Mistrák 13.11.2022 SK Jičín starší dorost – RMSK Cidlina Nový Bydžov B.

Hodnocení zápasu Premier Steel KP SD U 19

RMSK Cidlina „B“ – SK Jičín 2:1 (0:1)

Branky: 13. A. Vydra

odkaz zápasu zde:KHfotbal

Sestava: J. Kubánek – J. Čech (75. Š. Kropáček), M. Hanuš, A. Kopáček, M. Franěk – A. Vydra (57. Fr. Smolík) J. Matějka, J. Kuncíř, L. Joukl – F. Kosejk, V. Vohnout (65. D. Popelák)

K zápasu podzimu proti RMSK Cidlina jsme zajížděli v neděli do Kobylic. Po několika zápasech, kdy jsme doslova lepili sestavu jsme byli posíleni o Honzu Kuncíře a s uzdravenými Leošem Jouklem a Fandou Smolíkem. Šlo o hodně, vítěz utkání přezimuje na první příčce krajského přeboru. Utkání bylo kvalitní, bojovné, s mnoha pěknými fotbalovými momenty. V zápase jsme vedli, ale nepodařil se nám vstup do druhého poločasu, domácím se podařilo utkání otočit, náš tlak v závěru utkání již vyrovnání nepřinesl a tři body tak brala RMSK Cidlina.

Utkání začalo opatrně, ze začátku se spíše bojovalo o střed hřiště. V 7. minutě dobře napadal rozehrávku domácího brankáře Filip Kosejk, ale nikdo ho nepodpořil. Na druhé straně v 9. minutě proti průniku domácích dobře vyběhl Honza Kubánek. Ve 12. minutě Adam Kopáček dlouhým balonem za obranu vysunul Adama Vydru, který předběhl domácího obránce a prostřelil brankáře 0:1. I nadále se hra odehrávala spíše ve středu pole a utkání bylo vyrovnané. Domácí i hosté ohrožovali branku spíše ze standartních situací. Ve 24. minutě dobře napadal rozehrávku soupeře Honza Kuncíř, vybojoval míč pro Adama Vydru, po faulu na něj jsme zahrávali přímý kop. Střela Jury Matějky šla ale vedle. Ve 32. minutě zahrávali přímý kop i domácí, střela šla nad Kubánkovu branku. Ve 42. minutě se na levé straně dostal k míči Adam Vydra, přihrávka po zemi prošla až na Honzu Kuncíře, který střelou bez přípravy trefil jenom obránce.

Druhý poločas začal tlakem domácího mužstva, ze kterého jsme se bohužel nedokázali vymanit a RMSK dokázala během 15. minut utkání otočit. Hned ve 45. minutě ještě dobře nabíhající útočník domácích nedokázal míč zpracovat. Hned o minutu později zahráli domácí přímý kop z hranice velkého vápna umístěnou střelou přesně k tyči. 1:1. Tlak domácích pokračoval. Ve 47. minutě se na levém křídle domácích uvolnil křídelní hráč, navedl si míč doprostřed hřiště, jeho střela olízla břevno. V 53. minutě na poslední chvíli ukopl míč pronikajícímu hráči Adam Kopáček. V 60. minutě už Adam Kopáček s Honzou Kubánkem nestačili na pronikajícího hráče domácích, který zvýšil na 2:1. Hned po rozehrávce se opět dostali hráči domácích sami před našeho brankáře, Honza Kubánek tentokrát mužstvo udržel dobrým zákrokem ve hře. Naše mužstvo oživili střídáním Franta Smolík a Denis Popelák. Převzali jsme iniciativu a až do konce utkání jsme byli lepším mužstvem. V 63. minutě vystihl rozehrávku domácích Fanda Smolík, předskočil domácího obránce, bombou bez přípravy orazítkoval břevno, branka dorážejícího Leoše Joukla nebyla uznána pro postavení mimo hru (!). V 67. minutě přímý kop Jury Matějky brankář domácích s námahou vyrazil na roh. V 73. minutě zahrával přímý kop opět Jura Matějka, propadlý balon netrefil Filip Kosejk. V 79. minutě výborně napadal rozehrávku

domácích Denis Popelák, jeho přihrávku nezužitkoval Leoš Joukl. V 85 minutě se dostal opět sám před brankáře Fanda Smolík, s brankářem bohužel obstřelil i branku.

Po vyrovnaném prvním poločase jsme nejdříve zažili 15. minut hrůzy, kdy se domácím podařilo otočit zápas ve svůj prospěch. Pak jsme opět převzali iniciativu my, náš tlak ale už na vyrovnání nestačil. Hráčům nelze vytknout snahu, utkání rozhodně nevypustili. Bohužel mužstvo je málo produktivní v zakončování šancí, v počtu vstřelených branek jsme až na osmém (!!!) místě z deseti mužstev. Jako trenéři jsme již na několika hřištích (Nový Hradec, Jaroměř, Kobylice) bohužel slyšeli, že máme sice vynikající mužstvo, ale že nejsme schopni zvládat svoje vlastní emoce. Příští týden dohráváme utkání v Třebechovicích, pokud bude vítězné, přezimujeme na druhém místě tabulky.