Mistrák 6.10.2024 TJ Jiskra Hořice - SK Jičín A

KP mužů 24/25 – 9.kolo, 05.10.2024 16:00

3 : 2 (1 : 2)

Sestava: Špicl - Kuncíř, Buchvald, Smolík - Kopáček, Zugar, Matějka V., Matějka J., Jiřička (69. Kosejk) - Mokošín - Joukl (82. Vacek)

Rozhodčí: Jakub Matějka ŽK 3 : 4 ČK 0 : 0 Diváci: 140.

Branky: 13. + 68. + 76. Pečenka Jiří - 11. + 23. Matějka Jiří

Dnešní těžké utkání jsme začali dobře, hned v 5. prošel Vojta Matějka středem a z hranice vápna trefuje levou tyč Maškovy branky!! V 8. po výkopu Špicla prodloužil Mokošín míč hlavou na Smolíka, jeho rána zvoleje končí nad brankou!! V 11. pronikl zleva před branku Jura Matějka, Mašek jeho střelu vyrazil, stejně tak Mokošínovu, ale opětovnou střelu Jury Matějky už nechytá a tak jdeme do vedení 0 : 1 – výborný vstup do utkání!!! Radost trvá bohužel jen do 13., kdy po naší chybě ve vápně Pečenka celkem pohodlně hlavou přehazuje Špicla a srovnává na 1 : 1 – škoda, velmi zbytečná branka!! Ve 21. unikl po pravé straně Joukl, jeho ránu vyrazil brankář na roh!! Ve 23. kope Jura Matějka roh z pravé strany a ten končí na zadní tyči v domácí brance – 1 : 2!!! Ve 26. akce domácích po levé straně končí přihrávkou před branku, kde míč uklízí do bezpečí v tísni Jura Matějka. Ve 31. další roh Jury Matějky vytahuje Mašek konečky prstů nad břevno!! Ve 41. centruje zleva Rozsévač, Pečenka na zadní tyči jen těsně míjí branku! Do 2. poločasu lépe vstoupili domácí, jejich centry jsou velmi nebezpečné. V 61. vystihl Smolík rozehrávku domácích, jeho střela ze 20m končí vedle pravé tyče. V 64. tentýž hráč střílí z vápna vysoko nad. V 68. po autu zprava prolétl míč do malého vápna, kde nabíhající Pečenka srovnává na 2 : 2!! - opět zbytečná branka. Domácí dál tlačí, chtějí vyhrát. V 76. centruje zleva Drozd a Pečenka na zadní tyči strhává vedení na domácí stranu a dokonává svůj dnešní hattrick – velká škoda, o branku jsme si svým výkonem koledovali!! Do konce utkání jsme se snažili alespoň vyrovnat, ale žádnou větší šanci jsme si už bohužel nevytvořili a tak dnes odcházíme poraženi – škoda, ale výkon ve 2. poločasu na vítězství nemohl stačit. V dalším zápase hostíme v sobotu na domácí UMT mužstvo Č. Skalice.

Pohled vedoucího mužstva Klabana: Věděli jsme, že nás čeká velmi těžký zápas a musíme se obejít bez 3 hráčů základní sestavy. 1. poločas se nám celkem povedl, vedeme 1 : 2. Ve 2. jsme přepustili domácím střed hřiště a ti se začali tlačit nebezpečnými centry do našeho vápna a to nakonec rozhodlo, že vývoj otočili na svoji stranu a tak odjíždíme nakonec bez bodů. Nezbývá, než se připravit na domácí zápas s Č. Skalicí v sobotu na UMT.

Pavel Procházka - trenér (domácí): Zápas začal ve vysokém tempu, soupeř z Jičína, i bez klíčových hráčů Ulvra a Fridricha, ukázal větší důraz a zaslouženě šel do vedení. Po chybě jejich obrany jsme rychle vyrovnali, ale soupeř nás potrestal nádherně kopnutým rohem. O přestávce jsme si něco řekli a ve druhé půli jsme zaslouženě vyrovnali a poté prokázali větší vůli po vítězství. Mám radost z celého týmu, včetně střídajících hráčů, a nemohu vynechat hattrick Pečenky, který byl klíčový. Výborný výkon předvedli i rozhodčí.