SK Jičín vs SK Červený Kostelec

Datum a čas konání: 11.5.2024 14:00

Hodnocení mužů A-týmu trenérem Houškou

Ohlédnutí trenéra Houšky za podzimní částí KP 2021 v SK Jičín

K jičínskému A - týmu jsem přišel po 4. kole, když jsem mužstvo sledoval již v domácím zápase s Černilovem. Přiznám se, že se mi do této trenérské štace moc nechtělo. Vstupovat do týmu v průběhu soutěže, když neznáte hráče ani kvalitu a úroveň soutěže, je velmi obtížné. K tomu další faktory, které zde nebudu uvádět. K mému příchodu přispělo konstruktivní jednání vedení oddílu a samozřejmě i to, že jsem nahrazoval mého kamaráda z působení u týmu N. Bydžova, Pavla Obermajera, který odešel v průběhu soutěže do Mladé Boleslavi k prvoligovému dorostu U - 17.
Po převzetí A - mužstva a akceptování této nabídky jsem doufal, že navážu na jeho dobrou práci a přidám k tomu něco ze své praxe a trenérských zkušeností, což mi pomůže zvládnout toto angažmá. Navázal jsem na kvalitní práci mého předchůdce. Zároveň ovšem nesmím zapomenout na svého asistenta Petra Beneše, který se mnou společně u A - týmu působil a který mi obrovsky pomohl. Nebudu daleko od pravdy, když si myslím, že odvádí pro oddíl velmi kvalitní práci. „Děkuji Ti Petře za konstruktivní pomoc a servis".
V Jičíně jsem našel hráče, kteří mě akceptovali po trenérské stránce, kteří chtěli a šli tomu na hrací ploše naproti. Myslím, že se přesvědčili sami, že to nese „ovoce" a viděli kvalitní posun vpřed. Našel jsem zde i zapálený kolektiv lidí, kteří se starají o chod celého oddílu. Pro mne bylo třeba fascinující po příjezdu na trénink vidět na travnaté ploše ten mumraj a zapálení všech aktérů při tréninkovém procesu mládežnických družstev. To vše přispělo k tomu, že budu pokračovat u A - mužstva i na jaře.
Je samozřejmé, že ne vše bylo růžové. Společně jsme zapracovali a výsledkem je umístění v horním patře tabulky. Velký problém nastal v 6. kole ve Vrchlabí, kdy se na několik měsíců zranil kapitán Ulvr a následně i Zezulka a já stál před rozhodnutím, jak a kým tuto dvojici v obraně nahradit. Nakonec jsem vsadil na Čeřovského s Floriánem a myslím si, že na svých postech příjemně překvapili, a zvláště Čeřovský si ve většině zápasů počínal velmi dobře!! V případě nedostatku hráčů obětavě vypomohl nestárnoucí Jarda Řeháček. Páté místo v tabulce se ziskem 28 bodů je určitě úspěch. Je to třetí nejvyšší počet bodů za podzim v posledních deseti letech. Skóre 25 : 20 říká, že počtem obdržených branek jsme na 4. místě tabulky, naopak počtem vstřelených jsme 8. Do 9. kola jsme vstřelili pouze 8 gólů, potom se střelba trochu zlepšila. Pro mě jako trenéra je však důležitější herní projev. Herní projev hráčů se zlepšil a my přesto ještě stále máme na čem zapracovat a co zlepšovat. Do zápasů zasáhlo 28 hráčů, nejvíce odehrál Vrabec, Masiar, který po 2. kole nahradil zraněného Kanavala a Florián. V tréninkovém procesu je na co navázat a o to mi jde. Jsem i zvědav, zda se mi podaří zlepšit největší problém tohoto družstva, a to proměňování vypracovaných šancí, které nás stálo určitě několik zbytečně ztracených bodů!! Věřím, že se to podaří, protože jako bývalý útočník jsem měl stejný problém! Čtyřikrát jsme kopali penaltový rozstřel po remíze, třikrát jsme zvítězili - dobré 3 body. Nejvyšší výhra doma byla s Dobruškou 4:0, venku v neoblíbených Libčanech 1:5!! Nejvyšší porážku jsme utrpěli na Slávii HK 0 : 5.
K fotbalu patří ale i porážky. Pod mým vedením jich bylo několik. S Vrchlabím, Bydžovem, Slávií HK a nyní v odložené předehrávce jara i venku s Jaroměří. Pro mne je pozitivní a podstatné, že kluci na hřišti předvedli i v těchto utkáních po většinu času kvalitní herní projev. Abych je jenom nechválil. Výkon a přístup k domácímu utkání s Hořicemi mě v kabině doslova rozpálil do běla!! Ale i to k fotbalu patří. Střelecky jsme se moc nepředvedli, nejlepším střelcem podzimu je Jirka Dítě se 7 a kapitán Lánský se 6 brankami.
Na závěr bych chtěl poděkovat vedení oddílu za vytvořené podmínky, které k práci s mužstvem jsou na kvalitní úrovni. Věřím, že se na jarní pokračování soutěže dobře připravíme a budeme pokračovat v dobrých výkonech.

FC Spartak Rychnov nad Kněžnou

Posledních 30 dnů: 940 | Posledních 7 dnů: 273 | Poslední den: 24