Mistrák 5.11.2022 SK Jičín A – FK Jaroměř

KP mužů 2022 / 2023 – 14. kolo, sobota 05. 11. 2022 14,00.

1 : 0 (0 : 0)

Sestava: Skořepa – Kuneš (88. Holer), Ulvr, Řeháček, Fidrich – Buchvald Matějka V., Jiřička (73. Marek), Zugar – Machačný (90. Vacek), Glos (73. Lánský)

Rozhodčí: Urbánek Tomáš, ŽK 2 : 2, ČK 0 : 0, Diváci: 70.

Branka: 68. Machačný

K poslednímu letošnímu mistrovskému utkání na domácím trávníku jsme přivítali mužstvo Jaroměře. To se nachází v čelních patrech tabulky a přesto, že minulý týden neudrželo poločasové vedení v Hořicích 0 : 2 a zápas ztratilo nakonec 3 : 2, věděli jsme, že bodovat můžeme pouze po bezchybném výkonu vzadu a efektivitě v útoku. Na UMT začal zápas svižně z obou stran, hned ve 2. končí brejk Matějky v autu a v 5. útok hostů po pravé straně ve Skořepových rukavicích. V 15. po obléhání naší branky končí střela Valáška vedle. V 19. střela Machačného ze 22m branku míjí. Ve 21. po chybě naší obrany střílí opět Valášek z hranice vápna, naštěstí do míst, kde byl připraven Skořepa. Ve 35. po našem autu zprava přihrál Matějka do malého vápna, kde Machačný z voleje střílí bohužel nad Červenkovu branku. Ve 41. pronikl Zugar z vlastní poloviny až na hranici velkého vápna, přízemní střela ale končí vedle pravé tyče v autu!! Ve 44. ten samý hráč z 25m donutil Červenku ke skoku k levé tyči, aby vytěsnil nebezpečnou střelu na roh!! Poločas tak končí bez branek. Do 2. Poločasu jdeme s cílem vzadu na nulu a vpředu vstřelit vítěznou branku. V úvodu se hraje bez větších šancí, v 55. Fidrichův centr do vápna stahuje do svých rukavic Červenka. V 57. kope opět Fidrich TK z pravé strany, na jeho centr si na zadní tyči naskočil Řeháček, ale střílí nad branku!! Rozhodující moment utkání přichází v 68., kdy hosté nakopávají míč po levé lajně dopředu, ten hlavou odvrací nejmenší hráč na ploše Vojta Matějka, míč se k němu vzápětí vrací a ten ho vysokým nákopem posílá na nabíhajícího Machačného, který se zbavuje obránce, obchází i Červenku a z velkého úhlu trefuje branku – 1 : 0 – paráda!!!! Hosté ještě zvýšili obrátky, chtějí dát branku, Jičín ale zodpovědně brání. Hosté hrozí centry do vápna a standardkami. V 82. vystihl Machačný, že je Červenka příliš z branky a z hranice středového kruhu posílá oblouček pod břevno, který vracející se brankář s vypětím všech sil vyráží nad břevno!!! V 85. Zugar po úniku po pravé straně posílá míč vedle zadní tyče do autu. V posledních 5–ti minutách zahrávají obě mužstva několik standardek, na stavu se ale nic nemění a tak po tří - minutovém nastavení pískl naposledy HR do píšťaly a utkání končí – vítězíme nejtěsnějším rozdíle 1 : 0. Co říci závěrem – 3 velmi cenné body, základem byla nula vzadu, proměněná šance a kvalitní zodpovědný výkon všech hráčů na hřišti. Podzimní část soutěže zakončíme v sobotu ve Vysoké nad Labem – body zde by byly potřebné!!

Pohled asistenta Tomáška: Za dnešní utkání musíme pochválit celý tým. Takticky jsme utkání zvládli velmi dobře. Jsme nesmírně rádi za 3 body s kvalitním soupeřem, nicméně musíme být pokorní, dál na sobě pracovat a ideálně na toto utkání navázat ve Vysoké. Klukům za dnešní výkon děkujeme. Zápas odřídila bez problémů trojice rozhodčích.

Miloš Exnar, trenér hostů: Trvalá herní převaha a snaha odčinit nepovedený druhý poločas z minulého kola dnes na tři body na umělé trávě v Jičíně nestačily. Nyní se musíme soustředit na domácí zápas s Dobruškou, ve kterém se budeme chtít rozloučit s podzimem vítězně.