15.1. př. zápas mužů SK Jičín – FK Dvůr Králové 4:0 (3:0)

branky: Zugar, Lánský, Matějka V., Vacek - referát ze zápasu

Sestava: Kanaval (65. Švorc) - Kuneš (46. Machačný), Kuncíř, Zezulka, Beneš - Joukl (70. Klaban), Zugar, Lánský (65. Matějka J.), Nálevka Adam (70. Vacek) - Matějka V., Holer

Branky: 23. Zugar, 28. Lánský, 43. Matějka V., 85. Vacek

K prvnímu přípravnému utkání jsme si pozvali účastníka Divize C, mužstvo Dvora Králové nad Labem, který je po podzimu na 13. místě, což asi neodpovídá ambicím tohoto mužstva. Prvních 15 minut se hrál oboustranně rychlý fotbal bez větších šancí. V našem mužstvu nastoupilo několik mladíků z Mladšího dorostu. Do první šance se dostali hosté v 16., naše obrana ale odvrátila. Ve 23. Holer udržel ve vápně balon, vrátil ho na kruh velkého vápna, kde napřáhl Zugar a výstavním „angličákem" otevírá score - 1 : 0!! Ve 28. nasadil k nevídanému sólu Lánský, obešel 3 protihráče a zleva nedal brankáři šanci a ranou pod břevno zvyšuje na 2 : 0!! Ve 35. Adam Nálevka zprava přihrál do vápna a Matějka V. z „první" trefuje bližší tyč hostující branky. Ve 43. předvedl pohlednou akci opět Matějka V., když zprava obešel obránce a nadýchaným obloučkem posílá míč ke vzdálenější tyči - 3 : 0!! Takto končí i 1. poločas. I ve 2. poločase jsme byli aktivní a ani 5 střídání nesnížilo výkon mužstva. Větší šance k vidění nebyly, smolařem byl Holer, jehož dvě branky padly z ofsajdu!! Závěrečnou třešničku na dort posadil v 85. Vacek, který se ve vápně šikovně uvolnil a přízemní střelou k bližší tyči uzavřel dnešní gólový účet na 4 : 0!! Takže zápas končí asi naší překvapivou vysokou výhrou, což zvedne psychiku hráčů, ale nelze si ani náhodou myslet, že KP projedeme v suchém triku. Nevíme, v jaké fázi přípravy je soupeř a jaké hráče k utkání přivezl. Naše mužstvo je na začátku přípravy a čeká ho ještě spousta dřiny a potu, aby se kvalitně na jarní boje v KP připravil. Následující sobotu hostíme od 10.00 hod. FK Dobrovice.

Komentář trenéra Houšky: výsledek nelze v žádném případě přeceňovat, protože se jedná o začátek přípravy a proto nevíme, v jaké fázi náš soupeř je. Potěšil mě výkon mladších dorostenců, kteří se dnes v sestavě objevili.