SK Jičín vs FK Chlumec nad Cidlinou

HODNOCENÍ PODZIMNÍ ČÁSTI 22/23 STARŠÍHO DOROSTU

HODOCENÍ STARŠÍHO DOROSTU U 19 SK JIČÍN

PREMIER STEEL KRAJSKÝ PŘEBOR

V první části soutěže jsme dokázali udržet sérii devíti utkání bez porážky, a přestože nebyl dodržen zápasový rytmus a několik zápasů bylo odloženo, mužstvo předvádělo pohledný fotbal.

Dokázali jsme vysoko napadat soupeře a kvalitní kombinací ze zajištěné obrany jsme měli většinu zápasů jasně pod kontrolou. Za tuto část soutěže patří celému mužstvu poděkování a byl to základ pro umístění na druhém místě tabulky po podzimní části.

Zlom přišel v dohrávaném utkání na Novém Hradci Králové, kdy přišel zápas, ve kterém nám nic nevycházelo a z Hradce jsme odjeli s debaklem. Víc nás ale mrzí naprosto zbytečná porážka v Jaroměři, kde jsme vedli 2:0, přesto jsme utkání prohráli. Z herní krize jsme se až do konce podzimní části soutěže nedokázali vymanit.

Umístění na druhém místě tabulky je vzhledem ke kvalitě tréninkového procesu úspěchem. Máme nejméně obdržených branek, což svědčí o dobré práci zadních řad. Se vstřelenými brankami už to tak dobré není, patří nám až 7. příčka z 10 mužstev. Na vstřelení jedné braky potřebujeme obrovské množství šancí.

Příčiny? Po dohodě s trenéry dospělých mužstev sice hráči mají možnost trénovat s dospělými, ale ne všichni ji využívají. Společně absolvuje samotné mužstvo pouze předzápasový trénink, a to je málo. Těžko můžeme srovnávat tréninkovou jednotku, která je ze strany trenérů připravena pro brankáře a 8 – 11 hráčů a na trénink se dostaví 5 hráčů bez brankáře. Tato soutěž se bez kvalitní a opakující se přípravy již nedá hrát a logickým vyústěním jsou zápasové situace (špatný první dotek, nezpracování míče, špatný odhad, zákrok brankáře na 2x), nemluvě o fyzické připravenosti. Hráči samozřejmě mezi sebou vědí, kdo se přípravě věnuje a kdo nikoliv. Na hřiště se pak přenáší jejich vzájemné negativní emoce a výkon mužstva jde rapidně dolů.

Personální situace je dlouhodobě špatná, a není to jenom specifikum jičínské kopané, je to jev obecný. Pro mužstvo byl obrovským problémem současná zranění klíčových hráčů (Fanda Smolík, Leoš Joukl, Adam Nálevka). Zbylí hráči tak hráli na postech, které jim ne vždy vyhovují. Nejvíc se to asi týkalo Filipa Kosejka, který se ale většinou stoperské úlohy zhostil velice dobře. Od hráčů jako je Leoš Joukl, Fanda Smolík, Jura Matějka, apod. očekáváme v utkáních vysoký standart výkonu. Velkým příslibem pro mužstvo a největší posilou byl příchod Michala Hanuše. Od prvních utkání projevil na místě krajního obránce nebo ve stoperské dvojici přehled a důraz. Nesmíme zapomenout na pomoc ze strany hodně vytíženého Honzy Kuncíře a účinnou pomoc Honzy Zápotockého, hlavně v zápase ve Dvoře Králové.

Všichni hráči si musí uvědomit, že účast na trénincích (a je jedno jestli to budou tréninky dospělých, nebo naše) je naprostým základem působení v krajské soutěži. Jinak můžeme myšlenky na výrazný úspěch rovnou vzdát. Toto mužstvo by si úspěch určitě právem zasloužilo a má k němu zřejmě poslední příležitost. Doufejme, že si všichni jednotlivci uvědomují, že bez poctivého přístupu a poctivé práce v přípravě se ho nemusí dočkat.

Počet návštěv: 21917
Posledních 30 dnů: 981 | Posledních 7 dnů: 233 | Poslední den: 15