Mistrák 24.4.22 SK Jičín A – TJ Jiskra Hořice

KP mužů 2021 / 2022 – 23. kolo, neděle 24. 4. 2022 17,00.

TJ Jiskra Hořice - SK Jičín A 1 : 2 (0 : 1)

Odkaz na zápas + TV zde:KHfotbal

Sestava: Kanaval – Kuneš, Kuncíř, Velich, Fidrich – Machačný, Nálevka, Zugar, Matějka V. (81. Čeřovský D.) – Holer (52. Joukl), Dítě (89. Zezulka)

Rozhodčí: Suchomel Karel ŽK 1 : 1, ČK 0 : 0, Diváci:160.

Branky: 65. Drozd David - 40. Dítě Jiří, 47. Zugar Ondřej

K dalšímu zápasu jsme cestovali do nedalekých Hořic, kde nás čekalo domácí mužstvo hrající o záchranu v KP. Na jarní boje mužstvo posílili futsaloví reprezentanti bratři Drozdové, mužstvo získalo na jaře 8 bodů a je na 15. místě v tabulce s 19 body. Naše mužstvo je aktuálně na 7. místě se 34 body. Hned ve 3. střílí Zugar z 20m nad branku. V 5. po centru domácích zprava střílí nekrytý Drozd D. z 5m vysoko nad prázdnou branku!! V 7. kopeme TK z 20m, ale střela Matějky končí vysoko v ochranné síti za brankou Krejčího. V 11. opět brejk domácích, který se štěstím před brankou odvracíme na roh. Ve 13. unikl po levé straně Drozd D., jeho střela z úhlu míří těsně nad horní roh Kanavalovy branky. O 2 minuty později se vyznamenal Kanaval, když vyráží na roh stoprocentní šanci domácích!!!! V 18. opět po centru hlavičkuje v malém vápně nekrytý Kedroň těsně vedle tyče!!! V 19. opět po centru zprava trefuje osamocený Drozd P. břevno naší branky. Jak napovídá dosavadní průběh, prvních 20 minut jsme přežili jen díky štěstí a Kanavalovi!!! Ve 29. TK Zugara je snadnou kořistí Krejčího. Po rohu ve 36. po skrumáži loví Kanaval míč mezi nohami, ale nakonec končí bezpečně v jeho rukavicích!! Ve 40. jsme šli do rychlého protiútoku středem, dnešní oslavanec Jirka Dítě napřáhl z 20m a míč končí v pravé šibenici Krejčího branky – dostáváme se vzhledem k dosavadnímu průběhu nečekaně do vedení 0 : 1!!!! O přestávce trenér uklidnil mužstvo a stanovil taktiku do 2. půle. Vstup se nám vydařil náramně, ve 47. zatáhl po levé straně Matějka, přihrál po zemi před branku, kde nabíhající Zugar ve skluzu z úhlu dostává míč za záda Krejčího – 0 : 2, vynikající vstup do 2. poločasu!!! V 54. po rohu doslova vytahuje Kanaval míč z levé šibenice na roh!!! V 56. střílí z 8m nad branku Bango!! Domácí tlačí, každý centr před Kanavala je smrtelně nebezpečný. V 65. po dalším rychlém útoku doráží na zadní tyči do branky futsalový reprezentant Drozd D. a snižuje na 1 : 2. Domácí ještě přidali, útok střídá útok, Naše stoperská dvojice, 17-ti letý dorostenec Kuncíř a 52 – letý matador Velich odolává, někdy i s velkou dávkou štěstí!! Houstne i atmosféra na obou lavičkách a mezi diváky. V 67. po přihrávce zprava Matějka ve skluzu na zadní tyči posílá míč vysoko nad!! V 69. opět po rohu míří hlavička domácích těsně nad břevno. V 75. opět náš brejk po levé straně, Zugar ve skluzu na zadní tyči vybojoval pouze roh!! Hra se přitvrdila, rozhodčí některými svými výroky „rozvášnil“ obě střídačky i pivem posilněné diváky kolem střídaček!! Do konce zápasu to byl nervy drásající boj, akce se střídali na obou stranách, emoce plály v celém areálu, ale nakonec rozhodčí Suchomel pískl naposledy do píšťali a mohla propuknou velká radost na naší střídačce a sprška nadávek na střídačce domácích, a hlavně mezi diváky. Cestou do kabiny byli napadeni někteří hráči diváky a museli být „uklizeni“ do kabiny, aby se zklidnila flustrace domácích hráčů i diváků z porážky. Vezeme tak 3 cenné body, které nám dávají klid do dalších bojů.

Pohled trenéra Houšky: Dnes gratuluji všem hráčům k vybojovanému vítězství, které mně velmi těší, ale nerodilo se vůbec snadno. Pochvala patří celému týmu, dnes ale musím vyzdvihnout výkon brankáře Kanavala a stoperské dvojici Velich – Kuncíř, kteří dnes zahráli skvěle.