Mistrák 30.10.2022 SK Jičín starší dorost – FK Jaroměř

Hodnocení zápasu Premier Steel KP SD U 19

Datum: 30. října 2022

13. kolo: FK Jaroměř – SK Jičín 3:2 (2:2)

Branky: 6. Filip Kosejk, 15. Filip Kosejk

Sestava: J. Kubánek – J. Čech (80. T. Tupáček), M. Hanuš, A. Kopáček, M. Franěk – A. Vydra, J. Matějka, J. Kuncíř, V. Vohnout – D. Popelák (46. Š. Kropáček), F. Kosejk

V dalším kole krajské soutěže staršího dorostu jsme za krásného podzimního počasí hostovali v Jaroměři. A reparát za nepovedené utkání v Novém Hradci se bohužel nepodařil, přestože jsme měli utkání velmi dobře rozehrané. Zápas byl nervózní se spoustou ostrých zákroků a s nepřesnými verdikty rozhodčího. Domácí dokázali otočit nepříznivý vývoj utkání a tři body zůstali v Jaroměři.

Utkání sice začalo trestným kopem domácích, ale ani střela ani centr skončil v autu. Pak už jsme převzali iniciativu my. V 5. minutě adresoval hezkou přihrávku za obranu Honza Kuncíř na Vojtu Vohnouta, brankář jeho střelu vyrazil na roh. V 6. minutě prošel velmi pěkně středem hřiště Adam Kopáček, vysunul po křídle Vojtu Vohnouta, jehož centr Filip Kosejk usměrnil placírkou do protipohybu brankáře. 0:1. V 10. minutě jsme se dožadovali penalty, když byl ve vápně faulován Honza Kuncíř, rozhodčí však situaci viděl jinak. Ve 12. minutě střílel z otočky Adam Vydra, střela šla mimo. Ve 14. minutě Honza Kuncíř vysunul za obranu Denise Popeláka, brankář domácích opět vytlačil míč na roh. Hned minutu nato, Matěj Franěk vysunul kolmicí Filipa Kosejka, jehož vysoký míč k překvapení všech skončil v brance. 0:2. V této fázi jsme utkání zcela ovládali. Ve 25. minutě z pravé strany z trestného kopu Matěj Franěk našel nabíhajícího Filipa Kosejka, který zblízka nedokázal překonat domácího brankáře. Následnou rozehrávku domácích vystihl Jura Matějka, jeho střela zpoza velkého vápna šla nad branku. Ve 27. minutě. Střelu Adama Vydry vyrazil domácí brankář pouze před Vojtu Vohnouta, ten ale dorážku nasměřoval pouze do brankáře. Domácí se v poslední čtvrthodině prvního poločasu dokázali vrátit do zápasu. Ve 29. minutě domácí pohrozili z brejkové situace, kterou ještě Honza Kubánek vyřešil. Dvě minuty poté z podobné situace již domácí hráč udělal Honzovi Kubánkovi kličku a snížil na 1:2. Ve 33. minutě Vojta Vohnout hledal centrem Adama Vydru, ten nepovedenou střelou branku neohrozil. Ve 34. minutě útočník domácích střílel do Honzy Kubánka. Ve 36. minutě vysunul za obranu domácích Honza Kuncíř Filipa Kosejka, jeho bomba šla bohužel do brankáře. Ve 38. minutě domácí zopakovali skoro stejnou brejkovou situaci, trentokráte šli ve dvou a srovnali skóre na 2:2. Konec poločasu byl v režii domácích, kteří ještě těsně před koncem zahrozili z rohového kopu, ale hlavička šla do připraveného Honzy Kubánka.

Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit aktivně a napadat soupeře v jeho pokutovém území, ale vůbec se nám to nedařilo. Naše kombinace vázla, domácí naopak těžili hlavně z brejkových situací. Ve 47. minutě ještě stihl včas vyběhnout Honza Kubánek a míč odkopnout, ale v 53. minutě již domácí mohli slavit, když po průniku po naší levé straně útočník domácích prostřelil našeho brankáře. 3:2. Domácí byli v tuto chvíli jasně lepším mužstvem. V 58. minutě vykopával míč po rohu z prázdné branky Adam Kopáček. V 64. minutě se domácí dostali opět do brejku (!) a Honza Kubánek fauloval útočníka v našem pokutovém území. Penalta. Když ještě ihned

Honza Kuncíř obdržel druhou žlutou kartu a šel před exekucí pokutového kopu ze hřiště, začínali se myšlenky na obrat v zápase pomalu rozplývat. Honza Kubánek penaltu ale chytil a dal mužstvu ještě naději. Do takového tlaku, abychom utkání srovnali jsme se však už nedostali. Domácím stačilo hru kouskovat a na hřišti se docela přiostřilo. Nás zbrzdila i dvě dlouhá ošetřování (Vojta Vohnout, Jura Matějka), takže jsme několik minut hráli dokonce v devíti (!) hráčích. Hlavně dlouhé čekání na návrat Jury Matějky, připraveného na návrat do hry bylo ze strany sudího podivné. Ke konci zápasu jsme zúžili hru na tři obránce, vysunuli jsme Michala Hanuše doprostřed a Filipa Kosejka na hrot, ale kromě břevna trefeného v 79. minutě po kombinaci Filipa Kosejka a Jury Matějky už jsme branku domácích neohrozili.

Prostředí v Jaroměři bylo i tentokrát bouřlivé. Přesto jsme prvních dvacet minut měli utkání ve své moci. Pokud bychom z několika dalších vyložených šancí dali ještě dvě branky, nikdo by se nemohl divit a utkání by bylo zřejmě rozhodnuté. Můžeme sice nesouhlasit se způsobem řízení utkání ze strany rozhodčího Martínka, ale ta hlavní chyba je v nás. Prohráli jsme druhé utkání v řadě a zamotali první příčky tabulky. Do konce podzimu zbývají tři utkání, dvě z nich hrajeme venku. Doufejme, že se neprotáhne šňůra nepřesvědčivých výkonů a že ve zbývajících utkáních budeme sledovat mužstvo na jaké jsme zvyklí. Tedy vítězné.