Mistrák 29.9.2024 SK Jičín A - TJ Dvůr Králové n. Labem

KP mužů 24/25 – 8. kolo, 29.9.2024 13:00

1 : 1 (0 : 0)

Sestava: Zápotocký - Kuncíř, Mokošín, Smolík - Kopáček, Zugar, Kosejk (66. Jiřička), Matějka V., Matějka J. (80. Vacek) - Fidrich, Joukl

Rozhodčí: Buchta Petr, ŽK 1 : 2 ČK 0 : 0 Diváci: 80.

Branky: 87. Vacek Michael - 67. Knespl David

V posledním domácím utkání v „Lomnickém azylu“ jsme nastoupili proti velmi kvalitnímu mužstvu s Divizními zkušenostmi. Hned ve 4. po závaru před naší brankou odkopáváme míč v tísni do zámezí. V 8. unikl po pravé straně Joukl, jeho přihrávka před branku ale spoluhráče nenašla! Ve 14. dává v poslední chvíli na roh Kuncíř a z něho nebezpečnou střelu hostů chytá Zápotocký. Ve 23. po centru zprava reflexivně vyrazil Zápotocký střelu hostů! Ve 24. se do velké šance dostala trojice Fidrich, Matějka V. a Joukl, ani jeden z nich ale Matulu v brance nepřekonal. Ve 29. po chybě hostů napravo jde sám na branku Joukl, místo střely ale přihrával a je z toho pouze roh. Do konce poločasu se už nic zásadního nestalo a tak se jde do kabin za stavu 0 : 0!! V 53. si na Fidrichův centr zleva naskočil Matějka V., jeho hlavička v dobré pozici ale branku míjí!! V 58. nenápadná dalekonosná střela Patrika Šťastného končí jen těsně nad naší brankou. V 67. se středem hřiště dostal do vápna Knespl (ofsajd) a hosté vedou 0 : 1!! Jičínští mladíci se nevzdávají, TK Zugara z 25m branku jen těsně míjí. V 80. se na hřiště dostává Vacek a v 87. po závaru před brankou propálil vše před sebou a vyrovnává na 1 : 1 – vynikající!!!! Hosté stále útočili, bod pro ně byl málo, ale i s 3 – minutových nastavením končí utkání smírně 1 : 1!! Dnešní bod musíme brát, stál proti nám kvalitní soupeř a těžký terén. K dalšímu utkání zajíždíme v sobotu 5. 10. k derby utkání do nedalekých Hořic.

Pohled vedoucího mužstva Klabana: Na těžkém terénu jsme viděli oboustranně bojovné utkání. Nedařila se nám finální fáze našich útoků. Soupeř byl ve vápně velmi nebezpečný, ale první poločas jsme zvládli bez obdržené branky. Ve 2. poločasu inkasujeme v 67. problematickou branku (ofsajd??). Naše mladé mužstvo se ale nevzdalo, trenér posílá na závěrečných 10 minut nestárnoucího Vacka a ten 3 minuty před koncem srovnal na konečných 1 : 1. Bodu s takto kvalitním mužstvem si velmi ceníme.

Zbyněk Dujsík, trenér (hosté): Bohužel ani pro tento zápas jsme nemohli využít kompletní sestavu, přesto jsme do Lomnice nad Popelkou jeli pro vítězství. S veškerým respektem k soupeři byly cílem tři body a nebylo k nim daleko. Byli jsme lepším týmem, na těžkém terénu jsme ale z převahy vytěžili jedinou vstřelenou branku. Během zápasu se nám ke všemu zranili další tři hráči včetně dvou stoperů a v úplném závěru jsme po standardní situaci inkasovali vyrovnávací branku. Chválím mladé kluky, remíza je pro nás bohužel ztrátou.