapitána Kirschnera: Z první střely prohráváme 1 : 0, nakonec po bojovném výkonu 11-ti statečných vezeme ze Žacléře 2 cenné body. V závěru nás podržel svými zákroky brankář Švorc!!