komentáře

SK Jičín - TJ Sokol Dohalice

2:0 (1:0)

Branky : Kozma, Jančák

Utkání s Dohalicemi, které v minulých kolech obrali o body Vrchlabí (remíza 3:3) a Dobrušku (výhra 1:0) , předpovídalo tuhý boj. Zápas samotný tak ze začátku vypadal. Hosté pozorně brání, my se nemůžeme do jejich obranného bloku dostat. Z toho nás vysvobodí Filip Kozma, který po ukázkovém napadání Káji Komárka a Domči Kořínka využije šanci, kdy si míč navede na střed hřiště a svoji slabší levou nohou trefuje šibenici  hostujícího gólmana - 1:0 !! Tak končí první dějství. V druhém poločasu hrajeme aktivně, stále bušíme do obrany hostů. Uklidnění přichází až v 88.minutě, kdy Míša Rupa prodlužuje hlavou na Matese Jančáka, ten ač tísněn obráncem navyšuje naše vedení na konečných 2:0.

Dnes naše obrana pracovala velmi slušně, když nepustila hosty do vyložené šance. V útoku jsme dnes ovšem šetřili střelným prachem. Příští víkend z důvodu odložení utkání máme volno, další utkání sehrajeme tedy až 28.10. doma proti lídru soutěže z Vrchlabí. Tam se ukáže , jak na tom skutečně jsme !!!

A tak všechny na tento zápas zvu, kluci budou Vaši podporu potřebovat !!!

-

TJ Jiskra Hořice - SK Jičín

1:4 (0:3)

Branky: Sedláček 2x, Jančák, Rupa (PK)

V rámci dalšího kola KP mladšího dorostu U17 jsme zajížděli na hřiště Hořic. Já osobně jsem se těšil, protože domácí mají naprosto skvostnou trávu, což se taky potvrdilo. Utkání samotné začíná vlažně, oba týmy nechtějí hned na začátku udělat chybu. V prvních patnácti minutách jsme byli svědky dvou šancí na obou stranách. A pak to přišlo !! Ve 29.minutě Matěj Pelc vystihuje odkop brankáře, postupuje do vápna, je faulován. Penaltu bezpečně proměňuje Michal Rupa. Zaskočení domácí jsou pod tlakem, z čehož pramení jejich fauly. Jeden takový rozehrává Matěj Lukáš na zadní tyč, kterou krásně zavírá Dan Čeřovský, vrací míč do chumlu hráčů, kde si ho nejrychleji najde Tadeáš Sedláček - 0:2 !! Aby toho nebylo málo, za další dvě minuty Kuba Zadražil přihrává na levou stranu Matěji Lukášovi, který z první šajtlí "a lá Rosický" posílá míč před bránu, kde ho z voleje uklízí Matěj Jančák do sítě - 0:3.

Druhý poločas začínáme tragicky, když po minutě inkasuje po špatném bránění na levé straně. Kluci ovšem ukázali, že je zbytečný gól nerozhodil a jsou stále aktivní. V 63.minutě minutě domácí chybují při rozehře, Matěj Lukáš vysouvá Tadeáše Sedláčka a ten chladnokrevně zvyšuje na 1:4. Po zbytek zápasu jsme lepší na míči, domácím docházejí síly a tak se na konci radujeme z dalších třech bodů do tabulky.

Super kluci, jedeme dál !!

Další utkání sehrajeme doma proti Dohalicím a to v neděli 15.10. od 12:30.

Přijďte nám podpořit !!

-

SK Jičín - FK Jaroměř

11:1 (7:1)

Sedláček 4x, Jančák 3x, Ondráček 2x, Lukáš, Rupa

Za krásného počasí, ale znova na hanebném domácím trávníku se jičínský MD představil pro nevyzpytatelné Jaroměři. Po úvodním oťukávání do toho začínají kluci šlapat, výsledkem jsou 3 branky mezi 9. a 12.minutou. První branku připravuje agilní Matěj Jančák pro Táďu Sedláčka, druhou opět Matěj Jančák, který přihrává před prázdnou Šimonu Ondráčkovi a třetí dává Matěj Jančák sám, po skvostné přihrávce na 30m od Michala Rupy. Ve 23.minutě si oba posledně jmenovaní role vymění, Michal Rupa si narazí s Matějem Jančákem v středu hřiště, postupuje sám na brankáře a s ledovým klidem zvyšuje na 4:0. Ve 30.minutě obere hráč hostí našeho stopera o míč, postupuje zleva na branku, přihrává křížem na zadní tyč, kde neobsazený hráč snižuje na 4:1. Tento moment nás ale vůbec nerozhodí, dál jsme velmi aktivní. Ve 40.minutě opět Matěj Jančák tentokrát po individuální akci prudkou střelou vyhání pavouky z pravé šibenice , 5:1!!! O minutu déle Martin Dočekal zatáhne míč až k brankové čáře, přihrává pod sebe a Táďa Sedláček dává na 6:1. Aby toho nebylo málo, hned z rozehry chybuje stoper hostí a Matěj Jančák trestá jeho chybu gólem na 7:1 !! Tak končí první poločas.

O přestávce hráče nabádáme, aby byli stále aktivní a ještě přidali nějaké branky. Ve 47.minutě je faulován Michal Rupa v pokutovém území, penaltu Fíla Kozma bohužel neproměňuje - i takové věci se stávají. V 55.minutě dobře hrající Kája Komárek přihrává od brankové čáry a Táďa Sedláček uklízí pod víko na 8:1. V 66.minutě po rohu Fildy Kozmy hosté váhají s odkopem a tak je opět Táďa Sedláček potrestá - 9:1. V poslední deseti minutách kopeme dvě penalty, obě po faulech na Táďu Sedláčka. Tentokrát jsou úspěšnými exekutory Máťa Lukáš a Šimon Ondráček.

Utkání končí pro hosty debaklem 11:1, nutno říci, že dnes jsme byli opravdu velmi produktivní a za nasazení si výhru zasloužili.

Příští utkání sehraje v neděli 8.10. od 12:30 na podstatně lepším trávníku v Hořicích.

Přijeďte nás podpořit !!

Jedeme dál.

-

Police n. Metují - SK Jičín  2:2 (1:2)

Branky: Sedláček, Pelc

V rámci 8.kola KP mladšího dorostu jsme zajížděli do daleké Police nad Metují. Bohužel jsme sčítali ztráty v sestavě, pro zranění a rodinné důvody nám chyběla celá pětice hráčů( Kořínek, Žďárský, Jančák, Rupa a Smolík). Trochu jsem si myslel, že i když nejsme kompletní, tak ostatní to nakopne a budou bojovat na chybějící. Bohužel se tak nestalo a byli jsme rádi, že jsme ubránili remízu 2:2. Ale popořádku.

Již ve druhé minutě se po rohu Kozmy dostáváme do vedení, když ve skrumáži ve vápně se nejlépe orientuje Sedláček, 0:1 !!

Ve 21. minutě je ještě veseleji, opět roh Kozmy, Ondráček trefuje gólmana a Pelc následně doráží do odkryté brány , 0:2.

Hned o minutu později Pelc před prázdnou bránou může zvýšit , ovšem nepochopitelně trefuje pouze tyč !!! A tady naše aktivita končí. Domácí vycítí, že ubíráme na obrátkách a tak napadají naší rozehrávku a výsledkem je snížení, když lehký centr ze strany náš brankář neudrží v rukavicích a pouze dobíhající útočník lehce upravuje na 1:2. Laciný gól.

V druhém poločasu domácí hrají aktivně , v 57.minutě jim sami nabídneme vyrovnání, když se vyběhnuvší brankář nedomluví se stoperem 2:2. Do konce zápasu je to již naše marná snaha něco vymyslet, domácí hrají aktivně, my se jen bráníme.

Konečná remíza je asi spravedlivá, pro nám ale zklamání. A to hlavně v našem přístupu, takhle se o body nebojuje !!!

Příští utkání sehrajeme v neděli 1.10. od 12.30 proti Jaroměři.

-

Mistrovské utkání 16.9.2023 SK Jičín

SK Jičín - Slavoj Předměřice

6:0 (2:0)

Branky: Rupa 3x, Jančák 2x, Sedláček

Tým MD se představil na domácím hřišti proti Předměřicím. Úvod utkání nám vychází skvěle, ve 3.minutě Jančák dobře napadá obránce a připravuje zpětnou přihrávkou šanci pro Rupu, který prostřeluje gólmana - 1:0 ! V dalších minutách se snažíme držet míč na svých kopačkách, soupeř naše hráče ovšem dobře dostupuje a tak se skóre mění až ve 30.minutě, když je po úniku ve vápně faulován Ondráček a Rupa svým druhým gólem z penalty upravuje na 2:0. Do konce poločasu se hraje více na straně soupeře, ovšem bez gólového efektu.

O přestávce nabádáme hráče k větší běžecké aktivitě, klidu na míči a ke koncentraci hned od začátku druhého poločasu.

Hráči zlepší pohyb, který je korunován  v 50.minutě , kdy Kozma vysouvá na pravé straně Komárka, ten sklepává na Jančáka a jeho střela trochu se štěstím končí v síti - 3:0. Od této chvíle se hraje už pouze na jednu branku a to na tu předměřickou. V 68.minutě rychlá akce po ose Ondráček - Rupa, kdy posledně jmenovaný si ještě obhodí stopera a pohodlně završuje svůj hattrick - 4:0 !!v 86. minutě Stránský rychle rozehrává TK, Jančák dává na 5:0 a o minutu déle Komárek obelstí u postranní čáry dva hráče, vysune Sedláčka, ten přehazuje vyběhnuvšího brankáře a upravuje na konečných 6:0.

Vítězství je zcela zasloužené. Dnes nás o dobrý výsledek mohl připravit pouze nekvalitní trávník, který je ostudou Sportovního zařízení města Jičína nebo naše nedisciplinovanost. Někteří hráči se uchylují k debatám se soupeřem a rozhodčímu, čímž vypadávají z koncentrace. Vše rozebereme na tréninku.

Jedeme dál, děkuji rodičům za podporu.

Příští utkání sehrajeme v neděli 24.9. od 16.30 v Polici nad Metují.

-

Hodnocení mladšího dorostu sobota 27.5.

SK Jičín - SK Česká Skalice

5:2 (3:0)

Branky: Rupa 2x, Komárek, Sedláček, Jančák

Před domácím utkáním s Českou Skalicí jsme v týdnu trénovali pouze dvakrát, kvůli školním výletům a mnoha zraněním a tak jsme měli k dispozici pouze 13 hráčů. Z našeho obvyklého rozestavení 3-4-3 jsme se tentokrát vrátili ke 4-4-2, protože v teplém počasí by naši obránci mohli být za chvíli zavaření. Vstup do utkání nám vyšel velmi dobře, jsme aktivní, snažíme se hrát stále na balónu a zároveň dobře bráníme. Náš počáteční tlak vyústil v nádhernou branku Karlose Komárka, když centr z pravé strany uklízí nekompromisně volejem pod břevno hostujícího brankáře !!! Nádherný gól. O pět minut později se po kombinaci Míši Rupy a Tády Sedláčka dostává prvně jmenovaný do vápna a krásným obstřelem zvyšuje na 2:0.  Ve 28.minutě si velmi aktivní Táďa Sedláček vynutí pokutový kop, který Michal Rupa s přehledem proměňuje - 3:0.

Do poločasu nepolevujeme v aktivitě, soupeř párkrát zahrozí, naše obranná čtveřice pracuje velmi dobře. O přestávce nabádáme hráče, aby byli stále aktivní, dobře brání a jsou nebojácní ve hře dopředu. V 64.minutě Táďa Sedláček zvyšuje na 4:0. soupeř o dvě minuty kontruje krásnou střelou z dálky na 4:1. V 71.minutě Mates Jančák dává na 5:1, hosté opět po pár minutách odpovídají na 5:2 , tentokrát přímo z rohu !!! Poslední minuty si už hlídáme, vzhledem k tomu, že hosté přijeli bez náhradníků, tak jim docházejí síly. Po konečném hvizdu rozhodčího si po právu připisujeme 3 body do tabulky. Za dnešní výkon kluky chválím, přístup byl výborný. Chybičky si rozebereme a zapracujeme na nich.

Příští utká hrajeme v sobotu 3.6. v 10.00  v Náchodě s SK Babí.

-

Neděle 21.5.2023

Dohalice - SK Jičín

3:3 (3:2) penalty 4:5

Branky: Sedláček, Rupa (PK), Jančák

Další utkání v kategorii U17 ve skupině o umístění jsme sehráli v Dohalicích, které jsou v tabulce první se čtyřmi výhrami. Zápas se odehrál na krásném trávníku, utkání bohužel moc krásy neukázalo. Naše výhra na penalty je příjemná, ovšem dnes vyhrál šťastnější tým, určitě ne ten lepší. Pouze liknavost domácích v zakončení  nás uchránila od debaklu.

Dnes nám chybělo úplně vše - soubojovost, dravost, pohyb, nasazení, přesná přihrávka, pohyb bez míče.

Příští utkání sehrajeme v Jičíně v sobotu 27.5. proti České Skalici.

-

Sobota 13.5.2023

SK Jičín - Slavoj Předměřice n. L.    3:1 (2:1)

Branky: Jančák 2x, Lukáš

Další utkání jarní nadstavby jsme sehráli na jičínském stadionu proti Předměřicím nad Labem. Se stejným soupeřem jsme hráli i v základní skupině, když u nich jsme obdrželi ostudný debakl 12:1 a v odvetě jsme prohráli doma 3:4,když jsme podcenili začátek druhé půle a během 10 minut 3x inkasovali.

Zápas samotný začínáme velmi mdle, nechce se nám běhat, napadat a ani kombinovat. Z letargie nám vysvobodila branka Matěje Jančáka a po pár minutách trestný kop ze strany v podání Matěje Lukáše, který končí na zadní tyči překvapeného předměřického gólmana !!

Po zbytek prvního poločasu je to bohužel z obou stran pouze kopaná. Soupeři navíc darujeme v poslední minutě pokutový kop po nesmyslném faulu. Poločasový výsledek 2:1 je příznivý, ovšem velmi ošemetný.

Druhou půli předměřičtí začínají náporem, nemají co ztratit. Fotbal se hraje pouze od vápna k vápnu, my se prezentujeme několika rohy, ovšem bez gólového efektu. Za zmínku stojí pěkná individuální akce Matěje Pelce, který trefuje tyč a další jeho střela letí kousek od tyče. Uklidnění přichází v 83.minutě, kdy hosté nepřesně rozehrávají a Matěj Jančák přehazuje brankaře a zvyšuje na 3:1. Tímto výsledkem končí celé utkání.

Tři body zůstávají doma, ovšem výkon to nebyl takový, jaký bychom rádi viděli. Je potřeba zapracovat na přepínaní do obrany po ztrátě míče, tam máme velké rezervy.

Příští utkání hrajeme 21.5. ve 13.00 v Dohalicích.

-

Rychnov n K./ Velešov Doudleby n.O - SK Jičín

3:5  (2:3)

Branky: vlastní, Ondráček, Římal, Jančák 2x

K druhému utkání KP U17 ve skupině o umístění jsme cestovali do 90km vzdálených Doudleb nad Orlicí. Na útulném malém stadionu se solidní trávou jsme nezačali zrovna dobře, v 10.minutě prohráváme 2:0, když první branku dostáváme po nedůrazu ve vápně a druhou si smolně dáváme sami, když střelu před brankářem lehce hlavou přizvedne náš hráč. Ve 14. minutě si domácí dávají "vlastňáka", který nás jak se říká "nakopne" a do poločasové přestávky jsme již jasně lepší, což potvrzujeme otočením na 2:3 po gólech Šimona Ondráčka a Ádi Římala. Do druhého poločasu domácí vlétnou důrazně, několik závarů před naší bránou volá po vyrovnání. To přichází v 64.minutě po nedorozumění našich stoperů. V posledních dvaceti minutách jsme opět lepší, v 79. a 90. minutě to potvrzuje Máťa Jančák dvěma góly. Odvážíme si 3 body, dáváme 5 branek, pro psychiku jen dobře. Branek jsme mohli vstřelit podstatně více, ale bohužel nám chybí klid v zakončení.

Stínem utkání je zranění Šimona Ondráčka, zranění kotníku je nepříjemnost a tak mu tímto přejeme brzké uzdravení !!

Příští utkání hrajeme v Jičíně v sobotu 13.5. ve 13.30 proti Předměřicím.

Přijďte kluky podpořit !!!

-

3:4  (2:0)

Branky: Rupa 2x, Kozma

První zápas nadstavby jsme odehráli na domácím stadionu proti Jaroměři, kterou dobře známe již ze základní části, když jsme ji doma porazili a u nich prohráli na penalty.

Před utkáním se nám rozrostla marodka, onemocněli postupně Zadražil, Sedláček a Žďárský.

Vstup do utkání se nám povedl, když ve 14.minutě vedeme 2:0 po brankách Michala Rupy. Celý poločas jsme opticky lepší, soupeř hrozí jen z brejků. O přestávce hráče nabádáme, aby chytli začátek zápasu, bohužel opak byl pravdou. Nepochopitelně přestáváme bránit, Jaroměř se dostává na koně a skóre se během 53. - 57. minuty mění na 2:3 !!! Totální kolaps. V 73. minutě hosté zvyšují na 2:4, hned po rozehrávce přichází faul a Filip Kozma upravuje z PK na 3:4. Posledních 15 minut Jaroměř mačkáme, bohužel bez gólového efektu. Utkání končí tedy prohrou, která se těžko kouše a jen doufám , že se z toho poučíme .

Jinak kluky chválím, že celý zápas makali, až na zmíněný výpadek v koncentraci po přestávce. Děkuji Jirkovi Špíglovi ze SŽ za výpomoc v bráně.

Příští utkáni odehrajeme proti Rychnovu v neděli od 13:00 na hřišti v Doudlebách n. O.

-

SK Jičín - TJ Lánov   4:2 (2:0)

Branky: Sedláček, Kozma, Ondráček, Rupa

Poslední zápas v KP mladšího dorostu před nadstavbou jsme odehráli v Jičíně za pěkného počasí proti Lánovu. Soupeř složený z hráčů ročníku 2006 a 2007 budil respekt, navíc když na podzim jsme u nich prohráli 12:3. Našim hráčům jsme celý týden říkali, že se pokusíme lídrovi to co nejvíce znepříjemnit aktivní hrou a hlavně důslednou obranou. A to se povedlo do puntíku !! Naše vedení v 9.minutě 2:0 po gólech Sedláčka a Kozmy bylo zcela zasloužené. Do poločasu vedení udržíme, mohli jsme navíc i nějakou branku přidat. V druhé půli to byla jízda, útoky se střídaly na obou stranách. Lánovští snižují na 2:1,ovšem v 68.minutě jim nevyšel pokus vystavit nás do ofsajdu a tak Ondráček po samostatném nájezdu dává na 3:1  !!! Emoce našich hráčů se projevili při společné oslavě branky !! Navíc se přidávají i rodiče. Hosté hrají tvrdě, ale slušně. Po jednoum zákroku se píská penalta , kterou Rupa bezpečně proměňuje na 4:1 !!!! V posledních deseti minutách už nám docházejí síly, několik závarů volá po brance, ovšem kluci makali a tak Lánov pouze koriguje na 4:2.

Vítězství je sladké, už jsme ho strašně potřebovali !!

Klukům děkuji za přístup, snad se konečně přesvědčili, že se dá hrát s každým, záleží na přístupu. A ten byl od nás výborný !!

Rodičům díky za podporu.

Nadstavbu rozehrajeme hned o příštím víkendu s Chlumcem, den a čas upřesním.

-

FC Vrchlabí - SK Jičín    7:2  (3:0)

Branky: Sedláček, Kozma (PK)

Další mistrovské utkání jsme odehráli na vrchlabské umělce za velmi proměnlivého počasí. Zápas se nám nepovedl, výhra domácích je zasloužená. Naši hráči se bohužel nevyvarovali hrubých individuálních chyb, které zkušený domácí tým nekompromisně trestal.

Velice nás v sobotu trápil odhad na balón, první dotyk s ním a proto jsme se vůbec nedostali do hry. Někteří hráči bojují sami se sebou, po dvou, třech dotycích s míčem, které se nepovedou se začnou bát , tím pádem se radši na hřišti schovávají a nevyžadují další přihrávku svým pohybem. V týdnu kluci vypadají odhodlaně, ale jak přijde soutěžní zápas, tak na nás spadne nějaká deka a nejsme schopni předvést to, co umíme na tréninku.

Musíme na tom zapracovat, protože já stále věřím, že to zlomíme a výsledky se dostaví !!!

Poslední utkání před nadstavbou odehrajeme v sobotu 8.4. od 12:30 proti vedoucímu Lánovu v Jičíně na UMT.

-

SK Jičín - TJ Slavoj Předměřice  3:4 (2:1)

Branky : Sedláček 2x, Rupa

Po prvním MU minulý týden v Dohalicích, které jsme prohráli po velmi nevydařeném výkonu 3:2 jsme nastoupili na domácí umělé trávě proti Předměřicím. Soupeři jsme chtěli oplatit podzimní porážku 12:1. Začátek zápasu se nám povedl, ve 3.minutě po pěkné akci vedeme 1:0. Ve 32.minutě po individuálním průniku zvyšujeme na 2:0, soupeř kontruje ve 39.minutě na poločasových 2:1. V prvních dvaceti minutách druhého poločasu padly zbývající 4 branky zápasu. Bohužel jsme se na nich podepsali výraznou měrou(dvě branky vlastní). A tak na konci zápasu svítí na ukazateli 3:4 pro hosty. Fotbalově jsme proti starším klukům z Předměřic nepropadli, ovšem srážejí nás individuální chyby a hlavně kvalitnější zakončení vypracovaných šancí.

Jinak kluky chválím za nasazení, protože i za nepříznivého stavu bojovali a snažili se aspoň vyrovnat.

Další utkání hrajeme v sobotu 1.4. od 14.00 ve Vrchlabí.

-

INFO: Poslední PU nás čeká 11.3. v 10:00 proti Sedmihorkám.

Hodnocení dvou rozdílných utkání...

Poslední dva přípravné zápasy jsme sehráli minuly týden ve čtvrtek proti Jaroměři a v neděli proti žákům ročníku 09 z Bydžova,kteří stejně jako Mladá Boleslav hrají žákovskou ligu. Čtvrteční zápas za mlhavého počasí se nám vydařil jak výsledkově ,tak herně. Po celý zápas jsme lepší,branek jsme mohli dát i víc. Na klukách byla vidět chuť,dařilo se kombinovat,napadat rozehrávku soupeře. Hodně nám kvůli nuceným absencím pomohli 3 hráči ze SŽ. Všem hráčům děkuji.

SK Jičín - FK Jaroměř 3:0
Branky: Jančák,Pelc,Rychtařík

SK Jičín - RMSK Cidlina 09 5:5
Branky: Jančák 2x,Komárek,Rupa,Dočekal

Nedělní zápas byl ovšem opakem čtvrtka. Nedaří se,chybí pohyb, přesná přihrávka,nasazení. Utkání končí výsledkem 5:5,branek jsme mohli vstřelit opět více,jenže nám chybí klid v zakončení. V utkání jsme neprojevili žádné emoce.

PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ NEDĚLE 12.2.2023

K dalšímu přípravnému utkání jsme nastoupili v neděli odpoledne za příjemného počasí proti ligovým žákům z Mladé Boleslavi, ročníku 2009.

SK Jičín - FKMB U14   6:12 (4:5)

Branky: Jančák 3x, Rupa, Pelc, Kořínek

Sestava: Konečný, Kryspín, Benda, Kořínek, Zadražil, Stránský, Rojík, Lukáš, Kozma, Rupa, Žďárský, Jančák, Pelc

Pro boleslavské to byl již druhý zápas v jednom dni, dopoledne sehráli doma utkání proti Pardubicím. V první půli se ještě soupeři vyrovnáme v nasazení, myslím že i trochu herně, ovšem v druhém poločasu již na jičínské umělce je vidět pouze jeden tým, a to ten hostující. My nepochopitelně přestáváme hrát, bojovat, vytratila se jakákoliv kombinace, přesná přihrávka, bránění...

Soupeř byl jednoznačně lepší ve všech směrech. Přesto toto utkání beru jako dobrý test, doufám, že to třeba některým našim hráčům otevře oči a začnou na tréninku více makat - tam máme velké rezervy !!

Na závěr si neodpustím poznámku - všichni dobře již dlouho vědí, s kým a kdy budeme hrát a stejně si udělají jiný program a na zápas, sice s omluvou nedorazí. A to fakt mrzí, s Bolkou nehrajeme každý týden !!!

Ve čtvrtek 16.2. hrajeme doma od 17.00 s Jaroměří a v neděli od 14.00 s RMSK Cidlina Nový Bydžov.

PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ ČTVRTEK 2.2.2023

SK Jičín - FC Lomnice. 7:1 (3:0)
Branky: Sedláček 3x,Ondráček 2x,Římal a Dočekal.

Hráli: Kryspin,Stránský,Kořínek,Rychtařík,Žďárský,Dočekal,Ondráček,Komárek,Římal,Rupa,Sedláček,Lukáš,Zadražil,Kozma,Benda,Jančák,Pelc.

K dalšímu přípravnému utkání jsme ve čtvrtek 2.2.nastoupili ve velmi chladném počasí proti vedoucímu celku KP starších žáků Libereckého kraje Lomnici n.Popelkou. Z našich hráčů nám chyběli pouze dlouhodobě zranění Smolík a Rojik. Naše výhra 7:1 je zasloužená,ovšem předvedená hra byla daleko za našimi možnostmi . V první půli hrajeme v rozestavení 4-4-2,druhý poločas 3-4-3. Celou první půlku nás velmi trápí první dotyk s balónem,přesná přípravka,chybí pohyb a nabídka na přihrávku. V druhé části utkání se zlepšujeme,ovšem místo toho,abychom dávali balon rychle z nohy na nohu,tak ho taháme,snažíme se obcházet 3-4 protihráče . S tímto myslím se zkušenějším soupeřem pohoříme. Vše si na tréninku probereme,v neděli 12.2. od 15:00 totiž nastoupíme doma na UMT proti ligovým žákům z FK Mladá Boleslav a tady se teprve uvidí,jak jsme na tom opravdu.
Děkuji všem,kteří si našli cestu na hřiště a podpořili nás.

PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ SOBOTA 28.1.2023

SK Jičín - FK Nová Paka     4:4  (4:2)

Branky: Sedláček 2x, Rupa (penalta), Dočekal

K druhému přípravnému utkání jsme nastoupili na jičínské umělce proti týmu Nové Paky, se kterým jsme společně ve skupině KP mladšího dorostu. Zápas začíná tím, čím snad každé utkání v soutěži - ve třetí minutě prohráváme 0:1 !! Až po této facce začínáme hrát, kombinovat a hlavně běhat. V průběhu prvního poločasu jsme lepším týmem, dokážeme se konečně prosadit i střelecky. Poločasových 4:2 je důkazem, že fotbal hrát umíme. Na začátku druhé půle opět inkasujeme, tentokrát již v první minutě !!! Ty začátky nám fakt nejdou !! Soupeř je v druhé půli lepší, přehrává nás pohybem, důrazem a z mnoha rychlých brejků vyrovnává na 4:4. Poté se hra již vyrovnává a tak po pár šancích na obou stranách utkání končí spravedlivou remízou. Musíme zapracovat na koncentraci po celé utkání, důrazném napadání a ještě rychlejší kombinaci. Jinak kluky chválím za přístup, opět se přesvědčili, že se dá hrát i s týmem, složeným ze starších hráčů. Vzhledem k náročné zimní přípravě to byla dobrá prověrka.

Další utkání sehrajeme opět v Jičíně ve čtvrtek od 18.00 s lídrem KP starších žáků Libereckého kraje Lomnicí.

Přijďte kluky povzbudit, jste všichni srdečně vítáni !!

DAHASL KP starších žáků U 15 - o umístění,jaro 2021/2022

2.6.2022  SK Jičín - FC Mladé Buky/TJ Baník Žacléř 5:0 (2:0)
Odkaz zápasu zde:KHfotbal
K poslednímu utkání KP SŽ ve skupině o umístění jsme nastoupili netradičně již ve čtvrtek od 18:00 proti hostům z Mladých Buků. Sestava oslabená o zraněné hráče, opět doplněna o hráče z MŽ ovšem předvedla slušný výkon. Celý zápas jsme hosty pustili pouze do dvou nebezpečnějších akci. Naše vítězství 5:0 je zcela zasloužené,branek mohlo být tradičně víc. Děkuji klukům za přístup.

28.5.2022    MFK Nové Město n. M. - Jičín 2:4 (2:2)

K předposlednímu zápasu jsme odjížděli do Nového Města nad Metují opět v nekompletní sestavě. Byl jsem nucen požádat o výpomoc od mladších žáků, konkrétně Matěje Zemana a Štěpáne Moravce. Obě "mladé pušky" podaly výborný výkon. Začátek zápasu se nám vůbec nepovedl, zřejmě výkony z předešlých utkání nám daly jistotu,že to půjde samo. Nádherně jsme se spletli,domácí nás za to do 15.minuty dvakrát gólově potrestali. Po této "facce" se konečně probouzíme, začínáme hrát a do poločasu vyrovnáme na 2:2. Druhý poločas je již z naší strany fotbalově kvalitnější, kombinujeme, přidáváme další dvě branky a tak si myslím,že si  zaslouženě odvážíme tři body. Jsem rád,že to kluci po bídném začátku nezabalili a bojovali až do konce.Již ve čtvrtek od 18:00 nás čeká poslední zápas,hostíme Mladé Buky. Přijďte nás podpořit !!!

22.5.2022   JIČÍN - SK Babí/TJ Sokol Zábrodí  7:1 ( 3:0 )
Odkaz zápasu zde: KHfotbal

V dnešním utkání jsme chtěli natáhnout vítěznou sérii. Rychlé vedení 2:0 nám dává klid do zbytku poločasu, soupeře jsme prakticky do ničeho nepustili.Druhé půli jsme na 15 minut vypadli z tempa, soupeř snižuje na 3:1.Po tomto "probuzení" opět začínáme hrát,kombinovat a hlavně dávat góly.Tři body jsou doma,v nadstavbě jsme ještě neprohráli.Zraněných je moc,budeme muset rozšířit kádr,abychom nedohravali každý zápas bez nikoho na střídání.Jinak díky klukům za přístup.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. Spartak Police nad.. 22 69:21 51
2. SK Solnice 22 64:27 48
3. FK Náchod A 22 44:26 46
4. TJ Sokol Třebeš 22 40:43 37
5. FC Spartak Rychnov.. 22 40:34 33
6. SK Dobruška 22 38:31 32
7. FK Chlumec nad Cidlinou 21 38:36 32
8. TJ Dvůr Králové nad.. 21 28:29 29