Mistrák 1.5.2022 SK Jičín B – TJ Sokol Železnice

1. B. třída mužů 2021 / 2022 – 20. kolo, 1. 5. 2022

Odkaz zápasu zde:KHfotbal

Sestava: Švorc – Klaban, Velich, Řeháček, Štěpánek – Novák (58. Čeřovský), Kirschner, Zugar, Kubíček (80. Louda) – Holer, Matějka

Rozhodčí: Kafka Bohumil ŽK 3 : 3, ČK 0 : 0, Diváci: 238.

Branky: 8. + 74. Kypr, 48. Klouza - 19. Holer

K dalšímu soutěžnímu utkání jarní časti 1. B třídy jsme cestovali k derby utkání do nedaleké Železnice, která je již jednou nohou po více než 20 - ti letech v 1. A třídě. V 1. Poločasu jsme dostali velmi brzo branku, na kterou ale za 10 minut odpověděl Holer a vyrovnal. Ve 2. Poločasu se nám už branku vstřelit nepodařilo, naopak domácí brzy po začátku strhli vítězství na svoji stranu a čtvrt hodiny před koncem přidali i třetí branku, kterou vstřelil opět Kypr. Výkon mužstva snesl dnes přísná kritéria, hráčům nelze nic vytknout, i domácí lodivod označil naše mužstvo za nejlépe organizované, co u nich hrálo. Musíme o body bojovat stejně jako dnes i v dalších zápasech.

Pohled na zápas očima trenéra Petra Beneše: Úspěšný tým je ten, který dokáže najít zbraň vedoucí k vítězství i v zápase kdy se mu úplně nedaří i třeba vlivem kvalitního výkonu soupeře. Já jsem přesvědčen, že my jsme dnes hráli výborně organizovaně a domácí si úplně nevěděli rady, co s námi. Tak si pomohli standardkami. 2 rohy a neproměněný sólový nájezd na gólmana našeho útočníka za stavu 2:1 utkání dnes rozhodly. Svému týmu nemám moc co vyčíst. Chtěl bych vyzdvihnout výkon domácího postranního sudího. Naopak závěrečné zbytečné emoce hráčů nebyly úplně jejich vinou, odpovědnost za to měl jiný aktér zápasu. Bohužel. Domácím gratuluji a už teď blahopřeji k postupu.