SK Jičín vs SK Červený Kostelec

Datum a čas konání: 11.5.2024 14:00

Hodnocení mužů B-týmu trenérem Benešem

Ohlédnutí trenéra Beneše za podzimní částí 1. B - třídy  mužů SK Jičín 2021

Podzimní část soutěže si myslím můžu hodnotit kladně. Velmi dobrý podzim A-týmu, který se podařilo podle mého názoru suprově v létě doplnit, se kladně přenesl i na B - mužstvo, a to i třeba proto, že jsme prostě měli větší možnosti ve skládání sestav do utkání. To potvrzuje fakt, že do 14 - ti utkání zasáhlo neskutečných 37 hráčů!!! 6 bodů ztráty na 5. místo není určitě špatné, mužstvo dobře sloužilo k hernímu vytížení hráčů, kteří se nedostali do základu v A-týmu.
Ti toho využívali, v zápasech jsme i nasazovali mladé hráče z dorostu, které jsme tímto začali připravovat na dospělou kopanou a co je zásadní, kluci nám ukázali, že s nimi při další dobré práci jejich trenérů a hlavně dobrém přístupu borců samotných, můžeme do budoucna opravdu počítat (Smolík, Jirka Matějka, Kuncíř, Adam Nálevka, Kosejk, Kopáček a Joukl) - (tímto chci poděkovat Standovi a Martinovi za skvělou spolupráci), jednak se nám podařilo zlákat do týmu další už hodně zkušené borce, kteří nám v zápasech dokázali hodně pomoci (např. číslo 5 opravdu stále žije - Olda Velich). A co je pro mě zásadní, během podzimu se ukázalo, že kluci mají zájem za B - tým hrát a snad ani jednou nebyl nějaký zásadní problém složit kompletní jedenáctku + borce na střídačku (tedy v úterý a ve středu ten problém byl, ale v pátek už na pohodu), což je posun oproti letům minulým poměrně zásadní, skoro jsem byl až smutný, že jsem nemusel shánět chrániče, kdybych nedej bože musel nastoupit (neuvěřitelný posun v tomto předvádí např. Řehy, který mě už v úterý uhání s otázkou, jak o víkendu, zatímco dříve se ho trenér v pátek musel ptát, co o víkendu, on ten četník prostě zraje jako víno!!).
Jako hráče podzimu bych za stabilní výkony na pravém beku označil Tomáše Klabana „Klábu", i když mě někdy vytáčí, balón s ním někdy nepěkně laškuje, ale fotbal hraje srdcem a dře do úmoru!! Ten také jako jediný odehrál všech 14 zápasů. Do 13 - ti nastoupil Kubíček, do 12 - ti Louda, do 11 - ti brankář Švorc a do 10 - ti Řeháček a Velich. Mužstvo ve 14 - ti zápasech vstřelilo 23 branek, nevíce Matějka V. a Kubíček - 5. Tým obdržel 1 ČK (Malý) a celkem 20 ŽK.
Jako pozitivum z hlediska B-týmu vidím i to, že kvůli zdravotním problémům hráčů A-týmu (což samozřejmě zase pozitivní není, aby to nevyznělo špatně, z těch zranění jsem byl a jsem pořád dost smutný, klukům je v žádném případě nepřeji a už se těším, až budou zpátky na hřišti v plné přípravě) se borci jako Čeřovský a Lukáš Holer stali pevnou součástí základní sestavy áčka, kde rozhodně nezklamali a pomohlo jim k tomu herní vytížení, které v letech minulých měli právě v béčku a to tím pádem dokládá nutnost ho mít a držet si ho. A my jsme v béčku tyhle kluky museli na hřišti prostě nahradit a myslím, že se to docela povedlo. Co mě mrzí je, že náskok na sestupové příčky není nijak výrazný a do jarních bojů rozhodně nepůjdeme v klidu, tady vidím problém v bodově nezvládnutých zápasech s týmy Kocbeří a Kobylic, bodovat v těchto utkáních za 3 body, tak je náš náskok na spodek tabulky komfortnější (oběma bychom se vzdálili) a v podstatě bychom měli nakročeno do první poloviny tabulky, odehráli jsme i některá další utkání, v nichž jsem si vytvořili velké množství šancí, jenže je neproměnili a nakonec vyhráli třeba jen na penalty, což je prostě zase ztráta bodu do tabulky, hodně mě mrzí že se dlouhodobě zranil Kirschner, delší zranění měl i Jiřička. U některých mladších borců bych byl rád, aby dokázali lépe skloubit pracovní (školní) povinnosti s docházkou na trénink a následnou účastí v zápasech, 2-3 borci jsou nyní výkonnostně na tom určitě hůř, než by měli být a nehrají na úrovni, na kterou bez debat mají a je to u nich právě v tom přístupu výše uvedeném.
Nemůžu samozřejmě vynechat negativní dojem z posledního utkání ve Skřivanech, které bylo vlastně prvním jarním, jednak jsme tím pádem podzim zakončili tak jak jsme ho začali, tedy porážkou od tohoto týmu, jednak to byl debakl, s kterým se jen tak neumím ztotožnit, no každopádně nám tento mač ukázal, že máme na čem pořád pracovat a přes zimu se snažit zlepšit asi úplně všechno, aby už nikdy takovýto herní výpadek nenastal a abychom se rychle posunuli tam, kde chceme být, tedy do první poloviny tabulky. Nemáme tam daleko, ale musíme proto udělat všichni ještě víc. A věřím, že po jaru budu spokojen ještě víc já i všichni, kdo se na chodu béčka podílejí.

FC Spartak Rychnov nad Kněžnou

Posledních 30 dnů: 940 | Posledních 7 dnů: 273 | Poslední den: 24