Mistrák 29.5.2022 SK Jičín B – FK Kopidlno

1.B.třída mužů 2021/2022 – 24.kolo,29. 5. 2022

SK Jičín B – FK Kopidlno 1:1 (0:0) na PK 3:5

Odkaz zápasu zde:KHfotbal

Sestava: Masiar – Klaban, Velich, Řeháček, Štěpánek – Kopáček (46. Glos), Nálevka A., Beneš (81. Malý), Kubíček, Fejfar (49. Zápotocký) - Kosejk

Rozhodčí: Kuric Jan ŽK 1 : 1, ČK 0 : 0, Diváci: 100.

Branky: 47. Kosejk – 75. Sedláček /PK/

K dalšímu soutěžnímu utkání jarní časti 1. B třídy jsme přivítali na našem stadionu mužstvo Kopidlna. Hosté zahrozili hned v 9., kdy technická střela Sedláčka orazítkovala břevno jičínské branky. Ve 24. faulujeme ve vápně a Kopidlno kope PK. K jeho exekuci se postavil Komárek, ale vysoko přestřelil!! Ve 29. po TK Kubíčka hlavičkuje na zadní tyči těsně vedle Jarda Řeháček. Ve 31. unikl po kraji kopidlnský Klaban Tomáš, jeho střela jen těsně míjí tyč naší branky. Ve 37. jeho bratr Lukáš trefuje spojnici tyče a břevna – tady jsme měli velké štěstí!! Úvod 2. Poločasu se nám povedl, ve 47. po našem rychlém útoku středem doráží míč do branky Kosejk a dostává Jičín do vedení 1 : 0!! V 50. se do velké šance dostal Glos. V 75. zahrál ve vápně nešťastně rukou Řeháček a následný PK Sedláček proměnil a vyrovnává na 1 : 1!! V posledních deseti minutách se nadějné šance střídají na obou stranách, ale stav se již nezměnil. Následují tak střely ze značky PK, kde byli hosté bezchybní a tak dnes získávají dva body, domácí hráči bod jeden. Remíza je po 90 – ti minutách asi spravedlivá, v provádění PK byli nakonec šťastnější hosté!!

Pohled na zápas očima trenéra Petra Beneše: Dnes jsme výrazně omladili sestavu a myslím, že jsme odehráli kvalitní utkání se soupeřem, který patří do lepší poloviny tabulky. 7 borců dorosteneckého věku svým výkonem nezklamalo a díky jejich mládí a chuti jsme měli určitě velmi dobrý pohyb, kterým jsme dokázali eliminovat sílu hostů. Zezadu to vše jistili staří pardálové. A tak mrzí snad jen, že jsme vedení neudrželi a penalty na jaře poprvé prohráli. Myslím, že to byl kvalitní derby - mač a na Jičín slušná divácká návštěva, která dorazila především z Kopidlna, se mohla u zápasu dobře bavit. Chválím všechny tři rozhodčí, 2 penalty proti domácím není obvyklý jev, ale uznávám, že prostě byly!