Mistrák 21.5.22 SK Jičín A – SK Dobruška

KP mužů 2021 / 2022 – 27. kolo, sobota 21. 5. 2022 17,00.

Odkaz zápasu + TV KHfotbal

Sestava: Masiar – Klaban,Kuncíř,Čeřovský,Beneš – Fidrich,Nálevka J.,Kubíček (56.Joukl),Machačný (82.Nálevka A.) - Dítě, Zugar

Rozhodčí: Fryš Milan ŽK 3 : 1, ČK 0 : 0, Diváci: 100.

Branky: 36. Fidrich /TK/

K dalšímu zápasu jsme cestovali do Dobrušky, kde nás čekal zápas s domácím mužstvem. K zápasu jsme cestovali s jedenácti hráči, těsně před utkáním dorazili i 3 dorostenci, kteří odehráli svoje mistrovské utkání v nedalekých Třebechovicích. A to musím ještě již po několikáté zopakovat, že máme stále cca 10 borců, kteří kvůli různým zdravotním problémům nemohou nastoupit do zápasu, což je situace, kterou v klubu nepamatujeme!!! I tak jsme přijeli bojovat o čestný výsledek. Již v 5. unikl po pravé straně Klaban, vybojoval roh, který ale žádné nebezpečí pro domácí branku neznamenal. V 9. krásně Nálevka křížným pasem vybídl do úniku po pravé straně Fidrich, po jehož přihrávce střílí Zugar těsně vedle vzdálenější tyče. Ve 14. vznikl v našem vápně zmatek po rohu a domácí s pomocí tyče dostávají míč do naší branky – 1 : 0!! Ve 23. po akci Fidrich, Klaban a Dítě střílí posledně jmenovaný těsně nad branku domácích. Ve 30. prošel nebezpečný centr domácích podél branky, nikdo z domácích ho ale naštěstí nezasáhl. Ve 36. zasáhl domácí brankář po dlouhé malé domů míč rukou ve vápně a kope se nepřímý volný kop, při němž Zugar vykulil míč Fidrichovi, jehož rána končí u vzdálenější tyče v síti – 1 : 1!! Ve 39. zatáhl po levé straně Kubíček, jeho přihrávku v dobré pozici Beneš dobře netrefil a střela jde vysoko nad!! Ve 47. jde středem sám na brankáře Dítě, jeho střelu vytěsnil Pěnička těsně vedle levé tyče. V 56. končí střela domácích na pravé tyči, míč se odrazil před branku, kde neměl Dvořák problém dopravit míč do sítě 2 : 1!! Zase se potvrdilo staré známé pravidlo – nedáš – dostaneš!! V 60. prošel středem přes 3 hráče Bílek a zvyšuje na 3 : 1!! V 64. vyráží u tyče Masiar nebezpečnou střelu a Kuncíř odkopává míč do bezpečí. V 71. po TK Zugara střílí z dobré pozice na zadní tyči nad Dítě!! V 72. po rychle rozehraném TK unikal po straně Klaban, vybojoval roh, kterým jsme ale branku domácích neohrozili. V 74. se Nálevkův centr do vápna dostal až za obranu, kde nabíhajícímu Kuncířovi chyběli centimetry k tomu, aby míč zasáhl hlavou!! V 77. fatální chyba před brankou znamená čtvrtou branku v naší síti – 4 : 1!! V těchto chvílích bylo o osudu utkání definitivně rozhodnuto, v 84. ještě přidávají domácí pátou branku a upravují výsledek na konečných 5 : 1!! Co říci závěrem – po vyrovnání v závěru 1. poločasu to vypadalo nadějně, vstup do 2. poločasu znamenal naše nadějné šance, nedali jsme a soupeř následně potrestal naše chyby a je z toho jasná porážka 5 : 1!! Nám nezbyde, než na dnešní zápas a výkon zvlášť ve 2. poločase zapomenout a připravit se na domácí utkání se zachraňující se Vysokou nad Labem v sobotu v 10,15 hodin na našem hřišti.

Pohled trenéra Houšky: Dnes jsme soupeři vítězství darovali našim výkonem. Po 1. celkem vyrovnaném poločase, jak hrou, tak výsledkem, jsme v úvodu 2. poločasu neproměnili několik šancí, a soupeř nás po zásluze po našich zbytečných chybách potrestal a zápas nakonec ovládl.